Sportas

2019.06.12 16:49

Šuklino dopingo istorijoje priimtas galutinis verdiktas – teks grąžinti olimpinį sidabrą

atnaujinta 17.07
LRT.lt2019.06.12 16:49

Kanojininko Jevgenijaus Šuklino dopingo byloje padėtas galutinis taškas. Tarptautinio olimpinio komiteto (IOC) trečiadienį išplatintame pranešime teigiama, jog iš 2012 m. Londono olimpinių žaidynių vicečempiono bus atimtas sidabro medalis, o pasiektas rezultatas anuliuojamas.

Tokį sprendimą priėmė IOC disciplinarinė komisija, kurią sudarė komisijos vadovas Denisas Oswaldas, Gunilla Linderg ir Juanas Antonio Samaranchas. Sportininkas komisijos yra įpareigojamas grąžinti iškovotą sidabro medalį, diplomą ir kanojų 200 m sprinto distancijos dalyvio ženkliuką.

Už disciplinarinės komisijos sprendimą įvykdymą Lietuvoje yra atsakingas Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK).

Irkluotojui taip pat reiks grąžinti ir 58 tūkstančių eurų premiją, gautą už iškovotą sidabro medalį. Po karjeros pabaigos buvęs atletas už laimėjimus gauna ir valstybinę rentą, tad teks grąžinti ir ją. Bendra suma, kurią J. Šuklinui gali tekti paaukoti, siekia apie 100 tūkstančių eurų.

„Esame už švarų sportą. Netoleruojame sukčiavimo. Tarptautinio olimpinio komiteto sprendimą imsimės įgyvendinti nedelsiant. Kaip jau buvo kalbėta, J. Šuklinui teks grąžtinti ne tik medalį, ženkliuką ir diplomą, bet ir už laimėjimą gautą automobilė, kitas gautas išmokas. Kitą savaitę vyksiančiame LTOK Vykdomojo komiteto posėdyje priimsime visus su šiuo atveju susijusius sprendimus,“ – LTOK pranešime spaudai cituojama LTOK prezidentė ir Tarptautinio olimpinio komiteto narė Daina Gudzinevičiūtė.

Portalas LRT.lt primena, jog nemalonumai karjerą jau baigusį sportininką atsivijo šių metų vasario mėnesį, kuomet J. Šuklinas gavo Tarptautinės tyrimų agentūros (TTA) laišką, kuriame lietuvis buvo apkaltintas dopingo vartojimu per Londono olimpines žaidynes.

Tuomet laiške nurodytas gavėjas buvo ne Jevgenijus Šuklinas, o Jevgenijus Daluzyan. Buvo spekuliuojama apie galima įsivėlusią klaidą, nes Daluzyan yra Armėnijos sunkiaatletės Melanie pavardė, o pastaroji dėl dopingo vartojimo buvo suspenduota praėjusių metų pabaigoje.

Netrukus paaiškėjo, jog tai nėra tiesiog nemalonus sutapimas. Greitai pranešta ir apie tai, jog sportininko B mėginys sutampa su A mėginio rezultatais, o tai reiškia, jog iš Londono olimpinių žaidynių vicečempiono atimamas sidabro medalis.

J. Šuklino mėginyje buvo rasta draudžiamo preparato Dehidrohlormetiltestosterono.

Lietuvio sidabro medalis atiteks rusui Ivanui Štylui, kuris Londono olimpinėse žaidynėse liko trečias. Bronzos medalis – prieš septynerius metus ketvirtąją vietą užėmusiam ispanui Alfonso Benavidesui, kuriam tai bus pirmasis karjeroje olimpinis apdovanojimas.