Sportas

2019.06.19 09:09

Prancūzijoje sulaikytas buvęs UEFA vadovas Platini paleistas po apklausos

BNS 2019.06.19 09:09

Buvęs Europos futbolo federacijos (UEFA) prezidentas Michelis Platini trečiadienį paryčiais buvo paleistas po apklausos Prancūzijoje atliekant korupcijos tyrimą, susijusį su teisės Katarui organizuoti 2022 metų Pasaulio čempionatą paskyrimu.

Jo ryšių su visuomene grupė nurodė, kad M. Platini sulaikymas baigėsi 0 val. 30 min. vietos (1 val. 30 min. Lietuvos) laiku.

M. Platini neigė kaip nors nusižengęs, o Prancūzijos tarnybos nepareiškė jokių kaltinimų buvusiam nacionalinės rinktinės ir Turino klubo „Juventus“ žaidėjui.

„Tai truko ilgai, bet, žinant klausimų skaičių, kitaip būti negalėjo, – sakė M. Platini, kai buvo paleistas. – Manęs klausinėjo apie 2016 metų Europos čempionatą, Pasaulio čempionatą Rusijoje, Pasaulio čempionatą Katare, Paryžiaus „Saint-Germain“ [klubą], FIFA (Tarptautinę futbolo federaciją).“ 

Antradienį taip pat buvo apklausta Sophie Dion, buvusio Prancūzijos prezidento Nicolas Sarkozy patarėja sporto reikalams, ir Claude'as Gueant`as, buvęs N. Sarkozy prezidentūros generalinis sekretorius.

Prieš FIFA balsavimą N. Sarkozy 2010 metų lapkritį organizavo susitikimą, kuriame dalyvavo M. Platini ir tuometis Kataro sosto įpėdinis princas Tamimas bin Hamadas al Thani, dabar tapęs emyru. T. bin Hamadas al Thani taip pat yra Paryžiaus „Saint-Germain“ savininkas, o N. Sarkozy dažnai lankosi jo rungtynėse.

FISA renkant 2022 metų Pasaulio futbolo čempionato organizatorę Kataras 14 balsų prieš aštuonis aplenkė Jungtines Valstijas, ilgai laikytas favoritėmis.

M. Platini tuo metu vadovavo UEFA ir buvo Europos vyriausiasis atstovas Katarą išrinkusiame FIFA komitete.

Yra žinoma, kad prancūzų prokurorai tiria virtinę konkursų svarbiems sporto renginiams organizuoti, įskaitant Rusijos laimėtą teisę surengti 2018 metų Pasaulio futbolo čempionatą, Tokijo pergalę varžantis dėl teisės surengti 2020 metų vasaros olimpiadą, taip pat lengvosios atletikos pirmenybių organizavimą.