Sportas

2019.06.21 12:47

Lietuvos baidarių ir kanojų rinktinė Europos žaidynėse tikisi trijų medalių

LRT.lt2019.06.21 12:47

Penktadienį prasidedančiose Europos žaidynėse vieną didžiausių delegacijų Lietuvos rinktinėje turi baidarių ir kanojų irkluotojai. Europos žaidynėse Minske startuos septyni Lietuvos baidarininkai ir kanojininkai.

„Iš Europos žaidynėse dalyvaujančių šešių Lietuvos įgulų bent trys yra pajėgios kovoti dėl aukščiausių vietų. Vienviečių kanojų 200 metrų distancijoje Europos žaidynių čempiono titulą gins Henrikas Žustautas. Vienviečių baidarių 200 m nuotolyje tarp favoritų yra praėjusių metų pasaulio ir Europos vicečempionas Artūras Seja, kuris šių metų pasaulio taurės varžybų etapuose iškovojo du bronzos medalius. Patekti tarp prizininkų yra pajėgūs ir dvivietę baidarę 1000 m distancijoje irkluojantys Ričardas Nekriošius ir Andrejus Olijnikas. Jie pastaruosius metus būna labai arti medalių pasaulio ir Europos čempionatuose, o Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse užėmė penktą vietą“, – sako Lietuvos baidarių ir kanojų irklavimo federacijos generalinis sekretorius ir treneris Romas Petrukanecas.

Europos žaidynėse baidarių ir kanojų irklavimo varžybos, kurios prilyginamos Europos čempionatui, vyks birželio 25-27 dienomis. Bus išdalinta 16 medalių komplektų.

Pirmieji iš lietuvių prie starto linijos kitą antradienį stos R. Nekriošius ir A. Olijnikas.

„Pasvajojame apie medalius. Būtų puiku matyti prizininkų garbei keliamą Lietuvos vėliavą. O jeigu grotų Lietuvos himnas, tai būtų svajonių išsipildymas. Bet pirmiausia reikia iškovoti vietą finale, o ten viską lemia detalės – kaip tu jautiesi tą dieną, kaip vyksta komandinis darbas, ar pavyks išvengti klaidų. Todėl vietą planuoti labai sunku“, – teigia R. Nekriošius.

„Mes visada sau keliame aukščiausius tikslus. Norime pagerinti prieš ketverius metus Europos žaidynėse Baku pasiektą rezultatą, kai užėmėm 6 vietą. Pasirengimas Europos žaidynėms vyko sklandžiai, pagal planą. Dabar jau sumažinome treniruočių krūvius prieš varžybas ir šeštadienį traukiniu vykstame į Minską. Ten sieksime kuo aukštesnės vietos“, – porininkui antrina A. Olijnikas.

Europos žaidynėse taip pat varžysis Rūta Dagytė (vienvietė kanoja 200 m), Vadimas Korobovas (vienvietė kanoja 1000 m) bei H. Žustautas ir Ilja Dovidovskij (dvivietė kanoja 1000 m).

Europos žaidynių baidarių ir kanojų irklavimo varžybose teisėjaus lietuviai Aleksandras Alekrinskis ir Vytautas Vaičikonis.