2019.06.18 00:10

Pasaulio moterų futbolo čempionatas – pratęstas prancūzių ir vokiečių dominavimas grupėse

LRT.lt 2019.06.18 00:10

Prancūzijoje vykstančiame pasaulio moterų futbolo čempionate pirmadienio vakarą sužaistos paskutinio turo rungtynės A ir B grupėse, po kurių paaiškėjo tiesioginius kelialapius į aštuntfinalį iškovojusios rinktinės.

A grupėje čempionato šeimininkės prancūzės laimėjo ir trečiąsias rungtynes minimaliu rezultatu 1:0 (0:0) įveikdamos Nigerijos rinktinę. Vienintelį rungtynių įvartį, realizavusi 11 m baudinio 79-ąją minutę pelnė Wendie Renard. Beje, nuo 75-osios minutės Nigerijos atstovės žaidė dešimtyje – Ngozi Ebere, užsidirbusi antrąją geltoną kortelę dvikovoje, prieš save išvydo ir raudoną kortelę.

Nigerijos rinktinė grupėje užėmė trečiąją vietą bei turi minus dviejų įvarčių skirtumą. Ar Afrikos žemyno atstovės pateks į aštuntfinalį, paaiškės po sužaisto viso grupių turnyro etapo.

Antrąją pergalę grupėje ir antrosios vietos bilietą iškovojo Norvergijos futbolininkės. Norvegės 2:1 (2:0) įveikė Pietų Korėjos rinktinę. Abu įvarčius nugalėtojus pelnė po 11 m baudinių. 5-ąją minutę pasižymėjo Caroline Graham Hansen, 51-ąją – Isabell Herlovsen.

B grupės turnyre įspūdingą pasirodymą turnyre pratęsė vokietės, kurios 4:0 (3:0) sutriuškino Pietų Afrikos Respublikos futbolininkes bei baigė pasirodymą grupėje be pralaimėjimų ir praleistų įvarčių į savo vartus.

Vokietijos rinktinės gretose 14-ąją minutę pasižymėjo Melanie Leupolz, 29-ąją – Sara Daebritz, 40-ąją Alexandra Popp, 58-ąją Lina Magull.

Kitose B grupės rungtynėse Ispanijos ir Kinijos rinktinės sužaidė lygiosiomis 0:0. Ispanės, kaip ir kinės, grupėje surinko 4 taškus, tačiau dėl geresnio santykio užėmė antrąją vietą.

Visgi Kinijos atstovių taškų kraičio pakaks patekti į kitą etapą kaip vieną iš keturių geriausių trečiąją vietą užėmusių turnyro komandų. Įdomu tai, jog viso grupės turnyro metu kinės įmušė ir praleido tik po vieną įvartį.