Naujienų srautas

Sportas2019.06.12 11:22

Caster Semenya rodo savo jėgą kitoje rungtyje – laimėjo 2000 m varžybas

LRT.lt 2019.06.12 11:22

Prancūzijoje vykusiose lengvosios atletikos varžybose „Meeting de Montreuil“ startavusi Caster Semenya triumfavo 2000 metrų rungtyje. Tai buvo jos pirmosios varžybos po to, kai ji apeliavo tarptautinės lengvosios atletikos (IAAF) sprendimą vadinamojoje testosterono byloje.

Trasoje 28 metų atletė finišavo per 5 min. 38,19 sek. ir aplenkė Etiopijos bėgikę Hawi Feysa bei prancūzę Adanech Anbesa.

IAAF neseniai priėmė sprendimą, kad padidintą testosterono kiekį organizme natūraliai turinti C. Semenya turi vaistais sumažinti jo kiekį arba negalės varžytis 800 metrų varžybose. C. Semenya šioje rungtyje yra laimėjusi du olimpinius aukso medalius ir triskart tapusi pasaulio čempione.

Sporto arbitražo teismas (CAS) šį IAAF sprendimą patvirtino, tačiau Šveicarijos aukščiausiasis teismas po atletės skundo sustabdė sprendimo galiojimą. Taigi byla dar nebaigta.

„Esu talentinga atletė, nė kiek nesijaudinu. Galiu varžytis bet kurioje rungtyje – 100, 200 metrų, šuolyje į tolį, dešimtkovėje“, – BBC cituoja C. Semenya.

Pirmadienį Pietų Afrikos Respublikos lengvosios atletikos vadovai įtraukė C. Semenya į 2019 m. pasaulio čempionato Dohoje paraišką 800 metrų rungtyje.

Šveicarijos teismo sprendimas dabar leidžia C. Semenya varžytis šioje rungtyje iki galutinio sprendimo. Nuo jo priklausys ir sportininkės dalyvavimas rugsėjo pabaigoje prasidėsiančiame pasaulio čempionate.

Pagal IAAF sprendimą C. Semenya be testosterono lygį organizme mažinančių vaistų negalėtų varžytis bėgimuose nuo 800 metrų iki mylios atstumo.

„Net jeigu ir turėsiu pasitraukti iš 800 metrų distancijos, na ir kas? Manau, kad laimėjau čia daugiau, nei kada nors norėjau ir svajojau.

Aš nesu kvaila, kodėl turėčiau gerti vaistus? Esu švari atletė, aš negudrauju. Jie turėtų koncentruotis į kovą su dopingu, o ne su manimi“, – BBC teigė C. Semenya.

Birželio 30 dieną varžybose JAV sportininkė startuos dar ilgesnėje, 3000 metrų bėgimo rungtyje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi