Sportas

2019.06.21 11:53

Netikėto „Pacers“ pasirinkimo intriga – ką tai reiškia Saboniui ir jo ateičiai?

LRT.lt2019.06.21 11:53

Prieš šių metų naujokų biržą „Pacers“ uždavinys atrodė aiškus – surasti aukšto lygio talentingą perimetro žaidėją. Tačiau Indiana nusprendė kardinaliai priešingai – į komandą pasikvietė 212 cm ūgio kartvelą Gogą Bitadzę, nors ekipoje jau yra du aukšto lygio centrai: Domantas Sabonis ir Mylesas Turneris. Ką reiškia toks „Pacers“ ėjimas?

Indianos „Pacers“ ekipa praėjusį sezoną sugebėjo laimėti 48 rungtynes reguliariajame sezone ir užtikrintai pateko į atkrintamąsias. Nepaisant to, kad komandos lyderis ir rezultatyviausias žaidėjas Victoras Oladipo praleido net 46 mačus. Atrodė, kad „Pacers“ tikrai stiprinsis žaidėju, galinčiu gerai mesti iš toli, veržtis ir gaminti taškus.

Tačiau 18 numeriu pakviestas Sakartvelo talentas G. Bitadzė. Tai Eurolygos kylančios žvaigždės apdovanojimą šiemet atsiėmęs 212 cm ūgio centras. Kam komandai, jau turinčiai du aukšto lygio jaunus centrus, reikalingas dar vienas?

Dėl to nesutaria NBA ekspertai ir toks „Pacers“ ėjimas iškart pakurstė gandų, kad artimiausiu metu komanda bus aktyvi mainų rinkoje. Žinoma, pirmieji, kurie pateko į mainų gandų sūkurį – D. Sabonis ir M. Turneris.

Praėjusį sezoną „Pacers“ treneris Nate`as McMillanas ne kartą bandė juos kartu aikštėje, tačiau tai neveikdavo. Dažniausiai „Pacers“ penkete rungtyniaudavo arba vienas, arba kitas. Nenuostabu, kad ir aikštėje jie praleido labai panašų minučių skaičių: M. Turneris vidutiniškai žaidė po beveik 29, D. Sabonis – po beveik 25 minutes.

Tiesa, dar neprasidėjus naujokų biržai pasklido gandų, kad D. Sabonis arba M. Turneris gali būti iškeisti. Tai nepasitvirtino, tačiau mainams laiko yra kone visa vasara, tad nutikti gali bet kas. Juolab, kad „Pacers“ be trijų centrų turi tik 7 sutartis su komandą turinčiais krepšininkais.

D. Sabonis kitą sezoną vis dar žais su naujoko kontraktu ir uždirbs 3,5 mln. dolerių. M. Turneris naujajame sezone uždirbs 18 mln. dolerių, nes įsigalios jo su ekipa pernai pasirašytas naujas ketverių metų 72 mln. dolerių kontraktas.

Ne mažesnio gali tikėtis ir D. Sabonis, po 2019–2020 m. sezono tapsiantis laisvuoju agentu. Kad ir ką darys „Pacers“ – tai nebus lengvas sprendimas. Komanda turi arba mainyti D. Sabonį, arba kito sezono eigoje jam siūlyti naują sutartį. Kitu atveju yra didelė rizika 2020-ųjų vasarą prarasti tokį talentingą žaidėją už dyką.

Po naujokų biržos į žurnalistų klausimus atsakinėjęs „Pacers“ krepšinio operacijų prezidentas Kevinas Pritchardas tokį komandos pasirinkimą aiškino paprastai – G. Bitadzė buvo labai aukštai „Pacers“ talentų rikiuotėje, tačiau komanda nesitikėjo, kad iki pat 18 šaukimo jis bus laisvas. Kai taip atsitiko, „Pacers“ nedvejodami griebė kartvelą į savo komandą.

Šiuos žodžius patvirtina „Indianapolis Star“ žurnalistas Greggas Doyelas, rašantis, kad atėjus „Pacers“ eilei rinktis žaidėją iš kambario, kur sėdėjo už sprendimą atsakingi „Pacers“ darbuotojai, pasigirdo garsus šurmulys, plojimai ir šūksniai. Atrodė, kad visi „išėjo iš proto“.

„Turite suprasti, kad Goga nuo 16 metų žaidė profesionaliai, jis žaidė Eurolygoje, tai yra kur kas aukštesnis lygis nei D lyga ar bet kuri universiteto komanda. Jis puikiai žaidė tarp suaugusių vyrų, aukšto lygio žaidėjų. Jis ateina jau pasirengęs žaisti NBA“, – spaudos konferencijoje žurnalistams aiškino K. Pritchardas.

Tuo tarpu N. McMillanas pripažino, kad jis G. Bitadzės žaidimo nėra nagrinėjęs, apie jį tiesiog pasakojo komandos personalas. Priežastis paprasta – niekas nesitikėjo, kad „Pacers“ turės galimybę jį pakviesti.

N. McMillanas komandos naujoką palygino su D. Saboniu, teigdamas, kad jie panašūs žaidėjai. Paklaustas, kaip į sudėtį aikštėje tilps trys centrai, treneris nedaugžodžiavo: „Mes ką nors sugalvosime.“

Šaukimas pirmajame rate reiškia, kad G. Bitadzė tikrai gaus sutartį, o tai jam garantuos minutes aikštėje. Žinoma, jų skaičių jis turės išsikovoti, bet savo šanso kartvelas tikrai sulauks.

Vis dėlto „Pacers“ kepšinio operacijų prezidentas apie galimus M. Turnerio ar D. Sabonio mainus neužsiminė. Jo nuomone – visi trys centrai puikiai tilps aikštėje.

„Jeigu pažiūrėsite į mūsų sudėtį, Domas gali žaisti ketvirtuoju numeriu, tad Gogai bus vietos žaisti centru. Jis turės užsitarnauti minutes. Sabonis ir Mylesas žais daugiau ketvirtuoju numeriu“, – sakė K. Pritchardas.

G. Bitadzę jis pavadino geriausiu Europos talentu po Luka Dončičiaus. „Pacers“ yra įsitikinę, kad G. Bitadzė naudos komandai gali duoti jau dabar.

Kaip sakė K. Pritchardas, vasaros prioritetas yra sudaryti naują sutartį su laisvuoju agentu tapusiu Bojanu Bogdanovičiumi. Laisvuoju agentu tapo ir pagrindinis „Pacers“ ketvirtasis numeris Thaddeusas Youngas. Jeigu „Pacers“ iš tikrųjų žada pasilikti tiek M. Turnerį, tiek D. Sabonį ir juos dažniau leisti į sunkiojo krašto puolėjo poziciją, T. Youngo komandai nebereikės.

Atsakymai į klausimus po truputį aiškės liepą, kai oficialiai prasidės naujas NBA lygos sezonas, komandos galės oficialiai pradėti sudarinėti sutartis, mainytis žaidėjais ir atlikti kitus formavimo darbus. „Pacers“ laukia itin darbinga ir įdomi vasara.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt