Sportas

2019.06.20 19:00

Lemtinga Sirvydžio ir Brazdeikio naktis – ką žada naujausios NBA naujokų biržos prognozės?

LRT.lt2019.06.20 19:00

Ateinančią naktį (iš ketvirtadienio į penktadienį) Lietuvos laiku Bruklino „Barclays Center“ arenoje vyks 2019 m. NBA naujokų birža, kurioje savo pavardę tikisi išgirsti lietuvis Deividas Sirvydis bei Kanados lietuvis Ignas (Iggy) Brazdeikis. Portalas LRT.lt apžvelgė, ką lietuviams žada NBA analitikai.

Įdomu, kad I. Brazdeikis ir D. Sirvydis prieš biržą pasirinko kardinaliai skirtingą taktiką. 19-metis „Ryto“ talentas jau kurį laiką pluša JAV, tačiau daro tai privačioje treniruočių salėje, atmetęs visų jį į treniruotes kvietusių komandų pasiūlymus.

D. Sirvydis dirba tyliai ir už uždarų durų, nesirodydamas jį galbūt galinčioms pakviesti komandoms.

„Čia yra toks mūsų strateginis ėjimas, su kiekvienu žaidėju strategija yra skirtinga, mes pasirinkome tokią, bet sprendimo niuansų aš negaliu atskleisti. Lauksime biržos ir kas joje bus“, – portalui LRT.lt praėjusią savaitę sakė snaiperio agentas Marius Rutkauskas.

Tokia taktika greičiausiai reiškia, kad D. Sirvydžio stovykla turi vienos iš komandų pažadą pakviesti žaidėją biržoje.

Įvairūs NBA krepšinio analitikai prognozuoja, kad Deividas savo pavardę išgirs maždaug antrojo rato pabaigoje, numatomos pozicijos nuo 41-osios iki 51-osios.

„Kelintu numeriu jis bus pašauktas, didelio skirtumo nėra. Svarbiausia, kad klubas suteiktų šansą pasirodyti. Ar tu būsi pašauktas 31-as, ar 59-as – labai didelės reikšmės nėra. Svarbiausia, kad klubas duotų šansą pasirodyti ir ilgalaikę sutartį, – tai yra didžiausias prioritetas“, – teigė M. Rutkauskas.

Portalas „The Ringer“ teigia, kad D. Sirvydis yra panašus į NBA žaidžiančius Rodney Hoodą, Keviną Huerterį ar Alleną Crabbe`ą.

„Sirvydis sulaukė daug dėmesio iš NBA skautų ne tik dėl savo produktyvumo žaidžiant aukščiausiame Europos krepšinio lygyje, bet ir dėl savo ūgio, taiklumo ir aukšto krepšinio IQ“, – rašo ESPN, kurie šių metų naujokų biržos talentų šimtuke D. Sirvydžiui skyrė 43-ąją vietą.

Vienintelis nbadraft.net nemato D. Sirvydžio tarp 60-ies biržoje galimai pakviesiamų žaidėjų.

Tuo tarpu I. Brazdeikis pasirinko visai kitokią taktiką prieš NBA biržą. Daugumoje prognozių antrojo rato pabaigoje matomas 20-metis Kaune gimęs puolėjas dalyvavo kone pusės NBA komandų treniruotėse.

Bene visuose biržos aprašymuose pažymima, kad I. Brazdeikiui trūksta atletiškumo, ir išreiškiama nuogąstavimų dėl silpnokos jo gynybos. Tačiau Kanados lietuvis giriamas už ypatingą atkaklumą, veržlumą ir pasitikėjimą savo jėgomis. Ignas yra puikus snaiperis, pirmajame NCAA sezone Mičigano universiteto komandoje realizuodavęs beveik 40 proc. tritaškių metimų.

„The Ringer“ jį lygina su Harrisonu Barnesu, Patu Connaughtonu ir Mattu Harpringu. Tačiau ESPN talentų šimtuke I. Brazdeikiui skirta tik 69 vieta, jo tarp 60-ies galimų šaukimų nemato ir nbadraft.net bei „CBS Sports“.

Aukščiausią galimą šaukimą I. Brazdeikiui prognozuoja netscoutsbasketball.com – 41-ą. Tai vienintelis puslapis, matantis šį puolėją aukščiau nei D. Sirvydį (51 nr.).

Paraišką dalyvauti biržoje yra davęs ir Kauno „Žalgirio“ dublerių atstovas Matas Jogėla, bet jo pavardės prognozėse nėra. Dėl savo amžiaus automatiškai kviečiami gali būti ir Martynas Echodas bei Laurynas Birutis, tačiau išgirsti šių aukštaūgių pavardes NBA biržoje būtų kone stebuklas.

Lietuviai NBA naujokų biržoje

Iki šiol aukščiausiu šaukimu NBA naujokų biržoje buvo pakviestas Jonas Valančiūnas – 2011 metais penktuoju numeriu. Toje pačioje biržoje 20-as savo pavardę išgirdo Donatas Motiejūnas.

Iki šiol paskutinis savo pavardę pirmajame rate išgirdęs lietuvis yra Domantas Sabonis, jis 2016-aisiais metais buvo pasirinktas 11-as.

Paskutinis apskritai savo pavardę biržoje išgirdęs lietuvis – 2018 m. 55-uoju numeriu pašauktas Arnoldas Kulboka.

Pirmajame rate savo pavardes taip pat yra išgirdę Arvydas Sabonis (1986 m., 24-as nr.), Žydrūnas Ilgauskas (1996 m., 20-as numeris) ir Linas Kleiza (2005 m., 27-as nr.). Antrajame rate – Darius Songaila (2002 m., 50-as nr.), Martynas Andriuškevičius (2005 m., 44-as nr.), o Šarūnas Marčiulionis savo pavardę 1987 m. išgirdo 127-as – iki 1988 m. vykdavo trys šaukimų ratai.

Be A. Kulbokos, yra dar keturi lietuviai, išgirdę savo pavardę NBA naujokų biržoje, bet niekada nežaidę NBA, tai Eurelijus Žukauskas (1995 m., 54 nr.), Robertas Javtokas (2001 m., 55 nr.), Renaldas Seibutis (2007 m., 50 nr.) ir Artūras Gudaitis (2015 m., 47 nr.).

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt