2019.06.23 12:08

Karjeros pasiekimas – parairkluotojas Navickas finišavo 5-as pasaulio taurės etape

LRT.lt2019.06.23 12:08

Poznanėje (Lenkija) vykstančiose pasaulio taurės II etapo varžybose Lietuvos parairkluotojas Augustas Navickas užėmė penktąją vietą. Tai didžiausias pasiekimas tokio rango varžybose Augusto karjeroje.

Kojų nevaldantis klaipėdietis 2016 m. startavo Rio de Žaneiro paralimpinėse žaidynėse, yra startavęs ir pasaulio čempionate, bet iki šiol niekada nebuvo patekęs tarp 6 geriausių varžybų irkluotojų tokio rango varžybose.

Sekmadienį Poznanėje vykusiame vienvietininkų parairkluotojų finale auksą iškovojo nuo pat starto dominavęs ukrainietis Romanas Polianskis (10 min. 28,05 sek.). Jis yra Rio olimpinis čempionas, pernai pasaulio čempionate iškovojęs sidabrą.

Antrąją vietą liko nuo lyderio 11 sek. atsilikęs (10:39,07) australas Errikas Horrie, kuris 2018 m. triumfavo pasaulio čempionate. Bronzą iškovojo britas Benjaminas Pitchardas, nuo lyderio atsilikęs 28 sek. (10:56,78).

A. Navickui finale pavyko aplenkti vieną varžovą. Lietuvis trasoje nuo čempiono atsiliko daugiau nei minute (11:47,79), bet aplenkė prancūzą Julieną Hardi (11:59,76). Iki ketvirtoje vietoje finišavusio brito Andrew Houghtono (11:25,12) lietuviui trūko 22 sek.

Iki distancijos vidurio lietuvis buvo ketvirtas, tačiau vėliau britas jį aplenkė.

Kitas Lietuvos irkluotojas Mindaugas Griškonis vienvietininkų varžybose užėmė 8-ąją vietą. Šeštadienį pusfinalyje nesėkmę patyręs lietuvis sekmadienį B finale finišą pasiekė antras ir bendroje įskaitoje užėmė 8-ąją vietą.

Vyrų dviviečių finale Sauliaus Ritter ir Dovydo Nemeravičiaus įgula užėmė 6 vietą ir tokioje pozicijoje liko ir bendroje įskaitoje.

A finale lietuviai neprilygo savo varžovams ir lyderiams pralaimėjo beveik 12 sekundžių.

Čempionais tapo įspūdingą spurtą paskutiniuose 500 metrų surengusi Šveicarijos įgula – Bernabe Delarze ir Romanas Roeoesli (6 min. 32,48 sek.). Paskutiniuose metruose jie aplenkė britus – Johną Collinsą ir Graeme Thomasą (6:33,05).

Trečiąją vietą irgi finišo spurte išplėšė vokiečiai Timas Oles Naske ir Stephanas Kruegeris (6:34,43). Daugiau nei 1500 metrų priekyje tvirtai buvę lenkai Mateuszas Biskupas ir Miroslawas Zitarskis galiausiai liko tik ketvirti (6:34,74), o penkti – australai Hamishas Playfairas ir Campbellas Wattsas (6:42,90).

D. Nemeravičiaus ir S. Ritter laikas – 6:44,62.