Sportas

2019.06.22 09:47

Europos žaidynių pirmoji diena: Lietuvos sportininkų startai

sportas.info2019.06.22 09:47

Birželio 22 d. Europos žaidynėse Minske kovas pradeda Lietuvos dziudo ir sambo kovotojai, boksininkai, stalo tenisininkas, dviratininkės, praneša sportas.info.

Stalo tenisas. Vienintelis Europos žaidynėse dalyvaujantis Lietuvos stalo tenisininkas 19-metis Medardas Stankevičius varžybas pradės nuo antrojo rato. Ir jau pirmoje kovoje susidurs su itin patyrusiu varžovu – 38 metų slovėnu Bojanu Tokičiumi.

Lietuviui tarp 50-ties dalyvių atiteko 48-tas pajėgumo numeris, o slovėnas yra 21-oji turnyro raketė. Bet M.Stankevičius nusiteikęs ryžtingai: „Varžovas stiprus, tačiau aš žinojau, kad gausiu nelengvą priešininką. Tikiuosi parodyti geriausią savo žaidimą.“

Talentingiausiam Lietuvos stalo tenisininkui dar neteko rungtyniauti su B.Tokičiumi. M.Stankevičius mano, jog varžovas bandys jį pergudrauti per ilgametę karjerą sukauptais triukais.

„O aš bandysiu jį palaužti savo stipriais smūgiais. Ypač svarbu gerai pradėti mačą. O toliau žaisiu savo žaidimą. Pernelyg nesijaudinu“, – teigė 197 cm ūgio lietuvis, už savo varžovą aukštesnis net 19 cm.

Sambo. Lietuvos kovotojai Karinai Stefanovič Europos žaidynių burtai nebuvo palankūs. Jau pirmoje svorio kategorijos per 80 kg kovoje 31-erių sportininkės laukia Europos čempionė, praėjusių metų pasaulio čempionato bronzos laimėtoja 25 metų Anastasija Sapsai iš Ukrainos. Šioje svorio kategorijoje dalyvauja septynios sportininkės, tad pergalės kaina – labai didelė.

„Priešininkė pažįstama. Ne pirmą kartą susitinkame. Reikės stengtis iš visų jėgų, nes pirma kova – svarbiausia“, – aiškino K.Stefanovič. Išvakarėse paklausta, ar prieš ketvirtfinalio dvikovą laukia bemiegė naktis, Lietuvos sportininkė sakė: „Nemanau. Viskas įprasta, juk ne pirmos varžybos. Išsimiegosiu ir eisiu kovoti“.

Dziudo. 27 metų Andrejus Klokovas prisipažino – jis net nesidomėjo, su kuo susidurs pirmoje akistatoje, nes taip lengviau psichologiškai.

„Visus varžovus žinome ir esame pasiruošę bet kam. Svėrimas praėjo sklandžiai, reikiamą svorį pasiekiau lengvai, jaučiuosi puikiai, visas pasirengimo žaidynėms ciklas praėjo sklandžiai, todėl savo jėgomis pasitikiu“, – tikino Lietuvos atletas, kurio laukia dvikova su ketveriais metais vyresniu tituluotu baltarusiu Dzmitrijumi Šeršanu.

Boksas. Į „Uručje“ sporto komplekso ringą šeštadienį žengs trys lietuviai. Du iš jų atstovauja Lietuvai  – Edgaras Skurdelis (svorio kategorija iki 60 kg) ir Vytautas Balsys (iki 75 kg).

Burtai lėmė, kad geriausias 2018 m. Lietuvos boksininkas 21-erių V.Balsys šešioliktfinalyje surems pirštines su Norvegijos garbę ginančiu lietuviu 23 metų Mindaugu Gedminu.

Šios poros nugalėtojas aštutfinalyje kovos su italo Salvatore Cavallaro ir šveicaro Angelo Roque akistatos laimėtoju.

26 metų E.Skurdelis Europos žaidynes pradės su estu Valerijumi Tsernoglavskiu. 19-metis Estijos sportininkas tik šiemet perėjo į suaugusiųjų sportą.

„Apie estą beveik nieko nežinau. Bet reikia ruoštis rimtai kovai – negalima nuvertinti varžovo. Jaučiuosi gerai pasiruošęs. Rytojaus kova parodys, kaip yra iš tikrųjų.  Visą laiką einu laimėti. O jei laimėsiu pirmą kovą, antradienį lauktų Europos vicečempionas iš Rusijos Gabilas Memodovas, labai aukšto lygio boksininkas“, – sakė E.Skurdelis.

Boksininkas krimtosi, kad dėl laukiančios kovos negalėjo dalyvauti žaidynių atidarymo iškilmėse: „Prieš ketverius metus pirmose Europos žaidynėse Baku buvau atidaryme. Nepakartojami įspūdžiai, kažkas nepaprasto.“

Dviračių sportas. Atidarymo iškilmėse nedalyvavo ir dviratininkės Lietuvos čempionė 31-erių Rasa Leleivytė bei 26 metų Silvija Pacevičienė. Šeštadienį jų laukia varginanti kova Minsko gatvėse, kur 12:30 val. startuos moterų grupinės lenktynės.

Varžybų dalyvės apsuks aštuonis 15 km ilgio ratus, o iš viso įveiks 120 km. Trasoje nėra stačių įkalnių, tad lenktynių favoritėmis laikomos sprinterės.

Birželio 22 d.                                                     
 
10:30-15:40 val. – Dziudo. Andrejus Klokovas (66 kg). Preliminarios kovos, pusfinaliai, paguoda.
 
11:44-11:50 val. – Sambo. Karina Stefanovič (+80 kg). Ketvirtfinalis.
 
12:30-15:30 val. – Dviračių sportas. Plentas, moterų grupinės lenktynės. Rasa Leleivytė, Silvija Pacevičienė.
 
13:07-13:13 val. – Sambo. Karina Stefanovič (+80 kg). Pusfinalis.
 
13:53-13:58 val. – Sambo. Karina Stefanovič (+80 kg). Paguoda.
 
15:00-17:00 val. – Boksas. Vytautas Balsys (75 kg). Preliminarios kovos.
 
17:00-19:10 val. – Dziudo. Andrejus Klokovas (66 kg). Finalinės kovos, apdovanojimai.
 
18:00-18:07 val. – Sambo. Karina Stefanovič (+80 kg). Kova dėl bronzos.
 
18:30-19:45 val. – Boksas. Edgaras Skurdelis (60 kg). Preliminarios kovos.
 
19:00-19:30 val. – Stalo tenisas. Medardas Stankevičius. Vyrų vienetai. 2 ratas.
 
20:26-20:49 val. – Sambo. Karina Stefanovič (+80 kg). Kova dėl aukso, apdovanojimai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.