Sportas

2019.06.20 15:10

Lietuvos paplūdimio tinklininkės startuoja atrankoje į olimpines žaidynes

LRT.lt2019.06.20 15:10

Šį savaitgalį Lietuvos moterų paplūdimio tinklinio rinktinė stos į kovą pirmajame 2020 metų Tokijo olimpinių žaidynių atrankos turnyre. Mūsiškės Umage (Kroatija) varžysis CEV Kontinentinės taurės turnyro pirmojo etapo E grupės turnyre kartu su Kroatijos ir Rumunijos komandomis, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Lietuvos rinktinę sudaro Ievos Dumbauskaitės ir Irinos Zobninos bei Urtės Andriukaitytės bei Vytenės Vitkauskaitės duetai.

Abi poros dabar yra pačiame sezono įkarštyje, todėl turėtų būti neblogos sportinės formos. I. Dumbauskaitė su I. Zobnina nuolat dalyvauja Tarptautinės tinklinio federacijos (FIVB) pasaulio turo turnyruose, tą patį daro ir U. Andriukaitytė su V. Vitkauskaite, kurios šią vasarą laimėjo atvirojo Latvijos čempionato etapą.

Lietuvos tinklinio federacijos viceprezidentas Marius Vasiliauskas yra įsitikinęs, kad lietuvės gali ir turi užimti pirmąją vietą ir keliauti į antrąjį atrankos etapą. Į jį pateks po dvi stipriausias kiekvienos grupės komandas.

„Kroatės yra silpnesnės už mus ir mes tikrai jas turėtume nesunkiai įveikti. Rumunijos viena pora yra stipresnė, bet manau, kad mūsų merginos privalo užimti pirmą vietą grupėje. Pagal pajėgumą esame stipriausios, todėl tikiuosi, kad problemų nekils, - kalbėjo M. Vasiliauskas. – Po to turėsime visus metus, kad pakeltume lygį ir pasiruoštume kitam etapui“.

Viena Lietuvos komandos narių I. Dumbauskaitė pabrėžė šio turnyro išskirtinumą – mat poros kaunasi ne tik už save, bet ir už visą šalies rinktinę.

„Atstovauti Lietuvai visuomet yra didžiulė garbė, o taip pat ir atsakomybė. Man labai patinka Kontinentinės taurės varžybose dėl neeilinio savo formato. Labai smagu žaisti, kai kartu dėl to paties tikslo kovoja dvi Lietuvos komandos. Visuomet labai palaikome viena kitą ir tai labai padeda aikštėje. Labai laukiu šių varžybų, - teigė I. Dumbauskaitė. – Į Kroatijoje važiuojame laimėti šį etapą. Toks yra pagrindinis tikslas“.

Iš viso Kontinentinę taurę sudaro trys etapai. Antrasis etapas bus surengtas kitų metų gegužę, o finalinis etapas vyks 2020 metų birželį Nyderlanduose. Finalinio etapo nugalėjai iškovos šaliai vietą olimpinėse žaidynėse.

Prieš ketverius metus vykusiame Kontinentinės taurės turnyre Lietuvos moterų rinktinė buvo patekusios į finalinį etapą ir liko per žingsnį nuo kelialapio į olimpines žaidynes.

Lietuvos vyrų paplūdimio tinklinio rinktinė pirmąjį žingsnį link olimpinių žaidynių žengė birželio pradžioje, kuomet laimėjo Kontinentinės taurės pirmojo etapo turnyrą Airijoje.

Į olimpines žaidynes Tokijuje (tiek vyrų, tiek moterų) 15 komandų pateks pagal FIVB reitingą, po vieną vietą bus skirta visų žemynų Kontinentinės taurės varžybų laimėtojams, dar viena vieta atiteks šių metų pasaulio čempionams, o du likę kelialapiai bus išdalinti papildomame atrankos turnyre. Vietas olimpiniame turnyre turi šeimininkų komandos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.