Sportas

2019.06.17 17:22

„Kauno Žalgirio“ direktorius apie aukštyn kojom apvirtusią vasarą: planavome atostogas

Paulius Cubera, LRT.lt2019.06.17 17:22

Lietuvos futbolo federacija (LFF) pirmadienį atėmė UEFA licenciją iš pastarosios A lygos rungtynėse nepasirodžiusio ir griūvančio Kauno „Stumbro“ klubo. Dėl to laimėti gali kita Kauno komanda, „Kauno Žalgiris“, užimsiantis „Stumbro“ vietą Europos lygos atrankos varžybose. LFF jau paskelbė, kad UEFA patvirtino žalgiriečių kandidatūrą, ir Lietuva nepraras ketvirtosios vietos Europoje.

„Labai viskas greitai įvyko, dabar esu išvykęs, bet turime užpildyti tam tikrus dokumentus. Kaip suprantu, sprendimą dar turi patvirtinti UEFA, o burtai jau rytoj. Pildome dokumentus, o ką nuspręs UEFA, nežinome“, – po LFF sprendimo situaciją portalui LRT.lt komentavo „Kauno Žalgirio“ futbolo klubo direktorius Eimantas Pūras. Tuo metu UEFA dar nebuvo nusprendusi patvirtinti LFF sprendimą.

Žalgiriečiams atsivėrė galimybė, apie kurią svajoja ne vienas Lietuvos klubas, – dalyvavimas Europos lygos atrankoje klubo piniginę papildytų maždaug ketvirčiu milijono eurų. Tiesa, pinigai klubo kasą pasiektų tik kitą rudenį, o artimiausi planai griūtų jau netrukus.

„Reikės daug ką suplanuoti iš naujo. Liepos mėnesį buvome suplanavę komandai poros savaičių atostogas ir po to užsakę treniruočių stovyklą Lenkijoje, jau esame sumokėję depozitą. Viskas čia vyksta labai greitai, reikės persigrupuoti. Bet pirma reikia sulaukti UEFA sprendimo. Kai gausime patvirtinimą, tada jau bus aišku, ko reikia imtis. Tada, aišku, atostogų nebus.

Jei būtume tą žinoję anksčiau, būtų daug lengviau sustyguoti. Bet situacija tokia, Lietuvos futbole kartais taip nutinka. Kaip aš suprantu, ta vieta arba atiteks mums, arba Lietuva ją praras. Be abejo, mes norėtume, kad ta vieta neprapultų“ – kalbėjo E. Pūras.

Vieta neprapuolė ir Lietuvos futbolas ir toliau turės keturias komandas Europo turnyruose. Pirmasis Europos lygos atrankos varžybų etapas vyks liepos 11 ir 18 dienomis. Europos lygos atrankoje taip pat dalyvaus Vilniaus „Žalgiris“ ir „Riteriai“.

Klubo direktorius neatmetė galimybės, kad, „Kauno Žalgiriui“ gavus teisę žaisti Europoje, komanda ieškotų papildymo ir žaidėjų rinkoje.

E. Pūras pasijuokė iš gandų, kad esą „Kauno Žalgiris“ susitarė su „Stumbru“ dėl vietos Europos lygoje pardavimo: „Net neturiu kaip pakomentuoti tokių gandų. Kaip tu čia kažkam parduosi, jeigu sprendžia federacija, UEFA?“

LFF sprendimas panaikinti „Stumbrui“ licenciją gali reikšti, kad pernai ketvirtąją vietą čempionate užėmęs klubas išnyks iš A lygos žemėlapio sezonui net neįpusėjus. Tokiu atveju „Stumbro“ rungtynės būtų anuliuotos, kaip ir žaidžiant su šia komanda iškovoti taškai.

Tokiu atveju A lygoje daugiausiai netektų būtent „Kauno Žalgiris“ – 6 taškų. Riteriai“ prarastų keturis taškus, Marijampolės „Sūduva“ ir Vilniaus „Žalgiris“ – po 3, „Panevėžys“ ir Klaipėdos „Atlantas“ prarastų po tašką.