2019.06.13 12:52

Kenijos maratonininkas suspenduotas už žiurknuodžiuose naudojamos medžiagos vartojimą

LRT.lt2019.06.13 12:52

Maratono bėgikas iš Kenijos Felixas Kirwa sulaukė devynių mėnesių diskvalifikacijos už dopingo vartojimą. Įdomu tai, kad atletas vartojo medžiagą, įeinančią į žiurkių nuodų sudėtį.

Strichninas yra augalinė medžiaga, naudojama žiurkių nuodams gaminti, tačiau vartojama mažomis dozėmis gali pagerinti žmogaus ištvermę. Vis dėlto tai yra nuodas.

F. Kirwos didžiausias laimėjimas – 2016 m. laimėtas Singapūro maratonas. Pernai jis jame užėmė antrąją vietą.

Jo sesuo Eunice‘as laimėjo sidabro medalį 2016 metų Rio olimpinių žaidynių sidabro medalininkė. Ji atstovavo Bahreinui, tačiau prieš mėnesį buvo irgi diskvalifikuota už draudžiamų preparatų vartojimą.

Kenijos sportą krečia ypač daug dopingo skandalų. Per pastaruosius penkerius metus pagauta jau per 60 šios šalies lengvaatlečių.

Tarptautinė lengvosios atletikos federacija (IAAF) net įvedė taisyklę Kenijos atletams, kurie norėdami dalyvauti pasaulio čempionate prieš tai turi būti patikrinti bent tris kartus.

F. Kirwos vartotas strichninas buvo populiarus prieš daugiau nei šimtą metų, kuomet dar nebuvo uždraustas sportininkams.

1904 m. amerikietis bėgikas Thomas Hicksas vienose varžybose vos nemirė, nes bėgdamas dukart pavartojo šio preparato. Jis finišavo pirmas, bet iškart suklupo ir negalėjo net atsiimti savo apdovanojimo. tada atletas sugebėjo atsigauti, sulaukė 76 metų, tačiau niekada daugiau nesivaržė.