Naujienų srautas

Sportas2019.06.15 17:11

Alytuje triumfavusi ėjikė Živilė Vaiciukevičiūtė tikisi rezultatą pakartoti pasaulio čempionate Katare

LRT.lt 2019.06.15 17:11

Alytuje gegužės mėnesį Europos sportinio ėjimo taurės varžybose triumfavusi Živilė Vaiciukevičiūtė tikisi tą pasiekimą pakartoti pasaulio lengvosios atletikos čempionate Dohoje, Katare.

Rugsėjo 29-ąją dieną 23:30 val. vietos laiku ėjikė startuos aukščiausio lygio varžybose ir kovos dėl pasaulio čempionės vardo. Tokia valanda startui neįprasta, tą pastebėjo ir pati lietuvaitė kalbėdama su portalu european-athletics.org.

„Sunku įsivaizduoti, kas vyks Dohoje. Vidurnakčio startas bus keistas visiems, o tai gali suteikti galimybę dėl pergalės pasivaržyti ir kitiems dalyviams, ne tik mažai favoritų grupelei“, – mąstė Ž. Vaiciukevičiūtė.

Lietuvaitė tiki, jog dykuma Katare – tinkama vieta pademonstruoti ramybę ir savo formą, kuria nudžiugino tautiečius gegužės mėnesį, nors varžybose ir dalyvaus 20 ėjikų, šiais metais užfiksavusių geresnius laikus.

Prieš du metus Londone, pasaulio čempionate, Ž. Vaiciukevičiūtė užfiksavo 1:31:23 laiką ir užėmė 19-ąją vietą. Šiais metais ėjikė savo rezultatą jau yra pagerinusi 3 minutėmis.

Nuo Londono laikų lietuvė sparčiai progresuoja ir ima priprasti prie solidžių pasirodymų – trečia pozicija Slovakijoje kovo mėnesį, ketvirta mėnesiu vėliau Čekijoje, o galiausiai ir pergalė gimtinėje.

„Kai laimi vieną kartą, pasidaro lengviau triumfuoti kitą sykį. Taip palaipsniui išugdomas mentalitetas tikėtis tokių pasiekimų. Buvau nustebinta sėkmės lenktynių Alytuje metu, tačiau joms bėgant atsipalaidavau. Jaučiausi vis geriau ir geriau ir ėmiau mąstyti, jog galima pakovoti ir apie medalį.

Man nebuvo jokio spaudimo, nes mąsčiau apie medalį komandai. Žinoma, padėjo, jog teko rungtis tėvynėje. Viskas buvo pažįstama“, – pasakojo Ž. Vaiciukevičiūtė.

Medalio komanda neiškovojo – liko ketvirtoje pozicijoje. Vis dėlto, šis pasiekimas nustebino besidominčius sportu – tokia maža valstybė kaip Lietuva tokiais rezltatais iššoka aukščiau bambos.

„Mes turime daug puikių atletų. Kartais užtrunka laiko ir pasišventimo palaipsniui kilti rezultatų lentelėje ir pasirodyti vis geriau. Esu įsitikinusi, kad čia dar tik pradžia“, – apie gimtinės sportininkus mintis dėstė lietuvaitė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi