Sportas

2019.06.23 17:49

Dviratininkas Bagdonas Europos žaidynėse finišavo 24-as, sidabras atiteko estui

ELTA 2019.06.23 17:49

Minske (Baltarusija) vykstančių antrųjų Europos žaidynių vyrų dviračių grupinėse plento lenktynėse sekmadienį geriausiai iš lietuvių pasirodęs Gediminas Bagdonas užėmė 24-ąją vietą.

Europos žaidynių čempionu tapo italas Davide Ballerini. Jis sugebėjo pabėgti nuo persekiotojų ir 16 sek. aplenkė tris varžovus.

Antras finišavo ir sidabro medalį pelnė estas Alo Jakinas, o trečias liko austras Danielis Aueris.

G. Bagdonas finišavo su grupe, kuri lyderiui pralaimėjo 54 sek.

Kitas lietuvis Justas Beniušis (1.03) užėmė 68-ąją vietą, Ramūnas Navardauskas (+3.08) – 80-ąją, Rojus Adomaitis (+6.14) – 88-ąją, o Venantas Lašinis (+6.32) – 91-ąją.

Iš 134 startavusių dviratininkų klasifikuoti 116.

„Galima sakyti, kad tai buvo man palanki distancija: lygi, su bruko (akmenim grįstas kelias) kalniuku. Pagal planą turėjau važiuoti grupėje ir laukti lemiamo sprinto. Dėl pirmųjų bėglių nesijaudinau, vis tikėjau, kad grupė pavys ir tuos septynis. Kadangi priekyje buvo italas, kuris ir laimėjo, tai kiti italai stabdė pagrindinę grupę. Šauniai šiandien dirbo jaunimas – Justas Beniušis, Rojus Adomaitis, Venantas Lašinis. Ramūnas bandė man padėti pabaigoje, bet ir jis ne robotas – jau buvo pavargęs“, – po finišo kalbėjo G. Bagdonas.

„Nesusiklostė. Buvom sutarę stebėti varžovus, neleisti pabėgti favoritams. Laukėme paskutinių ratų. Trasa nesudėtinga, bet vargino daugybė posūkių ir akmeninis kalniukas. Galėjome pasirodyti geriau“, – sakė R. Navardauskas, kurį iškart po pokalbio pakvietė dopingo kontrolė.