Naujienų srautas

Sportas2019.06.14 13:16

Trijulių krepšinio rinktinės ruošiasi tarptautiniams startams

LRT.lt 2019.06.14 13:16

Lietuvoje pasibaigus klubiniam krepšinio sezonui, sparčiai populiarėjantis 3x3 krepšinis tik pradeda įsivažiuoti į vasaros sezoną, kurio esminiais renginiais taps 3x3 Pasaulio krepšinio čempionatas Amsterdame bei Minske vyksiančios Europos žaidynės, skelbiama pranešime spaudai.

Žiemos sezone triumfavusi ir į Pasaulio čempionatą vyksianti Šakių „Gulbelė“ vasarą pasitinka turėdama dar tvirtesnį užnugarį – pagrindine Lietuvos 3x3 rinktinės rėmėja tapo „BalPol“ įmonė. Birželio 18-23 dienomis „BalPol“ remiama Lietuvos 3x3 krepšinio rinktinė Amsterdame (Nyderlandai) vyksiančiose planetos pirmenybėse C grupėje susitiks su Kinijos, Slovėnijos, Prancūzijos ir Kataro rinktinėmis. Amsterdame Lietuvos garbę pirmą kartą gins Paulius Beliavičius, Šarūnas Vingelis, Marijus Užupis ir Evaldas Džiaugys.

Tuo metu birželio 21-30 dienomis Baltarusijos sostinėje Minske vyks antrosios Europos žaidynės, kuriose šiemet taip pat įtrauktas ir 3x3 krepšinis. Čia Lietuvos garbę gins Aurelijus Pukelis, Medas Kuprijanovas, Paulius Semaška ir Mintautas Bulanovas. Komandai vadovaus Dainius Novickas.

„Nors tokiuose rimtuose turnyruose mūsų šalies 3x3 komandos dalyvaus pirmą kartą, tikimės pasirodyti kuo geriau. „Gulbelė“ patirties jau sėmėsi pajėgiuose „Challenger“ turnyruose užsienyje, o kiti krepšininkai taip pat nesėdėjo rankų sudėję“, – pasakojo 3x3 krepšinio asociacijos direktorius Ignas Grinevičius.

Jam pritarė ir jau minėtas Dainius Novickas, kuris yra sukaupęs didžiulę 3x3 krepšinio patirtį. Pasak jo, patirtis tokiuose turnyruose vaidina didelį vaidmenį.

„Abejoms mūsų komandoms gali pritrūkti patirties, bet žinau, kad vyrai atiduos visas jėgas ir kovos iš visos širdies. Manau, kad kuo toliau, tuo jų žaidimo kreivė kyla į viršų, o ir fiziškai jie taip pat gerai pasiruošę. Komandose puikios nuotaikos, bet būkime realistai – įveikti stipriausias pasaulio rinktines bus labai sunku. Vis tik, kamuolys apvalus, o tiems, kurie kovoja iš širdies ir ant kelių griūna dėl kiekvieno kamuolio, fortūna kartais šypsosi“, – pasakojo Lietuvos mėgėjų krepšinio legenda vadinamas D.Novickas.

Pasaulio čempionato kovos bus tiesiogiai transliuojamos oficialiame FIBA youtube kanale.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi