Sportas

2019.06.22 15:05

Pasaulio irklavimo taurės etape dėl medalių varžysis Ritter su Nemeravičiumi bei nustebinęs Navickas

LRT.lt 2019.06.22 15:05

Poznanėje šį savaitgalį vyksta Pasaulio irklavimo taurės antrasis etapas, kuriame varžosi visas būrys Lietuvos irkluotojų. Po šeštadienio varžybų į finalus dėl aukščiausių apdovanojimų pateko tik dvi Lietuvos įgulos –tai dvivietė, kurią irkluoja Dovydas Nemeravičius ir Sauliaus Ritter nei neįgaliųjų varžybose nustebinęs Augustas Navickas.

D. Nemeravičius ir S. Ritter pirmajame atrankos plaukime buvo antri, ketvirtfinalio plaukime taip pat užėmė antrąją vietą, o pusfinalio plaukime – trečiąją. Lietuvos irkluotojų pora pateko į sekmadienį vyksiantį A finalą, kuriame bus varžomasi dėl medalių.

A finale varžosi šešios stipriausios varžybų valtys, šįkart lietuviams iššūkį mes Šveicarijos (Romanas Roeoesli ir Barnabe`as Delarze`as), Vokietijos (Timas Ole Naske ir Stephanas Kruegeris), Didžiosios Britanijos (Joshas Collinsas ir Graeme Thomasas), Lenkijos (Mateuszas Biskupas ir Miroslawas Zitarskis) bei Australijos (Hamishas Playfairas ir Campbellas Wattsas) įgulos.

Į finalą pateko ir Poznanėje nustebinęs parairkluotojas Augustas Navickas, užėmęs trečiąją vietą atrankos plaukime, tačiau kur kas geriau pasirodęs pusfinalyje. 29-erių Rio paralimpinių žaidynių dalyvis pusfinalio starte finišavo antras ir pateko tarp šešių geriausių irkluotojų, kurie sekmadienį startuos finale ir kovos dėl medalių.

A. Navickui – tai pirmas karjeroje startas A finale tokio rango varžybose.

Vienviečių valčių varžybose M. Griškonis buvo pirmas penktajame atrankos plaukime, vėliau laimėjo ir pirmąjį ketvirtfinalio plaukimą, o pirmajame pusfinalyje užėmė šeštąją vietą ir į finalą nepateko.

Pusfinalio plaukime ties distancijos viduriu M. Griškonis buvo antras, tačiau finiše nuo plaukimo nugalėtojų atsiliko minute. Akivaizdu, kad irkluojant lietuvį ištiko nesėkmė. Jis dar startuos B finale dėl 7–12 vietų.

Labai nedaug iki A finalo trūko ir keturvietei (Žygimantui Gališanskiui, Dominykui Jančioniui, Rolandui Maščinskui ir Aurimui Adomavičiui), kuriems labai nesėkmingai susiklostė atranka. Antrajame plaukime Lietuvos įgula liko paskutinė, penkta.

Paguodos plaukime keturvietės įgula startavo stipriai, tačiau antroje distancijos pusėje juos aplenkė dvi valtys ir finišą Ž. Gališanskis, D. Jančionis, R. Maščinskas ir A.Adomavičius pasiekė ketvirti. Iki antros vietos ir bilieto į A finalą pritrūko 5 sekundžių.

Nepasisekė moterų dvivietei – Ievai Adomavičiūtei ir Mildai Valčiukaitei – kurios atrankos plaukime buvo trečios, o paguodos plaukime – trečios iš keturių dalyvių. Tai lėmė, kad sportininkės iškrito iš kovos dėl aukščiausių vietų ir varžybas baigė startu C finale.

Jame I. Adomavičiūtė ir M. Valčiukaitė užėmė trečiąją vietą, kas bendroje įskaitoje reiškia 15-ąją poziciją. Tiesa, atletės dar prieš varžybas turėjo sveikatos problemų ir galvojo iš viso nestartuoti Poznanėje.

Pavienio irklo moterų dviviečių valčių varžybose Viktorija Senkutė ir Kamilė Kralikaitė bendroje įskaitoje užėmė 20-ąją vietą iš 26 startavusių įgulų. Merginos savo pasirodymą baigė D finale užimdamos antrąją vietą.

Lietuvos irklavimo rinktinė pirmajame pasaulio taurės etape gegužės viduryje nedalyvavo. Trečiasis taurės etapas vyks Roterdame liepos 12–14 dienomis.