Sportas

2019.06.19 13:19

Tik vidutiniškai diską mesti kol kas galintis Gudžius: reikia nuleisti galvą ir sunkiai dirbti

Paulius Cubera, LRT.lt2019.06.19 13:19

Pasaulio ir Europos čempionas Andrius Gudžius savaitgalį dalyvavo pirmose savo tarptautinėse varžybose po operacijos, sustabdžiusios disko metiką sezono pradžioje. 64,37 m diską Deimantinės lygos etape Maroke nusviedęs atletas pripažįsta, kad kūnas jam dar neleidžia priartėti prie elitinės 70-ies metrų ribos.

Gegužės mėnesį A. Gudžiui buvo atlikta operacija, kurios metu atletui iš anksčiau lūžusios kojos buvo išimtos metalinės plokštelės. Nors pasaulio čempionas į varžybas grįžo anksčiau, nei planavo, tačiau jaučiamas skausmas jam vis dar neleidžia atskleisti visų galimybių.

„Koja leidžia ir dalyvauju, kiek ji leidžia. Tik tiek, kad negaliu dar dalyvauti aukščiausiame lygyje. Ir skausmas, ir nepatogumas toks, neatsistatę raumenys iki galo. Kad mestum arti 70 metrų, turi būti kone tobulos formos. Kūnas turi būti suderintas kaip geras instrumentas. Kadangi skauda, negaliu ir treniruotėse kaip reikiant ištobulinti technikos, pasitikėjimo to nėra.

Dabar varžybose jaučiau, kad fiziškai galiu, jėgos pakanka, bet koja neleidžia, reikia saugotis. Paskutinį bandymą pabandžiau stipriau išmesti, skauda koja, paleidau techniką metimo ir kiek nulėkė – gal 50 keli metrai. Dar negaliu mesti toli, vidutiniškai galiu – 64, 65 metrus. Stipriau dar neleidžia kūnas“, – portalui LRT.lt sakė A. Gudžius.

Geriausiai diską Rabato mieste metė jamaikietis Fedrickas Dacresas, tapęs naujuoju 2019 metų sezono lyderiu, jis numetė 70,78 metro. Šį sezoną jau ne kartą už 70-ies metrų ribos įrankį metęs švedas Danielis Stahlas ir vėl užfiksavo puikų rezultatą – 69,94 m., trečias liko austras Lukas Weisshaidingeris (68,14 m), ketvirtas – lenkas Robertas Malachowskis (66,58 m).

Tačiau jau liepą pasiekta varžovų sportinė forma nebūtinai reiškia, kad jie yra akivaizdūs favoritai triumfuoti tik rugsėjo pabaigoje Dohoje prasidėsiančiame pasaulio čempionate.

„Aš labai atsargiai žiūriu į tą jų ankstyvą pasiruošimą. Aš žinau, kad yra sudėtinga išlaikyti tokią formą 6 mėnesius ar ilgiau. Žiūrėsime, ką jie parodys pasaulio čempionate. O gal jie šiemet tokie pasirengę ir tokie stiprūs, kad tokią formą išlaikys? Varžovų niekada negali nuvertinti. Aš važiuoju į pasaulio čempionatą kovoti dėl 6–8 vietos – toks mano šių metų tikslas“, – realiai savo galimybes įvertino A. Gudžius.

Ar ne per menkas tikslas pasaulio čempiono titulą ginsiančiam atletui? „Pasaulio čempionu aš tapau sveikas. Pagrindinis tikslas yra medalis olimpinėse žaidynėse. Aišku, norisi tų medalių visur, bet aš žiūriu realiai. Kaip aš galiu kalbėti apie medalį, kai dabar numetu 65 metrus. Dabar reikia galvą nuleisti ir sunkiai dirbti. Ne liežuviu diskas metamas.“

Po mėnesio, liepos 20-ąją, stipriausi disko metikai rinksis ketvirtajame jiems Deimantinės lygos etape Londone. Nors A. Gudžiaus šansai patekti į stipriausiųjų sezono atletų aštuntuką ir varžytis finale Briuselyje yra maži, bet jis sakė kovosiantis.

„Aišku, planas dalyvauti Deimantinės lygos finale yra sunkiai įvykdomas. Šansai minimalūs. Nebent Londone iškovočiau kokią trečią vietą – gal tada įlįsčiau. O gal manęs pasigailės organizatoriai ir kaip garbės svečią pakvies, nors tuo abejoju. Bet kol šansų yra, aš nesudedu ginklų ir kovosiu iki pabaigos, kad patekčiau į tą finalą“, – dar kartą pažadą įdėti visas jėgas treniruotėse pakartojo A. Gudžius.

Į Deimantinės lygos disko metimo rungties finalą pateks 8 geriausiai sezone pasirodę atletai. A. Gudžius pirmuose dviejuose etapuose dėl traumos nedalyvavo, o sekmadienį Rabate už 7 vietą uždirbo 2 taškus ir bendroje įskaitoje yra 11-tas.

Deimantinės lygos disko metikų įskaita po 3 etapų:

1. D. Stahlis – 23 (tšk.)
2. L. Weisshaidingeris – 19
3. F. Dacresas – 15
4. E. Hadadi – 10
5. P. Malachowskis – 8
6. R. Jagersas – 8
7. Ch. Hartingas – 7
8. O. Stunesas Isene – 6
9. M. Wierigas – 4
10. M. Finley`is – 4
11. A. Gudžius – 2

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.