Sportas

2019.06.17 20:26

Permėje pristatytas Maksvytis NBA Vasaros lygoje semsis patirties ir ieškos naujokų „Parma“ klubui

LRT.lt2019.06.17 20:26

Pirmadienį Permėje surengtoje spaudos konferencijoje oficialiai pristatytas naujasis „Parma“ ekipos treneris Kazys Maksvytis. Visą savo karjerą iki šiol sėkmingai Lietuvoje besidarbavęs specialistas vietiniams žurnalistams papasakojo apie darbą prie naujos komandos vairo bei kelionę į JAV, kur liepos mėnesį lauks stažuotė NBA Vasaros lygoje.

Spaudos konferencijoje be Kazio Maksvyčio kalbėjo Rusijos ekipos prezidentas Sergejus Boguslavskis ir klubo generalinis direktorius Aleksandras Bašminovas, papasakojęs apie tai, kaip naujojo specialisto ieškojo „Parma“ vadovybė.

 „Krepšinio rinkoje yra labai daug trenerių kandidatūrų. Buvo nelengva išsirinkti – išplėstiniame trenerių kandidatų sąraše buvo 100 pavardžių. Pasirinkome Kazį dėl kelių priežasčių. Visų pirma, K. Maksvytis aktyviai pastaruoju metu dirbęs treneris. Turėjome kandidatų, kurių pavardės buvo gerokai garsesnės negu K. Maksvyčio, bet jie kuris laikas jau nebedirbo krepšinyje. Čia kyla didelė rizika – praktikos trūkumas gali atsiliepti darbo rezultatuose. Antra, Kazys yra laimėjęs aukso medalius su jaunimo rinktinėmis Europos ir pasaulio čempionatuose. Jo treniruoti žaidėjai dabar rungtyniauja NBA ir Eurolygoje. Norime, jog Kazys dirbtų ir su mūsų vietiniu jaunimu. Tai buvo svarbus faktorius, renkantis K. Maksvytį. Paskutiniame penkių kandidatų sąraše jis buvo favoritas“, – K. Maksvyčio pasirinkimo priežastis vardino A. Bašminovas.

Liepos 5-15 dienomis iš Darbėnų kilęs treneris darbuosis NBA Vasaros lygoje žaisiančios Minesotos „Timberwoles“ klubo trenerių štabe.

K. Maksvytis ne tik semsis patirties, bet kaip teigė Klaipėdos „Neptūną“ praėjusiame sezone treniravęs treneris, Vasaros lygoje bus ieškoma naujokų „Parma“ klubui.

„Šią vasarą sulaukiau kvietimo iš Minesotos „Timberwolves“ komandos prisijungti prie ekipos trenerių štabo NBA Vasaros lygoje. „Parma“ klubas leido man išvykti dviem savaitėms į JAV. Tai bus puiki patirtis. Tikiuosi, jog Vasaros lygoje rasiu keletą žaidėjų „Parma“ ekipai“, – tikino K. Maksvytis.

Spaudos konferencijoje treneris iš Lietuvos sulaukė ir klausimą apie būsimą VTB Vieningoje lygoje žaisiančios „Parma“ ekipos žaidimo braižą.

„Mūsų komandos žaidimo stilius priklausys nuo suburtos sudėties. Nesakau, jog būsime tik į puolimą ar tikį gynybą orientuota ekipa. Moderniame krepšinyje reikalinga abiejų apsektų integracija“, – aiškino K. Maksvytis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt