Sportas

2019.06.10 18:05

Išvyka pas sužeistą žvėrį: kokią sudėtį Valdas Urbonas išrikiuos Belgrade?

Vaidotas Kazlauskas, LRT.lt2019.06.10 18:05

Dar penktadienį rungtynes su Liuksemburgu žaidę Lietuvos rinktinės futbolininkai daug laikui poilsiui neturėjo – jau pirmadienio vakare jų laukia iššūkis Belgrade su Serbijos ekipa, o Lietuvos komandos sudėtyje neabejotinai galima tikėtis pokyčių. Vieni iš jų bus priverstiniai, kitus lems varžovų pajėgumas.

Po rungtynių su Liuksemburgu rinktinės treneris Valdas Urbonas pripažino, jog pokyčių sudėtyje bus – dėl diskvalifikacijų rungtyniauti negalės Saulius Mikoliūnas ir Modestas Vorobjovas, taip pat traumuotas ir nepasirengęs žaisti yra Justinas Marazas.

Įtaką sudėties pasirinkimui turėtų padaryti ir tas faktas, kad Serbija – ženkliai aukštesnio pajėgumo komanda nei Liuksemburgas, todėl ir lietuviai bus priversti atlikti daug daugiau gynybinio darbo, lyginant su penktadienio susitikimu. Serbai penktadienį išvykoje net 0:5 neprilygo Ukrainos rinktinei, todėl galima neabejoti, jog Mladeno Krstajičiaus auklėtiniai bandys prieš lietuvius ne tik iškovoti tris taškus, tačiau ir pasigerinti savo įvarčių santykį.

LRT.lt pateikia savo spėjimą, kaip turėtų atrodyti Lietuvos rinktinės sudėtis vakaro rungtynėse su Serbija. Jas nuo 21:30 galėsite tiesiogiai stebėti LRT PLIUS kanalu ir portale LRT.lt.

VARTININKAS

Džiugas Bartkus. Nors mače su Liuksemburgu šis ir praleido vieną įvartį, tačiau tame epizode jis buvo paliktas sušaudyti gynėjų. Per likusį rungtynių laiką jis atrėmė kelis pavojingus varžovų bandymus, tad jo pozicijos tarp virpstų susvyruoti neturėtų.

GYNĖJAI

Vaidas Slavickas. LRT.lt spėja, kad pirmasis pasikeitimas įvyks kairiojo gynėjo pozicijoje. Nors dvikovoje su Liuksemburgu Vytautas Andriuškevičius ir aktyviai dalyvavo savo komandos atakose, tačiau verta paminėti, jog vieninteliame lietuvių praleistame įvartyje jis buvo tas gynėjas, kurį tiesioginėje kovoje įveikė Gersonas Rodriguesas.

V. Andriuškevičius taip pat yra kilti aukštyn mėgstantis žaidėjas, o mače su Serbija svečiams teks daug daugiau gynybinio darbo, tad spėjama, kad Valdas Urbonas šį kartą rinksis Vaidą Slavicką.

Linas Klimavičius. Bukarešto „Dinamo“ gynėjas turėtų išsaugoti savo vietą startinėje sudėtyje. Rungtynėse su Liuksemburgu jis su savo užduotimis tvarkėsi ganėtinai užtikrintai. Šiuo metu rinktinėje L. Klimavičius yra vienas pastoviausių savo komandos žaidėjų, tad tvirto jo žaidimo reikės ir Belgrade.

Edvinas Girdvainis. Pirmose rungtynėse žaidęs Mindaugas Palionis iš dalies „prisidėjo“ prie to, jog Lietuvos rinktinė pirmojo kėlinio pabaigoje liktų mažumoje – būtent Vokietijoje žaidžiantis gynėjas nusprendė pasileisti į reidą su kamuoliu, jį prarado, o greitą varžovų ataką pražanga sustabdęs Saulius Mikoliūnas buvo priverstas anksčiau laiko palikti aikštę.

LRT.lt spėja, kad šis sprendimas ir apskritai ne pačios geriausios rungtynės gali kainuoti M. Palioniui vietą startinėje sudėtyje, o jį keisti turėtų Edvinas Girdvainis, galintis kovoti su serbų puolėjais tiek greičio, tiek ir jėgos dvikovose.

Rolandas Baravykas. Vienas iš priverstinių rinktinės keitimų po to, kai pirmame mače išvytas buvo jau minėtas Saulius Mikoliūnas.

Pats Valdas Urbonas po penktadienio rungtynių teigė, jog viena iš opiausių pozicijų pirmadienio susitikime bus būtent krašto gynėjo pozicija, o ją turėtų užimti R. Baravykas. Apie futbolininko traumas žinių nebuvo jokių, tad jis turėtų būti pasirengęs rungtyniauti.

SAUGAI

Domantas Šimkus. Dar vienas priverstinis keitimas, kai penktadienio mačo finiše iš aikštės buvo išvarytas ir Modestas Vorobjovas. Susidariusioje situacijoje D. Šimkus yra realiausia opcija užimti griovėjo poziciją ir būti atraminiu saugu.

Šiauliečiui pasitikėjimo turėjo suteikti ir penktadienio dvikova – jis į aikštę buvo mestas po keitimo ir pastebimai pagyvino žaidimą ir prisidėjo prie to, jog lietuviai išlygintų rezultatą.

Vykintas Slivka. Savo poziciją atraminėje zonoje turėtų išlaikyti ir V. Slivka. Nors futbolininkas įprastai rungtyniauja labiau atakuojančiose pozicijose, pastaruoju metu jam teko užimti antrojo atraminio saugo pareigas ir pradėti savo komandos atakas iš gilumos.

Mače su Serbija lietuviai turės nemažai gynybinio darbo, todėl čia bus aktualus ir V. Slivkos vaidmuo – būtent jo pirmi perdavimai, perėmus kamuolį, gali tapti svarbiu impulsu greitose Lietuvos kontratakose.

Paulius Golubickas. Šis spėjimas – vienas sunkiausių, nes P. Golubickas yra aiškiai į puolimą ir kūrybą orientuotas žaidėjas, o mače su Serbija lietuviai daugiau laiko turėtų leisti savo aikštės pusėje.

Kitas realus variantas – Airijoje žaidžiantis Karolis Chvedukas, kuris yra gynybinio plano futbolininkas, tačiau LRT.lt spėja, kad Marijampolės „Sūduvos“ jaunasis saugas išsaugos savo vietą sudėtyje ir gaus šansą prieš pajėgiausią kol kas sutiktą varžovą.

Arvydas Novikovas. Rungtynėse su Liuksemburgu šis sužaidė vienas geresnių rungtynių rinktinėje pastaruoju metu. A. Novikovas buvo tikras kovotojas, kabinosi už kamuolių ir galų gale gavo savo įvartį, atnešusį lietuviams pirmąjį tašką šiame atrankos cikle.

Negana to, A. Novikovas po mačo atskleidė, jog jo šeima laukia šeimos pagausėjimo, todėl gerą laikotarpį (asmeninį ir profesinį) išgyvenantis žaidėjas ir vėl turėtų tapti viena pagrindinių Lietuvos rinktinės ašių.

Fedoras Černychas. Pirmąjį mačą rinktinės kapitonas pradėjo krašto saugu, priekyje palikdamas Nerijų Valskį, tačiau vėliau su komandos draugu pozicijomis keitėsi ir kėlė nemalonumus varžovų gynėjams.

LRT.lt spėja, kad ir šias rungtynes F. Černychas pradės krašto saugo pozicijoje, ne kartą kraštais keisis su Arvydu Novikovu, o puolime lietuviai turės kitą ginklą.

PUOLĖJAS

Karolis Laukžemis. Rungtynes su Liuksemburgu puolimo smaigalyje pradėjęs Nerijus Valskis ryškiai neišsiskyrė, o antrajame kėlinyje jį pakeitęs Karolis Laukžemis buvo labai pastebimas.

Galingai sudėtas puolėjas antrajame aukšte kėlė rimtas problemas Liuksemburgo gynėjams, o visa tai vainikavo ir ryškus vaidmuo išlyginamajame įvartyje, kai Laukžemis, įveikęs svečių gynėją, geroje pozicijoje paliko kamuolį A. Novikovui, paleidusiam galingą smūgį į tolimą vartų kampą.

LRT.lt spėja, kad toks Laukžemio pasirodymas turėjo įtikinti Valdą Urboną ir palangiškis gali startuoti pagrindinėje komandos sudėtyje.

Pagrindinės jo užduotys – kova dėl aukštų kamuolių bei savalaikiai perdavimai į atakas besijungiantiems ekipos saugams.

 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.