Sportas

2019.06.12 19:00

Po NBA klubus keliaujantis Ignas Brazdeikis juokiasi iš savo pagrindinės silpnybės

LRT.lt2019.06.12 19:00

Likus savaitei iki 2019 metų NBA naujokų biržos vienas geriausių praėjusio sezono NCAA turnyro pirmamečių 20-metis lietuvių kilmės Ignas Brazdeikis pluša įvairiose NBA klubų treniruotėse. Iki biržos dienos puolėjas aplankys kone pusės NBA komandų bazes, žadama, kad pasirodys 12-13 ekipų.

Praėjusiame sezone Mičigano universitetui Iggy už Atlanto vadinamas ir Kanados pilietybę turintis krepšininkas per 37 rungtynes rinko po 14,8 taško (39 proc. trit.) ir 5,4 atkovoto kamuolio per rungtynes.

NBA analitikai jam prognozuoja šaukimą antrojo rato pradžioje, aplink 40-ąją vietą. Visai įmanoma, kad I. Brazdeikis bus pakviestas ir pirmojo rato pabaigoje. Kaip sakė žaidėjo agentas, puolėjas gali tikėtis 20–42 šaukimo. Tiesa, pirmasis skaičius greičiausiai labai optimistinis.

Didžiausias įvardijamas I. Brazdeikio minusas – atletiškumas. Tiesa, pats krepšininkas iš tokio vertinimo juokiasi.

„Man tai juokinga, skamba kaip pokštas. Aš jaučiuosi tikrai atletiškas. Galiu šokti, galiu žaisti gynyboje, galiu bėgti. Nė kiek neabejoju, kad esu pakankamai atletiškas.

Įrodžiau, kad galiu puikiai žaisti ties perimetru, galiu gerai valdyti kamuolį, puikiai pataikau į krepšį ir manau, kad esu pakankamai staigus, kad ties perimetru gerai žaisčiau ir gindamasis“, – po pasirodymo „Pacers“ stovykloje kalbėjo I. Brazdeikis.

Jis taip pat sakė, kad studijuoja tokių krepšininkų, kaip Jamesas hardenas, Draymondas Greenas, Kawhi Leonardas ar Gordonas Hywardas žaidimą.

Pasitikėjimas savimi tiek aikštėje, tiek už jos ribų dažnai atkreipia dėmesį į I. Brazdeikį.

„Manau, kad dar nesu toks krepšininkas, koks būsiu vieną dieną. Manau, kad aš dar labai stipriai patobulėsiu ir esu užtikrintas, kad vieną dieną būsiu puikus NBA žaidėjas“, – teigė kanadietis.

Kanadietis jau dirbo tokių komandų treniruotėse, kaip Bostono „Celtics“, Detroito „Pistons“, Indianos „Pacers“, Fialdelfijos „76ers“, Šarlotės „Hornets“ ar Čikagos „Bulls“.

Naujokų biržoje „76ers“ galėtų pakviesti I. Brazdeikį 24-uoju, 33-iuoju,, 34-uoju arba 42-uoju šaukimu. Čikagos ekipai priklauso 38-asis, Šarlotės – 36-asis, Detroito – 45-asis šaukimai. Tuo tarpu „Pacers“ turi 18-ąjį bei 50-ąjį šaukimus.

Visą krūvą jų turi ir „Celtics“, tačiau pirmi trys pažymėti 14, 20 ir 22 numeriais, kas I. Brazdeikiui yra sunkiai pasiekiama. Ketvirtasis Bostono komandos šaukimas – 51-asis. Tiek ilgai neišgirsti savo pavardės puolėjas greičiausiai irgi nenorėtų.

Pavyzdžiui „Celticswire“ svetainė teigia, kad I. Brazdeikiui reikia stipriai pagerinti kamuolio perdavimą ir kovą po lenta, jeigu jis nori būti svarbesniu žaidėju NBA komandoje.

„76ers“ klubo skautų direktorius Vince`as Rozmanas po Iggy pasirodymo komandos treniruotėje negailėjo gerų žodžių I. Brazdeikiui.

„Jis yra tiesiog laimėtojas, labai agresyvus žaidėjas. Jis puikiai tinka moderniam krepšiniui su savo įgūdžiais. Jis gali praplėsti aikštę, prasiveržti po krepšiu, yra labai kietas ir puikiai žaidžia gynyboje. Bet labiausiai akį traukia jo agresyvumas“, – kalbėjo V. Rozmanas.

„Manau, kad čia puikia tikčiau. Man patinka greitas krepšinis, kietas, kovingas. Aš nemėgstu niekam nusileisti. Manau, kad „76ers“ yra tokia komanda“, – apie Filadelfijos ekipą kalbėjo pats I. Brazdeikis.

NBA naujokų birža vyks birželio 20 d. Savo pavardes ten tikisi išgirsti dar du lietuviai – Deividas Sirvydis ir Matas Jogėla. Taip pat net ir be paraiškos pakviesti gali būti Martynas Echodas bei Laurynas Birutis. Pastariesiems – tai paskutiniai metai, kai į NBA jie gali patekti perbiržą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.