Naujienų srautas

Sportas2019.06.16 19:15

Pirmą kartą istorijoje lietuviška komanda pateko į pasaulio ralio-kroso čempionato finalą

LRT.lt 2019.06.16 19:15

Sekmadienį Norvegijoje finišavo penktasis pasaulio ralio-kroso čempionato etapas, kuriame privati lietuviška komanda „ESmotorsport-LabasGas" šiemet pirmą kartą pateko į finalą ir parodė kaip stipriai yra pasiruošusi šiam čempionatui. Komandą į finalą atvedė Olandijos lenktynininkas Kevinas Abbringas, kuriam tai buvo debiutas šiame čempionate., praneša ELTA.

Iki šiol K. Abbringas dalyvavo tik neprofesionaliose ralio-kroso varžybose ir tai vyko net prieš 15 metų. Didžiąją dalį savo autosporto karjeros šis olandas praleido prie ralio automobilio vairo, taip pat yra dalyvavęs ir žiedinėse lenktynėse.

Po šeštadienio dviejų kvalifikacinių važiavimų, sekmadienį lenktynininkams kelias iki finalo buvo gana ilgas. Jų laukė dar dvi kvalifikacijos, po kurių dvylika greičiausiųjų pateko į pusfinalį.

Trečiojoje kvalifikacijoje „ESmotorsport-LabasGas“ komandos lenktynininkas K. Abbringas savo važiavime buvo pirmas, aplenkęs Roką Baciušką ir Oliverį Bennettą. Susumavus visų šios kvalifikacijos dalyvių rezultatus, K. Abbringo užfiksuotas laikas konvertavosi į ketvirtąją poziciją tarp 17-os lenktynininkų.

Greičiausias šioje kvalifikacijoje buvo Timmy Hansenas.

Po trijų kvalifikacijų „Esmotorsport-LabasGas“ komandos lenktynininkas K. Abbringas iš šeštadienį turėtos devintosios pozicijos bendrojoje įskaitoje pakilo į aštuntąją.

Ketvirtojoje kvalifikacijoje K. Abbringas savo grupėje buvo penktas, o tarp visų dalyvių užėmė aštuntąją poziciją.

Kvalifikaciją laimėjo Niclasas Gronholmas. Lenktynininkas surinko 189 taškus iš 200 galimų. K. Abbringas bendrojoje įskaitoje užėmė septintąją vietą, surinkęs 143 taškus. Ši pozicija jam leido patekti į pusfinalį.

Prieš pat pirmojo pusfinalio pradžią pradėjo lyti ir komandos buvo priverstos pakeisti ratus, tinkamus šlapiai dangai, tačiau pasikeitusios oro sąlygos nesutrukdė puikiam K. Abbringo važiavimui pusfinalyje. Trasoje vyko labai įdomi kova, kurios metu olandas pavyzdingai kovojo dėl antrosios pozicijos ir ją išlaikė iki pat finišo. Tai jam garantavo kelialapį į finalą, į kurį patenka po tris greičiausius pirmojo ir antrojo pusfinalių pilotus.

Finale susikovė šeši stipriausieji Norvegijos etapo dalyviai. Daugiau nei pusę finalo K. Abbringas važiavo pirmojoje pozicijoje, tačiau po „Joker“ rato jam neužteko persvaros, kad sugrįžtų į pirmą vietą. Finale jis finišavo penktas.

Žinant tai, kad K. Abbringas pirmą kartą dalyvavo pasaulio ralio-kroso čempionate, penktoji pozicija Norvegijos etape yra puikus rezultatas. „ESmotorsport-LabasGas“ komandai dar nė karto nebuvo pavykę prasibrauti iki finalo.

Norvegijos etapą laimėjo Antonas Marklundas, antras buvo N. Gronholmas, o trečias liko Kevinas Hansenas.

Šeštasis pasaulio ralio-kroso čempionato etapas vyks liepos 6-7 dienomis Švedijoje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi