Sportas

2019.06.22 17:07

Dviratininkė Leleivytė Europos žaidynėse finišavo devinta: tikėjausi geriau

ELTA2019.06.22 17:07

Minske (Baltarusija) vykstančių antrųjų Europos žaidynių moterų dviračių plento grupinėse lenktynėse šeštadienį 31-erių metų lietuvė Rasa Leleivytė finišavo su pagrindine grupe ir užėmė devintąją vietą.

Žaidynių čempione tapo olandė Lorena Wiebes. Ji 120 km Minsko gatvėmis įveikė per 3 val. 8 min. 13 sek.

Sidabro medalį iškovojo kita olandė Marianne Vos, bronzos – baltarusė Taciana Šarakova.

Kita lietuvė 26-erių metų Silvija Pacevičienė nugalėtojai pralaimėjo 12 min. 49 sek. ir užėmė 68-ąją vietą.

Varžybų dalyvės turėjo apsukti aštuonis 15 km ilgio ratus.

Iš 72 startavusių dviratininkių klasifikuotos 69.

„Silvija man labai padėjo lenktynių pradžioje, bet jai trūksta varžybų ritmo. O vienai kovoti finišuojant sprinte labai sunku“, – prisipažino R.Leleivytė, po finišo patekusi į savo vyro, masažuotojo Paolo Baldi glėbį. Pora jau daug metų gyvena Italijoje. Tai išduoda ir melodingas akcentas, juntamas lietuvės kalboje.

Komandos palapinėje R.Leleivytę pasveikino Lietuvos rinktinės vyriausiasis treneris Valerijus Konovalovas. Išgirdęs, kad sportininkė nėra patenkinta rezultatu, patyręs specialistas šyptelėjo: „Jai visos vietos žemiau šeštosios netinka.“ Dviratininkė pataisė trenerį: „Netinka visos žemiau trečiosios“.

– Rasa, ar devintoji vieta yra tai, ko tikėjotės?

– Tikėjausi pasirodyti geriau. Ir galima buvo geriau. Bet vienai kovoti finišuojant sunku labai, nes pagrindinės varžovė turi stiprias komandas. Reikia, kad ir man kas nors šiek tiek padėtų. Sunku kovoti vienam prieš visus. Be to, jei būčiau šiek tiek geresnę poziciją užsiėmusi, būtų buvę geriau.

– Ar lenktynės vyko taip, kaip manėte prieš startą?

– Ne visai. Galvojau, kad pabėgs grupelė. Vienu metu atitrūko trise, bet jas po to lengvai pasivijo.

– Kokia buvo lenktynių trasa?

– Trasa man buvo kiek per lengva. Be to, viena iš poros jos įkalnių buvo akmenuotas grindinys. Tokia danga man nelabai tinka, nes ant jo reikia daugiau masės ir jėgos. Man geriau būtų koks ilgesnis kalniukas. Ta vieta, kur grindinys, buvo labai svarbi. Ten Olandijos rinktinė išsirikiavo ir išvežė savo sprinterę į finišą.

– Ar netrukdė tai, kad prie trasos turėjote atvykti jau prieš keturias valandas ir laukti starto?

– Ne, nes nebuvo labai karšta. Trasa gera, viekas puikiai suorganizuota, bet gaila, kad tik devinta vieta. Esu patenkinta, tik kai laimiu.

– Ką veiksite dabar?

– Jau rytoj išvažiuoju ir keliausiu į aukštikalnes treniruotis. Po to dalyvausiu „Giro d‘Italia“ lenktynėse, vėliau laukia Europos čempionatas. Ten tikiuosi geriau pasirodyti. Gaila, kad nepavyks ginti Lietuvos čempionės titulo, nes tuo metu būsiu aukštikalnėse – treniruotės ten labai svarbios ir efektyvios.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt