Naujienų srautas

Sportas2019.06.21 06:30

Pirmuoju numeriu į NBA pašauktas Williamsonas, Sirvydį pasirinko „Pistons“, Brazdeikį – „Knicks“

LRT.lt 2019.06.21 06:30

Brukline įvyko 2019 metų NBA naujokų birža, kurioje pirmuoju šaukimu Naujojo Orleano „Pelicans“ ekipa, kaip ir buvo prognozuota pasirinko Zioną Williamsoną. Naujuoju Domanto Sabonio komandos draugu Indianos „Pacers“ klube tapo 18-uoju šaukimu pasirinktas gruzinas Goga Bitadze. Lietuvos talentas Deividas Sirvydis pašauktas Detroito „Pistons“ ekipos gana aukštu 37-uoju šaukimu. Kaune gimęs, bet Kanados pilietybę turintis Ignas Brazdeikis pakviestas 47-as.

Pirmasis šių metų naujokų biržos trejetas buvo prognozuotas jau seniai. „Pelicans“ pirmu numeriu pašaukė Zioną Williamsoną. Memfio „Grizzlies“ ekipa antruoju pasirinko Ja Morantą, o trečią šaukimą turėjusi Niujorko „Knicks“ ekipa pašaukė R.J. Barretą.

Aukščiausias pašauktas europietis – 15-uoju numeriu į Detroito „Pistons“ pasirinktas prancūzas Sekou Doumbouya. Iš viso pirmajame rate pašaukti tik trys Seoznojo žemyno atstovai – S. Doumbouya, G. Bitadze bei 19-uoju numeriu San Antonijaus „Spurs“ pasirinktas kroatas Luka Šamaničius.

Prasidėjus antrajam biržos ratui gana greitai savo pavardę išgirdo ir D. Sirvydis, kurį 37-uoju šaukimu pasirinko Detroito „Pistons“. Šaukimą Detroito klubas gavo po mainų su Dalaso „Mavericks“. Detroito klubą treniruoja buvęs Jono Valančiūno treneris Dwane`as Casey.

Pirmajį šių metų naujokų biržos šaukimą Z. Williamsoną iki pat 14-os metų treniravo mama. Nors žinojo, kad tikrai bus pirmas, pasimatavęs naujosios komandos kepurėlę ir atlaikęs fotografų dėmesį, Z. Williamsonas pratrūko ašaromis.

„Nemanau, kad galiu apibūdinti savo jausmus. Būdamas mažas vaikas sakai, kad nori žaisti NBA ir žmonės tau sako, kad reikia turėti planą „B“, nes šansai patekti į NBA yra tikrai labai maži. Būti pasirinktam pirmuoju – tai svajonės išsipildymas“ – kalbėjo Z. Williamsonas.

18-metis „Duke“ universiteto lyderis praėjusiame sezone NCAA rinko po 22,6 taško, 8,9 atkovoto kamuolio, 2,1 rezultatyvaus perdavimo, 2,1 perimto kamuolio ir 1,8 bloko per rungtynes. Išskirtinių fizinių duomenų atletas vadinamas naujuoju LeBronu Jamesu.

Antrajame rate savo pavardę išgirdo ir Mičigano universitete žaidęs bei Kaune gimęs Ignas Brazdeikis. Kanados lietuvį 47-uoju šaukimu pasirinko Niujorko „Knicks“.

Įdomu, kad legendinio Manute Bolo sūnus Bolas pašauktas tik antrajame rate 44-uoju šaukimu („Nuggets“), nors NBA ekspertai jam prognozavo šaukimą pirmajame dešimtuke, buvo prognozuojančių netgi 5-ąją poziciją.

Devinutoju šaukimu pasirinktas Rui Hachimura tapo pirmuoju Japonijos krepšininku, išgirdusiu savo pavardę pirmajame NBA naujokų biržos rate.

Iš viso biržoje pakviesti 17 žaidėjų, kurie yra ne amerikiečiai. Tarp jų – šeši kanadiečiai. Užsienio valstybes šioje biržoje taip pat atstovauja prancūzas S. Doumbouya (15), japonas R. Hachimura (9), gruzinas G. Bitadze (18), kroatas L. Šamaničius (19), Mergelių salų atstovas Nicolas Claxtonas (31), Angolos pilietis Bruno Fernando (34), brazilas Marco Louzada Silva (35), sudanietis Bolas Bolas (44) ir du serbai – Alenas Smailagičius (39) ir Vanja Marinkovičius (60),

Pirmasis naujokų biržos ratas:

1. Z. Williamsonas, „Pelicans“
2. J. Morantas, „Grizzlies“
3. R.J. Barrettas, „Knicks“
4. D. Hunteris, „Hawks“
5. D. Garlandas, „Cavaliers“
6. J. Culveris, „Timberwolves“
7. C. White`as, „Bulls“
8. J. Hayesas, „Pelicans“
9. R. Hachimura, „Wizards“
10. C. Reddishas, „Hawks“
11. C. Johnsonas, „Suns“
12. P.J. Washingtonas, „Hornets“
13. T. Herro, „Heat“
14. R. Langfordas, „Celtics“
15. S. Doumbouya, „Pistons“
16. Ch. Okeke, „Magic“
17. N. Alexaderis-Walkeris, „Pelicans“
18. G. Bitadze, „Pacers“
19. L. Šamaničius, „Spurs“
20. M. Thybulle, „76ers“
21. B. Clarke`as, „Grizzlies“
22. G. Williamsas, „Celtics“
23. D. Bazley, „Thunder“
24. T. Jerome`as, „Suns“
25. N. Little`as, „Trail Blazers“
26. D. Windleris, „Cavaliers“
27. M. Kabengele, „Clippers“
28. J. Poole`as, „Warriors“
29. K. Johnsonas, „Spurs“
30. K. Porters, „Cavaliers“

Naujokų biržos naktį įvykę svarbiausi sandėriai:

- „Hawks“ ekipa mainais iš „Lakers“ gavo 4-ąjį šaukimą, už tai atiduodami 8, 17 ir 35 šaukimus šių metų biržoje. Šie šaukimai dėl Anthony Davieso mainų atsidūrė „Pelicans“.

- „Timberwolves“ gavo 6-ąjį šaukimą iš „Suns“ ekipos ir už tai atidavė 11-ąjį šaukimą ir kroatą Dario Šaričių.

- M. Thybulle pasirinkęs „Celtics“ (20 nr.) išsiuntė jį į Fialdelfiją už 24 ir 33 šaukimus.

- „Grizzlies“ klubas atidavė „Thunder“ 2024 m. antrojo rato šaukimą ir 23-ijąį šių metų šaukimą, o už tai gavo 21-ą šių metų šaukimą.

- „Celtics“ klubas 24-uoju šaukimu pakvietė T. Jerome`ą, tačiau iškart išsiuntė jį į „Suns“ klubą kartu su australu Aaronu Baynesu. Už tai Bostonas gavo 2020 m. biržos pirmojo rato šaukimą.

- Už keturis antrojo rato šaukimus „Cavaliers“ iš „Pistons“ gavo 30-ąjį šaukimą.

- „Pacers“ už tris antrojo rato šaukimus atidavė „Heat“ savo 32-ąjį šaukimą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi