Naujienų srautas

Sportas2015.06.30 17:19

Pasaulio fitneso čempionate Š. Kasperavičienė iškovojo bronzą

15min.lt 2015.06.30 17:19

Šeštadienį, gegužės 27 dieną, Prancūzijos kurortiniame mieste ant Viduržemio jūros kranto La Sjotoje įvyko pasaulio fitneso čempionatas.

Šeštadienį, gegužės 27 dieną, Prancūzijos kurortiniame mieste ant Viduržemio jūros kranto La Sjotoje įvyko pasaulio fitneso čempionatas.

Čempionatas pasižymėjo didele dalyvių gausa – iš visų penkių kontinentų, 30 šalių susirinko virš 260 sportininkų. Lietuvai čempionate atstovavo penki fitneso sportininkai.

Geriausiai sekėsi kaunietei, sporto klubo „Geležiniai žmonės“ trenerei Šarūnei Kasperavičienei (treneris S. Misevičius), dalyvavusiai moterų „Performance“ kategorijoje. Ji iškovojo bronzą. Auksas iškeliavo į Pietų Afrikos Respubliką, o sidabras – į Australiją.

Dar du rinktinės sportininkai pateko į finalininkų šešetukus – panevėžietė Živilė Jankauskienė (treniruojasi savarankiškai) moterų „Fitnes“ kategorijoje užėmė penktąją vietą, o kupiškėnas Modestas Puišė (treneris S. Misevičius) vyrų „Fitneso“ kategorijoje – šeštąją vietą.

Varžybos pasižymėjo ypatingai aukštu sportiniu lygiu, dideliu dalyvių skaičiumi, puikiu organizavimu. Prieš dalyvių registraciją įvyko sportininkų ir fitneso fanų paradas La Sjotos gatvėmis. Šalių komandos, nešinos šalių vėliavomis žygiavo kurorto centrine gatve, kuri driekiasi vaizdinga krantine, juos sveikino miesto gyventojai ir turistai. Registracija vyko jūros krantinėje, senojo teatro lauko amfiteatre.

Prieš porą metų buvo pakeistos WFF/NABBA varžybų taisyklės, kai kiekvienos kategorijos nugalėtojas gauna profesionalo kortą ir dalyvauja profesionalų varžybose, kuriose rungiamasi dėl solidžių piniginių prizų. Iš viso Pasaulio čempionate piniginis prizinis fondas sudarė 10 000 eurų. Profesionalų kategorijų čempionams buvo įteikta po 1000 eurų, moterų profesionalių absoliuti nugalėtoja buvo apdovanota taip pat 1000 eurų, vyrų absoliutus profesionalų kategorijos nugalėtojas gavo 2500 eurų. Taip stengiamasi į organizaciją pritraukti kuo daugiau sportininkų, auginti ne tik kultūristų profesionalų skaičių, bet ir fitneso sportininkams yra sudaroma galimybė tapti profesionaliais sportininkais. Kiekvienų varžybų metu profesionalų gretos bus didinamos.

WFF/NABBA susirinkimo metu buvo planuojamas artimiausių kelerių metų varžybų kalendorius ir geografinės padėtys ir nuspręsta, kad 2017 metais pavasario sezono varžybos – WFF/NABBA Europos arba Pasaulio čempionatas vyks Lietuvoje. Lietuvos kultūrizmo ir fitneso federacijos prezidentas Saulius Misevičius džiaugiasi, kad Lietuvos gyventojai, fitneso ir kultūrizmo fanatai, šios sporto šakos mėgėjai turės galimybę pamatyti daug aukšto lygio sportininkų, Lietuvos žiūrovams bus pristatytas aukščiausio lygio sportinis renginys, taip pat ir didesniam Lietuvos sportininkų bus sudaryta galimybė išmėginti savo jėgas tarptautinėse aukšto rango varžybose bei pamėginti iškovoti profesionalo kortas ir tapti profesionaliais fitneso sportininkais. Reikėtų pastebėti, kad WFF/NABBA varžybose yra kur pasireikšti ir kultūrizmo sportininkams, nes „Atletic“, „Super Body“ ir „Extrem Body“ kategorijos yra atitikmenys klasikinio kultūrizmo ir vyrų kultūrizmo kategorijoms.

Pavasario sezonas pasibaigs artimiausią šeštadienį Italijoje, kur vyks WFF/NABBA Europos čempionatas, kuriame dalyvaus kupiškėnas Modestas Puišė. Rudenį, spalio 24 dieną Gargžduose vyks Atviros Lietuvos kultūrizmo ir fitneso taurės varžybos, kurias organizuoja Lietuvos kult8rizmo ir fitneso federacija ir Gargždų kultūrizmo klubas „Viktorija“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi