Sportas

2019.06.18 18:56

Minske kovosianti Lietuvos 3x3 rinktinė tikisi didžiausią savo trūkumą kompensuoti kovingumu

Rytis Kazlauskas, LRT.lt2019.06.18 18:56

Antradienio popietę iš Vilniaus geležinkelio stoties į Minską iškilmingai palydėti pirmieji Lietuvos sportininkai, ginsiantys mūsų šalies garbę birželio 21-30 dienomis antrąjį kartą rengiamose Europos žaidynėse. Portalas LRT.lt pakalbino Lietuvos 3x3 krepšinio rinktinės atstovus, kurie rengiasi atlaikyti nelengvą žaidynių iššūkį.

Lietuvos 3x3 rinktinė dalyvavo ir prieš ketverius metus rengtose pirmosiose Europos žaidynėse Azerbaidžiano sostinėje Baku. Tąkart mūsų šaliai atstovavę Ovidijus Varanauskas, Vitalijus Lukša, Giedrius Marčiukaitis ir Darius Tarvydas nužygiavo iki ketvirtfinalio, kuriame nusileido būsimiems bronzos medalių savininkams serbams.

Šįkart į Baltarusiją iškeliavo keturi nauji žaidynių veidai – Paulius Semaška, Aurelijus Pukelis, Medas Kuprijanovas ir paskutinę akimirką prie rinktinės prisijungęs Mintautas Bulanovas. Su komanda kartu keliauja ir jos treneris – 3x3 krepšinio veteranas ir mėgėjų krepšinio legenda Dainius Novickas.

Lietuvių Minske laukia nemenkas iššūkis. Šviežiai suburta ekipa patirtimi gerokai nusileidžia savo oponentams, o C grupėje dėl dviejų kelialapių į ketvirtfinalio etapą reikės kovoti su pajėgiomis Slovėnijos ir Baltarusijos rinktėmis bei kiek mažiau pažįstamais Estijos krepšininkais.

Mūsų šalies 3x3 rinktinė iki kelionės į Minską treniravosi Kaune su Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ klube praėjusiame sezone dirbusiu fizinio rengimo treneriu Aurimu Bikulčiu bei kaupė patirtį 3x3 turnyruose Lietuvoje ir užsienyje.

Bendraudamas su portalu LRT.lt, rinktinės treneris D. Novickas gyrė savo auklėtinių nusiteikimą ir kalbėjo apie didžiausius iššūkius, laukiančius Minske.

„Pasiruošimo etapas praėjo sklandžiai, o vyrai yra gerai nusiteikę. Padarytas nuostabus fizinis pasirengimas. Gal net šiek tiek ir baisu, nes viskas pasiruošimo metu vyko labai sklandžiai, – juokavo D. Novickas. – Mums bus tikrai nelengva kovoti su tokiomis rinktinėmis kaip Slovėnija ar Baltarusija. Turnyre mums gali pritrūkti vienintelio dalyko – patirties.“

Europos žaidynei besirengusią Lietuvos rinktinę praėjusią savaitę pasiekė nemaloni žinia. Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) sprendimu iš komandos buvo pašalintas dėl nelegalių lažybų iš ketvirtosios Italijos lygos ekipos praėjusiame sezone pašalintas Lukas Grabauskas. Krepšininkui buvo užkirstas kelias vykti kartu su komanda į Minską.

D. Novickui teko ieškoti išeities iš susidariusios situacijos. Kuo pakeisti su komanda ilgai besitreniravusį žaidėją? Sprendimą 3x3 rinktinės treneris priėmė pasikviesdamas vienintelį Lietuvoje profesionaliai 3x3 krepšinį Maskvos „Inanomo“ komandoje Rusijoje žaidžiantį krepšininką – Mintautą Bulanovą.

„Situacija su Luku Grabausku į komandą įnešė lengvo chaoso. Viskas įvyko labai greitai ir staiga. Mums pasisekė, nes „Inanomo“ komanda sutiko išleisti Mintautą Bulanovą. Esame geri draugai su „Inanomo“ komandos atstovais ir palaikome draugiškus ryšius. Esame nemažai metų žaidę kartu ir rusai nesudarė jokių kliūčių M. Bulanovui išvykti su rinktine. Rusijos ekipa iškėlė tik vieną sąlygą – padėti sutvarkyti Kinijos vizos reikalus, nes M. Bulanovas po Europos žaidynių skris su savo komanda į „Challenger“ turnyrą Kinijoje“, – pasakojo D. Novickas.

Rusijoje nuo šių metų su „Inanomo“ komanda sportuojantis bei po 3x3 turnyrus visame pasaulyje keliaujantis M. Bulanovas nieko nelaukęs sutiko padėti Lietuvos rinktinei Europos žaidynėse Minske.

Kaip portalui LRT.lt pasakojo pats krepšininkas, po pasirodžiusių naujienų apie L. Grabausko situaciją, kvietimas prisijungti prie rinktinės atkeliavo labai greitai.

„Iš tikrųjų kvietimas prisijungti prie rinktinės buvo labai netikėtas. Vakare pamačiau straipsnius apie Luko Grabausko situaciją, o jau kitos dienos ryte gavau skambutį iš Dainiaus su kvietimu prisijungti prie rinktinės. Viską labai greitai sudėliojome – per vieną dieną. Mano ekipa nesudarė jokių kliūčių išvykimui į Minską“, – tvirtino žaidėjas.

Nors Lietuvos rinktinė prie favoritų Europos žaidynėse nėra priskiriama, D. Novickas tiki savo treniruojama komanda. Anot patyrusio 3x3 krepšinio vilko, Lietuvos rinktinės varomoji jėga žaidynėse Minske gali būti tvirti tarpusavio ryšiai.

„Kaip mėgstu sakyti, 60 procentų komandos sėkmės priklauso nuo to, kokius santykius palaikai komandos viduje. Gali būti ir prastesnis krepšininkas, bet jeigu atiduoti širdį, eini keliais, net ir Fortūna atsisuka į tavo pusę. Stengiamės grupėje išstudijuoti visus varžovus, kad nepamatytume kažko naujo. Mums mažiau žinoma tik Estijos rinktinė. Žinome Baltarusius, Slovėnus. Bandysime kabintis. Turime centrą Aurilejų Pukelį, kuris negalėjo vykti į pasaulio taurės turnyrą ir prisijungė prie mūsų. Potencialo yra“, – situaciją aiškino D. Novickas.

Lietuvos 3x3 rinktinės treneriui pritarė ir M. Bulanovas, kurio teigimu mūsų šalies rinktinei nelieka nieko kito, kaip tik rodyti didesnį norą ir atsidavimą nei varžovams.

„Galime nustebinti savo noru ir energija. Patirtimi nieko nenustebinsime. Svarbiausia – noras ir atsidavimas, o po to galbūt bus ir rezultatas“, – kalbėjo M. Bulanovas.

Lietuvos 3x3 rinktinė kovas antrosiose Europos žaidynėse Minske pradžės C grupės etape birželio 21-ąją. Po grupėje sužaistų trijų rungtynių paaiškės, ar lietuviai žengs į ketvirtfinalio etapą, kuris vyks birželio 24-ąją.

Lietuvos 3x3 rinktinės rungtynių tvarkaraštis:

Birželio 21 d. 16:40 val. Estija – Lietuva

Birželio 23 d. 17:15 val. Lietuva – Baltarusija

Birželio 23 d. 18:40 val. Slovėnija – Lietuva

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.