Sportas

2015.09.08 13:45

R. Berankis: pralaimėjimas M. Čiličiui garbingas, bet skaudus

ELTA2015.09.08 13:45

Ketvirtadienį į Lietuvą trumpam sugrįžęs geriausias Lietuvos tenisininkas Ričardas Berankis neatrodė nusivylęs savo pasirodymu prestižiniame Vimbldono turnyre Londone (Didžioji Britanija), bet kartėlį jaučia.

Ketvirtadienį į Lietuvą trumpam sugrįžęs geriausias Lietuvos tenisininkas Ričardas Berankis neatrodė nusivylęs savo pasirodymu prestižiniame Vimbldono turnyre Londone (Didžioji Britanija), bet kartėlį jaučia.

25-erių metų lietuvis, kuris pasaulio reitinge yra 90-as, antrajame rate po atkaklios kovos 3:6, 6:4, 6:7 (6-8), 6:4, 5:7 pralaimėjo devintajai pasaulio raketei 26-erių metų kroatui Marinui Čiličiui.

„Nusivylimas jaučiamas. Nors varžovas iš pajėgiausių dešimtuko, kova truko penkis setus, bet pralaimėjimas yra pralaimėjimas. Garbingas pralaimėjimas, bet vis tiek skaudus. Buvo proga perimti iniciatyvą, kuomet turėjau dvi galimybes laimėti varžovo padavimų seriją, bet nepasisekė. Kaip sakoma, gyveni ir mokaisi. Su treneriu išanalizavome situaciją ir, tikiuosi, tai nepasikartos. Stengiausi žaisti atsargiau, bet su tokio kalibro žaidėjais atsargumas nepadeda“, – oro uoste susirinkusiems žurnalistams pasakojo R. Berankis.

Nors bukmekeriai akivaizdžiu susitikimo favoritu laikė M. Čiličių, lietuvio kroato žaidimas nenustebino.

„Žiūrint į reitingą, galbūt tai atrodytų kaip akibrokštas, bet su M. Čiličiumi esu treniravęsis, taip pat esu turėjęs daugiau neblogų mačų su panašaus pajėgumo žaidėjais. Tai nebuvo akibrokštas, bet susitikimas buvo tikrai geras“, – sakė R. Berankis.

Pirmą kartą R. Berankis turėjo galimybę žaisti centriniame korte, kuriame mačą stebėjo 15 tūkst. žiūrovų. Didžioji dalis sirgalių aistringai palaikė Lietuvos tenisininką.

„Kai loši centriniame korte ir tave palaiko 15 tūkst. sirgalių, tai tikrai yra malonu. Visiems sportininkams, kurie žaidžiam tokiame lygyje, žiūrovai yra pagrindinis arkliukas, kuris mus varo į priekį. Tą pajausti galima tik ten stovint. Buvo geras mačas, todėl atmosfera buvo labai gera“, – įspūdžiais dalinosi R. Berankis.

Geriausias Lietuvos tenisininkas pripažino, kad gerėjanti jo forma yra nuoseklaus darbo rezultatas: „Kai daug dirbi tinkama linkme, tai brandus žaidimas su laiku ateina. Kaip tik tą darau dabar. Tikiu, kad esu teisingame kelyje ir ateityje pavyks tokiuose mačuose pasiekti pergalių.“

Lietuvoje R. Berankis ketina praleisti kelias dienas. Vėliau jis vyks į „Challenger“ serijos turnyrą Italijoje, o vėliau laukia turas JAV.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt