Sportas

2019.06.14 12:30

Gudžius grįžta į tarptautinę areną – sekmadienį varžysis su sezono lyderiais

LRT.lt2019.06.14 12:30

Andrius Gudžius sveiksta paneigdamas visas prognozes ir jau ateinantį sekmadienį stos į kovą Deimantinės lygos etape Rabate (Marokas). Čia pasaulio čempiono laukia visi geriausi šių metų disko metikai.

Sekmadienį, birželio 16 diena, A. Gudžius su dar 9 disko metikais varžysis Rabate – tai trečiasis etapas šios rungties atstovams iš keturių.

Gegužės mėnesį ant operacinio stalo atsigulęs A. Gudžius nusprendė, kad laikas iš jo kojos pašalinti po ankstesnės traumos įstatytas metalines plokštelės. Pasaulio čempionas jautė skausmą, tad medikai jam rekomendavo plokšteles išimti, nors paprastai jos yra paliekamos.

Dėl šios operacijos A. Gudžius praleido pirmuosius du Deimantinės lygos etapus disko metikams – Dohoje gegužės 3 d. ir Stokholme gegužės 30-ąją.

Gegužės pradžioje portalui LRT.lt sportininkas teigė, kad į varžybas turėtų grįžti liepos pabaigoje-rugpjūčio pradžioje, tačiau prognozės buvo paneigtos. Jau birželio septintąją A. Gudžius metė diską LLAF taurės varžybose Utenoje (66,03 m).

„Žiūriu, visi dalyvauja, tai ir pačiam norisi to jaudulio ir atmosferos. O jei rimtai, birželio 16 dieną vyks Deimantinės lygos etapas Maroke. Kad patekčiau į finalą reikia surinkti tam tikrą kiekį taškų. Galvojom, kad būtų gerai nuvykti į Maroką ir į Londoną kelis taškelius „pasigriebti“, kad galėčiau dalyvauti finale.

Šios varžybos buvo lakmuso popierėlis sužinoti, ar aš pasiruošęs vykti į Maroką, ar reiks tas varžybas praleisti. Su treneriu paskutinę dieną nusprendėme, ar tikrai dalyvausime. Žiūrėsime, kaip koja, kiek skausmo bus ir kokia savijauta, kad nereiktų plėšytis“, – po starto Utenoje sakė A. Gudžius.

Kad patektų į Deimantinės lygos finalą Briuselyje (rugsėjo 6 d.) A. Gudžius turės rimtai padirbėti. Etape Maroke sekmadienį ir Londone po mėnesio (liepos 21-ąją) lietuvis turi būti tarp lyderių, kad surinktų reikimą taškų skaičių.

Į finalą Briuselyje, kur nugalėtojas laimės 50 tūkst. dolerių piniginį prizą, patenka aštuoni geriausi sezono diskininkai. Už pirmąją vietą kiekviename etape skiriami 8 taškai, už antrąją – 7 ir t.t. iki aštuntosios pozicijos.

Šiuo metu Deimantinės lygos įskaitoje pirmauja švedas Danielis Stahlis, laimėjęs abu pirmuosius etapus ir turintis 16 taškų. Jie šiemet vienintelis diską metė už 70 metrų ribos (70,56 m.). Antrasis įskaitoje yra austras Lukasas Weisshaidingers (13 tšk.), trečias – iranietis Ehsanas Hadadi (10 tšk.), kurio Maroke nebus.

Aštuntas su 4 taškais rikiuojasi amerikietis Msonas Finley`is.

Rabate A. Gudžius mes iššūkį ne tik D. Stahliui ir L. Weisshaidingeriui. Čia bus ir 68,96 m šį sezoną metęs jamaikietis Fedricas Decresas, 2015 m. pasaulio čempionas lenkas Piotras Malachowskis, bei dar trys atletai, šį sezoną metę virš 67 metrų.

Deimantinės lygos etapo Rabate dalyviai:

F. Dacres (Jamaika) sezono rekordas – 68,96 m
M. Finley`is (JAV) – 67,13
A Gudžius (Lietuva) – 66,03
Ch. Hartingas (Vokietija) – 66,01
V. Hoganas (PAR) – 63,11
R. Jagersas (JAV) – 66,67
P. Malachowskis (Lenkija) – 66,34
D. Stahlis (Švedija) – 70,56
O. Stunesas Isene (Norvegija) – 67,78
L. Weisshaidingeris (Austrija) – 67,49

Deimantinės lygos disko metikų įskaita po 2 etapų:

1. D. Stahlis – 16 tšk.
2. L. Weisshaidingeris – 13
3. E. Hadadi – 10
4. F. Dacresas – 7
5. Ch. Hartingas – 7
6. O. Stunesas Isene – 6
7. R. Jagersas – 5
8. M. Finley`is – 4
9. P. Malachowskis – 3
10. S. Petterssonas – 1