Naujienų srautas

Sportas2019.06.19 09:00

Lekavičiaus agentas Bulotas: dveji metai „Panathinaikos“ tikrai nėra prarasti

Paulius Cubera, LRT.lt 2019.06.19 09:00

Tik pasibaigus Graikijos krepšinio lygos finalo serijai čempionu tapęs Lukas Lekavičius užvertė dviejų metų karjeros lapą Graikijoje ir nusprendė kitą sezoną grįžti į namus – Kauno „Žalgirio“ klubą. Sutartį su Lietuvos čempionais pasirašęs įžaidėjas, anot jo agento Tado Buloto, pirmiausi tikisi dažniau žaisti krepšinį ir atvyksta pas trenerį, kuriuo itin tiki.

Prieš 2017–2018 m. sezoną gana netikėtai „Žalgirį“ palikęs Lukas Lekavičius didelės laimės Atėnuose nerado ir per dvejus metus Eurolygoje vidutiniškai žaidė tik apie 12 minučių. Tiesa, lietuvis dirbo su tokiais specialistais, kaip Xavieras Pascualis bei Rickas Pitino, o neįkainojamos patirties sėmėsi iš šiuo metu bene geriausio europiečio gynėjo Nicko Calatheso.

Kaip LRT.lt sakė T. Bulotas, „Panathinaikos“ klube praleisti metai L. Lekavičiaus karjeroje tikrai nėra veltui.

„Ne kiekvienas žaidėjas gauna šansą žaisti tokio masto Eurolygos klube su tokia istorija. Tikrai tie dveji metai nėra prarasti metai. Jis rungtyniavo su gerais žaidėjais, ypač su Nicku Calathesu. Net neabejoju, kad Lukas yra patobulėjęs ir geresnis žaidėjas, nei buvo prieš dvejus metus išvykdamas iš Kauno“, – teigė T. Bulotas.

Nei „Žalgiris“, nei krepšininkas ilgai nelaukė. Tik pasibaigus sezonui ir lietuviui tapus laisvuoju agentu buvo padėtas parašas ant naujos sutarties su Kauno ekipa. Kontraktas pasirašytas pagal formulę 1+1, o L. Lekavičius ir jo agentas pirmiausia tikisi didesnio vaidmens ir daugiau minučių aikštėje.

„Jis tikisi žaisti krepšinį, nes nelabai jo žaidė pastaruoju metu. Čia pagrindinis dalykas – grįžta pas trenerį, kuris jį, galima sakyti, dalinai sukūrė kaip Eurolygos žaidėją. Pats Lukas juo tiki ir tikisi turėti svarbesnę ir aiškesnę rolę ir galimybę padėti komandai labiau, nei galėjo tai daryti Atėnuose“, – sakė T. Bulotas.

„Žalgirio“ gretose konkurenciją lietuviui įžaidėjo pozicijoje sudarys greičiausiai Kaune liksiantis Leo Westermannas, nemažai sezono pabaigoje šioje pozicijoje žaidęs Thomas Walkupas bei naujokas, pakeisiantis klubą palikusį Nate`ą Woltersą.

Visgi Š. Jasikevičiaus žaidimo sistemoje nė vienas žaidėjas aikštėje nepraleidžia vidutiniškai po 30 minučių, kaip tai buvo „Panathinaikos“ gretose. Eurolygoje šį sezoną N. Calathesas kiekvienose rungtynėse žaidė vidutiniškai po 31 minutę. Likusios likdavo Lukui.

„Nemanau, kad Š. Jasikevičius ima žaidėjus dėl 5-10 minučių. Šarūnas turi aiškią viziją su Luku, jis jį labai gerai pažįsta. Jei tik Lukas bus geros formos, net neabejoju, kad jo rolė bus didesnė.

Niekas nesitiki ir visi supranta, kad Eurolygoje Lukas nėra starto įžaidėjas ir tas, kuris žaidžia 30 minučių. Dažniausiai treneriai mato jį kylantį nuo suolo, įnešantį energijos, taškų ir jis bus tas, kuris žais apie 20 minučių. Ta rolė, manau, kad „Žalgiryje“ tokia ir numatyta“, – teigė T. Bulotas.

Per beveik 11 vidutiniškai aikštėje praleidžiamų minučių Eurolygoje L. Lekavičius rinko po 4 taškus (40 proc. trit.) ir atlikdavo po 1,3 rezultatyvaus perdavimo. Prieš išvykdamas į Graikiją 2016–2017 m. sezone „Žalgiryje“ L. Lekavičius žaidė po 18 minučių, per kurias įmesdavo po 8,5 taško ir atlikdavo po 3,5 rezultatyvaus perdaimo.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi