Sportas

2015.07.02 14:59

Baseinu Vilniuje susirūpino ir plaukikė R. Meilutytė

ELTA, LRT.lt2015.07.02 14:59

Iniciatyva dėl skubios naujo 25 m ilgio plaukimo baseino statybos Vilniuje sulaukė olimpinės čempionės Rūtos Meilutytės ir Lietuvos plaukimo federacijos (LPF) paramos. Šia iniciatyva skelbiamas susirūpinimas, kad Lietuvos sostinė trejus metus neturės baseino ir reikalaujama nedelsiant imtis veiksmų užkirsti kelią šiai padėčiai – skubos tvarka pastatant naują 25 m baseiną Vilniuje iki 2016 metų vidurio.

Iniciatyva dėl skubios naujo 25 m ilgio plaukimo baseino statybos Vilniuje sulaukė olimpinės čempionės Rūtos Meilutytės ir Lietuvos plaukimo federacijos (LPF) paramos. Šia iniciatyva skelbiamas susirūpinimas, kad Lietuvos sostinė trejus metus neturės baseino ir reikalaujama nedelsiant imtis veiksmų užkirsti kelią šiai padėčiai – skubos tvarka pastatant naują 25 m baseiną Vilniuje iki 2016 metų vidurio.

„Baseinų reikia ne tik Vilniui, tačiau dabar susidarė padėtis, kad be gyvybiškai svarbaus baseino lieka didžiausias Lietuvos miestas. Grįžusi į Lietuvą pati Vilniuje dažnai treniruojuosi, o ką jau kalbėti apie vilniečius – ir sportininkus, ir plaukimo entuziastus. Kiek girdėjau, be baseino liktų ir daugybė vaikų. Tai negerai“, – sakė olimpinė, pasaulio ir Europos plaukimo čempionė R. Meilutytė. Peticiją dėl skubios baseino statybos ji pasirašė antradienį.

Pritarimą ir paramą iniciatyvai pareiškė ir Lietuvos plaukimo federacija, pastaruoju metu pati ieškanti būdų kaip geriau išnaudoti jau esamus Lietuvoje baseinus.

„Lietuvos plaukimo federacija remia piliečių poziciją dėl baseino Vilniuje būtinumo ir reiškia didžiulį susirūpinimą susidariusia padėtimi. Vilniuje yra 50 tūkst. vaiku, kurių 80 proc. nesugebėtų nuplaukti bent 100 metrų. Be to, be tinkamos treniruočių bazės lieka Lietuvą garsinantys sportininkai“, – sakė LPF prezidentas Tomas Kučinskas.

LPF vadovai jau tris kartus buvo susitikę su Vilniaus valdžia, meru Remigijumi Šimašiumi ir vicemeru Linu Kvedaravičiumi.

„Aptarėme veiksmų planą, kad per pusantrų metų atsirastų dar vienas 25 m baseinas, kuris iš dalies amortizuotų Lazdynų baseino netektį iki 2018 metų. Laukiame galutinio Vilniaus vadovų apsisprendimo. Laikas yra kritinis faktorius. Tikimės, kad mūsų olimpiniai kandidatai, tokie kaip Povilas Strazdas, olimpinė čempionė Laura Asadauskaitė ir kiti neliks be sportinio baseino olimpiniais metais, o taip pat neprarasime visos plaukimo kartos sostinėje“, – sakė T. Kučinskas.

Vilniaus Lazdynų baseinas miestiečiams tarnaus dar vienerius metus. Po Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių 2016 metų vasarą baseinas bus nugriautas ir vietoj jo bus statomas modernus, visus tarptautinius standartus atitinkantis 50 m baseinas, tačiau jo statybos užtruks ir Vilniaus bei jo apylinkių gyventojai naujuoju Lazdynų baseinu galės džiaugtis geriausiu atveju tik 2019 metais.

Skubios naujo baseino statybos iniciatyvos autoriai pabrėžia, kad sostinėje susidaro nepavydėtina padėtis: nelieka nė vieno plaukikų ir kitų sporto šakų atstovų treniruotėms tinkamo baseino. Net tarpmiestinės plaukimo varžybos jau seniai sostinėje vykti nebegali dėl vienintelio jame esančio Lazdynų baseino apgailėtinos būklės.

„Vilniečių iniciatyvinė parašų rinkimo grupė, sudaryta Vilniaus plaukikų tėvelių, mano, kad tokia padėtis Europos Sąjungos valstybės sostinei yra ne tik netoleruotina, bet net gėdinga“, – sakoma iniciatyvinės grupės pranešime.

Jame pabrėžiama, kad šiuo metu Vilniuje yra nemažai perspektyvių plaukikų, kurių tolesnis sportinis kelias be tinkamos sportinės bazės negalėtų tęstis. Skubiai neišsprendus šios problemos dėl tinkamo plaukimo baseino atsiradimo, daug perspektyvių Vilniaus sportininkų atsidurtų gatvėje, nemažai trenerių prarastų darbą.

Be to daug Vilniaus ir jo apylinkių gyventojų nori išmokti plaukti, kas yra gyvybiškai svarbu, atsižvelgiant į tai, jog Lietuva pirmauja Europos Sąjungoje pagal nuskendusiųjų skaičių. To padaryti be tinkamų plaukimo bazių yra neįmanoma.

Tarp jau peticiją pasirašiusių Vilniaus baseinų situacija susirūpinusių žmonių yra garsūs Lietuvos sportininkai: R. Meilutytė, Edvinas Krungolcas, Giedrius Titenis, Lina Kačiušytė, Robertas Žulpa, Povilas Strazdas ir kiti.

R. Šimašius: bus 2 nauji baseinai

Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius socialiniame tinkle paskelbė, kad Vilniuje iki didžiojo modernaus baseino atidarymo atsiras dar 2 nauji baseinai. „Vilniuje uždarius avarinį Lazdynų baseiną iki naujo baseino pastatymo atsiranda žiaurus baseinų trūkumas“,– socialiniame tinkle rašė R. Šimašius.

„Pirmas (baseinas), kur dalyvautų savivaldybė su Sporto departamentu: 25 metrų baseinas Fabijoniškėse prie Vilniaus Abraomo Kulviečio mokyklos. Jei Sporto departamentas operatyviai prisidės, baseinas gali atsirasti jau kitą rudenį. Antras, kur pagrindinį vaidmenį atlieka Vilniaus ir/ar Vilniaus Gedimino technikos universitetas – 25 m baseinas Saulėtekyje. Tikiuosi, kad universitetai atsilieps į paskatinimą ir ryšis šiam projektui“,– rašė meras.

Pasak R. Šimašiaus, abu projektai tampa įmanomi todėl, kad pagaliau pradėta rimtai žiūrėti į ekonomiką: „Planuojami ne brangūs „pinigų rijikai“, o realūs funkciniai baseinai, kurių preliminari kaina – apie 3 mln. eurų (vietoje tradicinių dešimčių ar šimtų).“

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.