Naujienų srautas

Sportas2019.06.18 14:55

Didžiulės bilietų kainos iš stadionų veja net ir futbolą dievinančius brazilus

LRT.lt 2019.06.18 14:55

Pietų Amerikos futbolo vadovai atvirai reiškia susirūpinimą dėl tuščių tribūnų Brazilijoje vykstančiame „Copa America“ turnyre. Net ir patys žaidėjai pripažįsta, kad apytuščiuose stadionuose puikiai girdi trenerių nurodymus nuo šoninės linijos, rašo AP.

Pietų Amerikos futbolo konfederacijos (angl. CONMEBOL) prezidentas Alejandro Dominguezas dar sekmadienį kalbėjo, jog, jo manymu, lankomumas stadionuose padidės turnyrui įsibėgėjant.

Pirmosiose Brazilijos rungtynėse su Bolivija 46 tūkstančiai sirgalių nepagailėjo vidutiniškai 125 dolerių už bilietą, tačiau net 22 tūkstančiai vietų „Morumbi“ stadione liko tuščios, nors organizatoriai ir teigė, jog stadionas bus sausakimšas.

Ne ką geresnė padėtis ir kitur – štai sekmadienio rungtynes tarp Paragvajaus ir Kataro, pasibaigusias 2:2, legendinėje Marakanoje stebėjo vos 20 tūkstančių sirgalių, nors stadionas talpina 87 tūkstančius.

Dvejos šeštadienio rungtynės lankomumu taip pat nuvylė – „Arena do Gremio“ vykusį mačą tarp Peru ir Venesuelos stebėjo vos 11 tūkstančių sirgalių (stadione telpa 67 tūkstančiai), o vėliau sekusią Kolumbijos pergalę 2:0 prieš Argentiną su Lioneliu Messi „Fonte Nova“ stadione matė 35 tūkstančiai sirgalių, nors maksimali talpa yra 50 tūkstančių. Organizatoriai teigė, jog ir į šias rungtynes parduoti yra visi bilietai.

Patys brazilai teigia, jog jie nori eiti į rungtynes, tačiau jų galimybes riboja finansiniai sunkumai – net ir pigiausi bilietai į rungtynes kainuoja 30 dolerių – dvigubai daugiau, negu vidutiniškai kainuoja patekimas į vietinių Brazilijos pirmenybių dvikovas.

Minimali alga Brazilijoje siekia 256 dolerius ir ji jau kurį laiką nedidėją dėl šalį kamuojančios ekonominės krizės. Daugiau nei 13 milijonų žmonių šalyje neturi darbo – daug daugiau, negu buvo tokiu pat metu 2014-aisiais, kai Brazilijoje vyko pasaulio futbolo čempionatas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi