Naujienų srautas

Sportas2019.06.12 15:40

Buvęs „Arsenal“ gynėjas prakalbo apie savo psichologines problemas

LRT.lt 2019.06.12 15:40

Praeityje Londono „Arsenal“ komandoje ir Dramblio Kaulo Kranto rinktinėje rungtyniavęs krašto gynėjas Emmanuelis Eboue atskleidė, jog jo problemos su psichologine būsena vis dar nepraeina, rašo BBC.

36-erių buvęs žaidėjas apie savo problemas atviravo vienoje iš Prancūzijos televizijų ir užsiminė, jog vienu metu svarstė apie savo gyvybės atėmimą.

Interviu žaidėjas atskleidė, jog didžiausios jo bėdos futbolininką pavijo tada, kai jis buvo metams suspenduotas nuo visos su futbolu susijusios veiklos. Tokios nuobaudos žaidėjas sulaukė už tai, jog turėjo įsiskolinimų savo agentui.

Dėl susidariusios situacijos 2016-ųjų kovą „Sunderland“ klubas, su kuriuo žaidėjas turėjo trumpalaikę sutartį, vienašališkai ją nutraukė.

Be darbo ir cento kišenėje po skaudžios ir ilgos skyrybų bylos likęs žaidėjas rimtai svarstė apie savižudybę.

„Būdavo tokių atvejų, kai tris ar keturias dienas užsidarydavau kambaryje ir iš jo neišeidavau. Tiesiog svarstydavau – ką dar galiu padaryti? Net ir dabar vis dar geriu antidepresantus, nes man likęs dar ilgas kelias. Tačiau dabar aš esu čia ir tikiuosi, jog mano patirtis padės kitiems“, – sakė sportininkas.

Žaidėjas į „Arsenal“ atvyko 2004-aisiais ir Anglijoje rungtyniavo iki 2011-ųjų, kai išvyko į Turkiją ir atstovavo Stambulo „Galatasaray“ ekipai.

Dar kartą į „Premier“ lygą žaidėjas bandė grįžti 2015-aisiais, tačiau suspendavimas pakeitė žaidėjo planus.

„Praleisti metus be futbolo man buvo neįtikėtinai sunku. Turėjau treniruotis vienas pats ir labai gėdijausi, nes gatvėje žmonės į mane žiūrėjo kitaip. Kai kurie, mane pamatę, šaukdavo „Ei, juk tai Emmanuelis Eboue, jis 2006-aisiais žaidė Čempionų lygos finale“, jiems tai būdavo labai netikėta – atviravo žaidėjas.

Stengdavausi treniruotis rytais, kad nesutikčiau daug žmonių, tačiau su laiku pradėjau matyti žmones, taip pat sportuojančius ryte. Jie prie manęs prieidavo, fotografuodavosi ir nuotraukas talpindavo socialiniuose tinkluose. Tada pradėjau treniruotis naktimis“.

Buvęs Dramblio Kaulo Kranto rinktinės narys taip pat teigė, jog tokiomis aplinkybėmis jis buvo priverstas meluoti ir savo šeimai.

„Dienomis treniruotis negalėjau, tačiau leisti laiką namie būdavo gėda. Mano vaikai manęs nuolat klausė, kada grįšiu į aikštę, tad kiekvieną rytą išėjęs iš namų apsimesdavau, kad einu į darbą. Visą dieną praleisdavau kažkur lauke, o namo grįždavau tik tada, kai vaikai jau miegodavo. Nenorėjau, kad jie manęs klaustų, kodėl savo tėčio nemato rungtyniaujančio per televizorių“, – neslėpė E. Eboue.

Kurį laiką žaidėjas vengė viešumo ir nesirodė didelio masto renginiuose, tačiau dabar jis po truputį vėl tampa vis pastebimesnis.

Be pasirodymo Prancūzijos televizijoje, praėjusiais metais E. Eboue taip pat žaidė rungtynėse tarp „Arsenal“ ir Madrido „Real“ legendų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi