Naujienų srautas

Sportas2019.06.14 12:52

Latvijoje – rasizmo skandalas per futbolo mačą su Izraeliu, rodė nacių gestus

LRT.lt 2019.06.14 12:52

Ne ką geresnius laikus nei Lietuvoje išgyvenantį Latvijos futbolą sukrėtė dar vienas nemalonus įvykis. Per penktadienio Europos čempionato atrankos mačą su Izraeliu vietos sirgaliai Rygoje demonstravo rasizmą svečių futbolininkų atžvilgiu.

UEFA paneša jau pradėjusi tyrimą dėl rungtynių Rygoje, kurias latviai pralaimėjo 0:3. UEFA nedetalizuoja, kaip pasireiškė sirgalių rasizmas, tačiau latvių naujienų agentūrą LETA praneša, kad vietos sirgaliai stadione rodė nacistinius gestus.

„Sirgalių elgesys yra užfiksuotas nepriklausomo stebėtojo. Šiuo metu aiškinamės situaciją, kalbėjomės su Latvijos sirgaliai, kurie greičiausiai buvo stadione ir yra už tai atsakingi. Turime gerai išnagrinėti visą vaizdo medžiagą. Mes tikrai rimtai žiūrime į šį incidentą“, – LETA cituoja Latvijos futbolo federacijos prezidentas Kasparą Gorkšą.

Šis atvejis UEFA kontrolės, etikos ir disciplinos komitetas Latvijos atvejį išnagrinės liepos 18 dieną.

UEFA gali nubausti Latvijos futbolo federaciją pinigine bauda bei vienerių ar daugiau namų rungtynių žaidimu be sirgalių. Griežčiausia galima bausmė – diskvalifikacija iš atrankos turnyro, tiesa, tokia nuobauda už pirmą atvejį tikrai nebus pritaikyta.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi