2019.06.11 06:46

Be vėl traumą patyrusio Duranto likę „Warriors“ išsigelbėjo – NBA finale prireiks šeštųjų rungtynių

LRT.lt2019.06.11 06:46

Fantastiškai susiklosčiusiose penktose NBA finalo serijos rungtynėse pergalę Toronte rezultatu 106:105 (34:28, 28:28, 22:22, 22:27) iškovojo Oklando „Warriors“ krepšininkai, įveikę vietos „Raptors“. Serijoje iki keturių pergalių Oklando ekipa sumažino atsilikimą iki 2-3.

Kitos serijos rungtynės persikels į Oklando „Oracle“ areną ir vyks ankstyvą penktadienio rytą Lietuvos laiku – nuo 4 val.

Šeštajame serijos mače Oklande šeimininkai vėl žais be Kevino Duranto. Po ilgos pertraukos atkrintamosiose prie komandos prisijungęs vienas „Warriors“ lyderių antrajame kėlinyje buvo priverstas palikti aikštelę dėl atsinaujinusios dešinės blauzdos traumos. Iki incidento K. Durantas dvikovoje buvo surinkęs 11 taškų.

Toronto ekipai rungtynėse pergalę bei pirmąjį klubo istorijoje čempionų titulą galėjo išplėšti įžaidėjas Kyle`as Lowry. Tiesa, sudėtingas gynėjo metimas iš toli paskutinėmis dvikovos sekundėmis buvo netaiklus.

„Warriors“ į priekį tempė visą karjerą Oklande žaidžiantis Stepheno Curry ir Klayaus Thompsono tandemas. Trys gynėjų tolimi metimai leido svečiams spurtuoti dvikovos pabaigoje 9:2, panaikinti šešių taškų šeimininkų persvarą bei iškovoti antrąją pergalę NBA finale.

Rungtynes svečiai iš Oklando pradėjo sugrįžusio Kevino Duranto ir Stepheno Curry taškų serija bei iškart nutolo 8:2. „Raptors“ gretose Marcas Gasolis tempė komandą į priekį, o po dešimtojo ispano taško šeimininkai pirmą kartą rungtynėse turėjo pranašumą 21:19. „Warriors“ iškart sureagavo – 5 taškus iš eilės pelnė S. Curry, tritaškį pridėjo Draymondas Greenas ir svečiai pirmavo 27:23. Nors „Raptors“ buvo priartėję, K. Duranto ir S. Curry tandemas „Warriors“ pirmojo kėlinio pabaigoje sukrovė 6 taškų persvarą 34:28.

Antrajame kėlinyje „Warriors“ sulaukė pačių prasčiausių naujienų. Svečiams pirmaujant 39:34, dešiniosios blauzdos trauma, stumdantis su Serge`u Ibaka, atsinaujino K. Durantui, kuris jau kiek vėliau paliko „Scotiabank“ areną su specialiu kojos įtvaru ir ramentais.

Po K. Duranto traumos Oklando krepšininkai stengėsi išlaikyti dvikovos kontrolę ir netgi susikrovė dvieženklį pranašumą – 46:35. Ketvirčio antroje pusėje po Draymondo Greeno techninės pražangos baudos metimą realizavo Kawhi Leonardas, o tritaškį pridėjęs M. Gasolis gerokai sumažino šeimininkų atsilikimą 48:54. „Warriors“ visiškai nesugriuvo ir po dviejų kėlinių pirmavo 6 taškais 62:56.

Po didžiosios pertraukos „Raptors“ greitai panaikino „Warriors“ žaibiškai susikrautą dviženklį pranašumą ir ekipas skyrė 4 taškai 63:67. Nors S. Curry su kompanija svečiams vėl sukrovė didesnę persvarą 77:63, po mažiau nei dviejų minučių „Raptors“ vėl buvo šalia varžovų 77:73. Ketvirtyje kartojosi tas pats scenarijus – „Warriors“ didinant persvarą, Toronto ekipa laikėsi šalia. Po trijų kėlinių „Warriors“ turėjo tą patį 6 taškų pranašumą 84:78.

Lemiamo kėlinio metu išaušo K. Leonardo šlovės valanda. Oklando žaidėjams pirmaujant trimis taškais 92:89, „Raptors“ lyderis pelnė net 12 iš savo komandos 14 taškų, o „Raptors“, likus žaisti pusketvirtos minutės, jau pirmavo 6 taškų skirtumu 103:97. „Warriors“ stengėsi nepasiduoti – du tritaškius pataikė Klayus Thompsonas, vieną – S. Curry ir po ikoniškojo Oklando klubo gynėjų pasirodymo, likus žaisti mažiau nei minutę, svečiai vėl buvo priekyje 106:103. „Raptors“ nerado atsakymų puolime, tačiau beveik trijų minučių tylą puolime dvitaškiu nutraukė K. Lowry.

D. Cousinsui pasižengus puolime, Toronto ekipa organizavo NBA čempionų titulą išplėšti galėjusią ataką. Visgi sunkus K. Lowry metimas iš toli skriejo pro šalį ir pergale džiaugėsi svečiai iš Oklando –106:105.

Toronto „Raptors“: Kawhi Leonardas 26 taškai, Kyle`as Lowry 18, Marcas Gasolis 17, Serge`as Ibaka 15, Pascalis Siakamas 12, Fredas VanVleetas 11.

Oklando „Warriors“: Stephenas Curry 31, Klayus Thompsonas 26, DeMarcusas Cousinsas 14, Kevinas Durantas 11, Draymondas Greenas 10.