Naujienų srautas

Sportas2019.06.17 20:07

Prieš NBA naujokų biržą: Echodo treniruotė su „Bucks“ ir geri Sirvydžio šansai

Paulius Cubera, LRT.lt 2019.06.17 20:07

Naktį iš ketvirtadienio į penktadienį Lietuvos laiko geriausi viso pasaulio krepšinio talentai su nekantrumu lauks NBA komisaro Adamo Silverio tariant jų pavardę. NBA naujokų biržoje šiemet turime du Lietuvos krepšininkus, vieną Kanados lietuvį ir dar porą žaidėjų, kurie teoriškai irgi gali būti pakviesti.

Geriausius šansus biržoje turi Vilniaus „Ryto“ talentas Deividas Sirvydis, kuriame prognozuojamas šaukimas antrojo rato viduryje, apie 40-ąją vietą. 40-asis šaukimas priklauso Sakramento „Kings“, 41-asis – priklauso Atlantos „Hawks“, 42-asis – Filadelfijos „76ers“, 43-asis – Minesotos „Timberwolves“.

Vis dėlto, kaip portalui LRT.lt sakė D. Sirvydžio agentas Marius Rutkauskas, šaukimo numeris – tik smulkmena.

„Kelintu numeriu jis bus pašauktas, didelio skirtumo nėra. Svarbiausia, kad klubas suteiktų šansą parodyti save. Ar tu būsi pašauktas 31-as, ar 59-as – labai didelės reikšmės nėra. Svarbiausia, kad klubas duotų šansą pasirodyti ir ilgalaikę sutartį – tai yra didžiausias prioritetas“, – teigė M. Rutkauskas.

Biržoje savo pavardę išgirdęs D. Sirvydis greičiausiai su komanda žaistų NBA „Vasaros lygoje“.

Įdomu, kad 19-metis D. Sirvydis prieš biržą JAV nepasirodė nė vienos komandos treniruotėse. Paprastai žaidėjai keliauja per klubus ir bando juos įtikinti savo galimybėmis žaisti NBA. D. Sirvydis su agentu pasirinko kitokią strategiją.

„Čia yra toks mūsų strateginis ėjimas, su kiekvienu žaidėju strategija yra skirtinga, mes pasirinkome tokią, bet sprendimo niuansų aš negaliu atskleisti. Lauksime biržos ir kas joje bus“, – nedaugžodžiavo M. Rutkauskas.

Jaunasis „Ryto“ talentas biržos laukia JAV ir lemtingą naktį bus Niujorko „Barclays Center“ arenoje, kur NBA komisaras A. Silveris ištars 60-ies laimingųjų pavardes.

Tarp jų gali būti ir dar trys lietuviai – 20-metis Kauno „Žalgirio“ dublerių atstovas Matas Jogėla, sutartį su Lietuvos čempionais irgi turintis Laurynas Birutis bei „Ryto“ centras Martynas Echodas. Pirmasis iš jų paraiška pateikė pats, o L. Birutis su M. Echodu tarp galimų kviesti žaidėjų atsidūrė automatiškai, nes sulaukė 21-erių. Tai yra paskutiniai metai, kai jie du gali būti pašaukti NBA naujokų biržoje.

Tiesa, NBA specialistai vietos šiems trims lietuviams biržoje nemato. Jos tikrai sunku tikėtis nemažai praėjusio sezono dėl traumų nežaidusiam L. Biručiui, tačiau M. Echodas šansą pasirodyti už Atlanto gavo.

Europos taurės „Kylančios žvaigždės“ prizą šiemet atsiėmęs aukštaūgis būtent šiandien (birželio 17 d. JAV laiku) plušėjo Milvokio „Bucks“ treniruotėje.

„Šiandien atsikėlęs turės treniruotę su „Bucks“ ir po to viskas priklausys nuo to, kaip jis pasirodys. Jeigu pasirodys neblogai, gal gaus pasiūlymą žaisti „Vasaros lygoje“. Dar gali būti, kad gaus kitų pasiūlymų pasitreniruoti su kitomis komandomis.

Pagrindinis uždavinys pasirodyti. Jeigu pavyks pasirodyti gerai, galvosime dėl kitų žingsnių. Šiai dienai orientuojamės į Europą, o kaip bus ateityje – niekas nežino. Norime pabandyti jo galimybes“, – LRT.lt sakė M. Rutkauskas.

Šį sezoną per 16 rungtynių Europos taurėje M. Echodas rinko po 8,3 taško (62 prc. dvit.), 4,5 atkovoto kamuolio ir 10,3 naudingumo balo.

Kaip teigė M. Rutkauskas, susidomėjimo Martynas yra gavęs ir iš kitų Eurolygos komandų, o dėl ateities Vilniuje dar nėra aišku: „Jo kontrakte yra išpirkos galimybė, susidomėjimo iš kitų klubų yra. Laiko dar yra.“

Tiesa, paskatinti likti sostinėje M. Echodą gali „Ryto“ žaidimas Eurolygoje. Vilniečiai gali gauti vardinį organizacijos kvietimą.

 „Tikrai, manau, Eurolyga būtų nemažas faktorius. Bet juo besidominčios komandos irgi žaidžia Eurolygoje. Žinoma, Eurolyga yra aukščiausias lygis ir tai tikrai turės daug įtakos“, – teigė M. Rutkauskas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi