2019.06.20 08:06

Skaudus Škotijos futbolininkių fiasko pasaulio čempionate paliko jas grupės dugne

LRT.lt2019.06.20 08:06

Škotijos moterų futbolo rinktinė Prancūzijoje vykstančiame pasaulio čempionate liko be pergalių ir grupės dugne. Škotės pirmavo trijų įvarčių skirtumu, bet jį išbarstė ir mačą su Argentinos futbolininkėmis baigė pralaimėjimo nuotaikomis – 3:3.

Pergalė Škotijos futbolininkėms būtų beveik leidusi užsitikrinti vietą aštuntfinalyje, tačiau dabar visus šansus ten žaisti turi argentinietės.

Į priekį škotės išsiveržė dar pirmajame kėlinyje, kai 19 min. įvartį pelnė Kim Little. Po pertraukos įvarčius mušė Jennifer Beattie (49 min.) ir Erin Cuthbert (69 min.), tad Škotijos ekipa ramiai pirmavo ir valdė situaciją.

Tačiau paskutines 20 mačo minučių škotės norės kuo greičiau pamiršti. 74-ąją minutę pirmąjį Argentinos įvartį įmušė Milagros Menendez, jau po penkių minučių kamuolį į savus vartus po Florencios Bonsegundo smūgio, kuris atsimušė į virpstą, nukreipė škočių vartininkė Lee Alexander.

Jau per teisėjo pridėtą laiką Škotijos futbolininkės prasižengė baudos aikštelėje ir po VAR įsikišimo teisėjas skyrė baudinį. F. Bonsgundo smūgį L. Alexander atrėmė, tačiau VAR įsikišo dar kartą. Vartininkė pažeidė taisykles, jos bent viena koja nebuvo ant vartų linijos smūgio metu, tad baudinį F. Bonsegundo kartojo ir įmušė įvartį. Iškart po jo mačas buvo baigtas.

Taip Škotijos futbolininkės liko su vienu tašku D grupės ketvirtoje vietoje, o Argentinos ekipa turi 2 taškus ir tikisi patekti į aštuntfinalį iš trečiosios pozicijos. Argentinietėms dabar reikės palankių rezultatų iš kitų grupių.

Škotijos ekipai tai buvo pirmasis pasaulio čempionatas. Prieš tai jos grupėje vienodu rezultatu 1:2 pralaimėjo anglėms ir japonėms. Argentinietės nusileido anglėms, tačiau su Japonija sužaidė lygiosiomis.

D grupės nugalėtojomis tapo Anglijos rinktinės žaidėjos, po atkaklios kovos 2:0 įveikusios Japonijos rinktinę.

Visus tris mačus grupėje laimėjusiai Anglijos rinktinei abu įvarčius 14-ąją ir 84-ąją minutėmis pelnė Ellen White.