Naujienų srautas

Sportas2019.06.13 15:41

Populiarėjantis B. Balaišienės vardo turnyras sutrauks rekordinį valstybių skaičių

LRT.lt 2019.06.13 15:41

Lietuvos ir užsienio jaunieji stalo tenisininkai šį savaitgalį turės puikią galimybę išbandyti jėgas su savo bendraamžiais. Birželio 14–16 dienomis Vilniuje jau devintą kartą bus surengtas Lietuvos stalo teniso jaunučių ir mini jaunučių atvirasis čempionatas, skirtas žaidėjai ir trenerei Bronei Balaišienei (1921–1983 m.) atminti. Jis vyks Vilniaus „Tauro“ sporto mokykloje (Žygio g. 46), skelbiama pranešime žiniasklaidai.

Lietuvos stalo teniso asociacijos (LSTA) garbės prezidentas Rimgaudas Balaiša pasidžiaugė, jog į Europos stalo teniso sąjungos ir Tarptautinės stalo teniso federacijos kalendorių įtrauktame turnyre dalyvaus rekordinis valstybių skaičius – keturiolika.

Dėl apdovanojimų kovos Norvegijos, Ukrainos, Moldovos, Italijos, Vokietijos, Čekijos, Lenkijos, Latvijos, Suomijos, Estijos, Izraelio, Rusijos, Baltarusijos ir Lietuvos jaunieji stalo tenisininkai. B. Balaišienės vardo turnyre pirmą kartą išvysime Vokietijos ir Italijos sportininkus. Berniukai ir mergaitės varžysis U-12 ir U-15 amžiaus grupėse.

Praėjusiais metais į sostinę buvo sugužėję dešimties valstybių atstovai. Tąkart medalius pavyko iškovoti Jolantos Prūsienės treniruojamoms perspektyviausioms šalies tenisininkėms sesėms Emilijai ir Kornelijai Riliškytėms. Kornelija pelnė aukso, o Emilija – bronzos medalius. Šiemet dėl amžiaus limito sesės turnyre jau nebedalyvaus.

R. Balaišos teigimu, šiais metais laukiama medalių U-15 grupėje iš Gerdos Šišanovaitės ir Lauros Abaravičiūtės, U-12 grupėje – iš Igno Šišanovo.
LSTA garbės prezidentas pabrėžė, jog B. Balaišienės vardo turnyras – vienas svarbiausių Lietuvos stalo teniso įvykių. Jo populiarumą rodo tai, jog šiemet susirinks rekordinis valstybių skaičius.

„Šios varžybos – ne tik B. Balaišienės paminėjimas, jos labai naudingos ir jauniesiems šalies stalo tenisininkams, kurie turės progą išmėginti jėgas su pajėgiais sportininkais iš užsienio valstybių. Visa tai – didžiulė meistriškumo mokykla ir žaidėjams, ir treneriams“.

Vienos daugiausiai šios sporto šakos čempionų išugdžiusios B. Balaišienės garbei skirtas turnyras pirmą kartą surengtas 1986 metais, jame dalyvavo tik Vilniaus miesto moksleiviai. Vėliau turnyras tapo respublikiniu. 2008-aisiais dėl lėšų stokos varžybų organizavimas buvo nutrūkęs. 2011 metais turnyras buvo atgaivintas ir išsiplėtė į tarptautinio masto renginį.

1939–1957 metais žaidusi ir Lietuvos stalo teniso simboliu tapusi B. Vitartaitė-Balaišienė Lietuvos čempionatuose pelnė 27 aukso medalius, buvo daugkartinė Sovietų Sąjungos čempionė, treniravo Sovietų Sąjungos merginų ir suaugusiųjų rinktines. Trenerės amato B. Balaišienė ėmėsi 1950 m. jau gyvendama Vilniuje ir padėjo skleistis ne vienam sporto talentui.

„Ji visuomet buvo labai energinga ir atsidavusi savo mylimai sporto šakai, – apie savo mamą kalbėjo LSTA garbės prezidentas R. Balaiša. – Bronė buvo iš tų žmonių, kuri svariai prisidėjo prie šalies stalo teniso vystymosi ir klestėjimo, ypač 6–7 dešimtmečiuose“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi