Sportas

2019.06.17 17:05

Futbolininkų protesto Makao atgarsiai: jokios gynybos ir beprotiškas rungtynių rezultatyvumas

LRT.lt2019.06.17 17:05

Sekmadienį Kinijos administruojamoje Makao teritorijoje įvykusios futbolo rungtynės ilgam išliks žiūrovų atmintyje. Vietos futbolo asociacijos taurės turnyro rungtynėse tarp „Ka I“ ir „Hang Sai“ klubų užfiksuotas neįtikėtinas rezultatyvumas – dvikova baigėsi rezultatu 21:18, praneša BBC.

Žaidėjai rungtynėse visiškai nesirūpino gynyba, o dvikovos metu į puolimą prisijungė ir vienos iš komandų vartininkas. Po pirmosios susitikimo pusės „Ka I“ pirmavo 6:5, o švieslentė nustojo veikti, kuomet rezultatas jau buvo 21:17.

Netrukus paaiškėjo, jog atmestinas futbolininkų žaidimas gynyboje ir retai sutinkamas rezultatyvumas buvo abiejų komandų pasirinkta protesto forma. Futbolininkai prostestavo prieš vietos futbolo asociaciją, kuri nusprendė dėl saugumo sumetimų neleisti Makao rinktinei keliauti į Šri Lanką žaisti 2022 m. pasaulio futbolo čempionato atrankos turnyro rungtynių su Šri Lankos rinktine.

Makao rinktinė laimėjo pirmąsias tarpusavio rungtynes su šri lankiečiais, vykusias Kinijoje, rezultatu 1:0. Tiesa, Makao futbolo asociacija uždraudė savo futbolininkams keliauti į Kolombą, dėl čia neseniai praūžusių teroristinių išpuolių, bei prašė, jog rungtynės būtų perkeltos į neutralią lokaciją.

Daugiau nei 250 žmonių žuvo bei ir mažiausiai 500 buvo sužeista per Velykų sekmadienį įvykusius teroristinius išpuolius. Šri Lankos futbolo federacija tikino, jog rungtynėms su Makao rinktine buvo „užtkrintos visos saugumo priemonės“.

Makao rinktinės žaidėjai norėjo žaisti rungtynes su Šri Lankos futbolininkais bei futbolo asociacijai tvirtino patys prisiimsiantys atsakomybę už savo gyvybių sauugmą.

Komandos kapitonas Nicholas Torrao oficialiu raštu kreipėsi į FIFA ir Azijos futbolo konfederaciją prašydamas perkelti rungtynes į kitą datą.

„Mes, žaidėjai, esame visiškai sugniuždyti Makao futbolo asociacijos sprendimo atšaukti rungtynes Šri Lankoje su vietos rinktine, – cituojamas N. Toarrao. – Prašome jūsų suteikti mūsų žaidėjams galimybę atiduoti savo širdis nuostabiame futbolo žaidime.“

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt