Naujienų srautas

Sportas2019.06.10 14:53

Lasickienė toliau kelia bangas Rusijoje: reikia gelbėti mūsų lengvąją atletiką

LRT.lt 2019.06.10 14:53

Rusė Marija Lasickienė dar kartą viešai prabilo apie jos šalies sportą kamuojančias bėdas. Nuo 2015 metų Rusijos lengvaatlečiai vis dar negali varžybose dalyvauti su savo šalies vėliava ir spalvomis, o tai tęsis ir per 2019 metų pasaulio čempionatą.

Savo „Instagram“ paskyroje M. Lasickienė paragino už tai atsakingus vadovus ir trenerius trauktis bei gelbėti Rusijos sportą.

„Per pastaruosius trejus su puse metų gal 200 kartų girdėjau, kad tuoj viskas bus gerai ir mūsų statusas bus atstatytas. Tačiau tai yra tik gražus melas, kuriuo mus norima nutildyti ir nuraminti. Tiems žmonėms atrodo, kad sportininkai nieko nesupranta ir jų darbas yra tiesiog šokinėti ir tylėti. Jie pamiršo, kad be sportininkų bet kokios federacijos ar organizacijos egzistavimas yra beprasis.

Galime ir toliau save apgaudinėti pasakodami, kad Vakarai bijo mūsų lengvaatlečių, ar kad popieriuje įvykdėme milijonus punktų. Tačiau tai, ką padarėme su savo lengvąja atletika, netilptų jokiame popieriuje. Aš tikiuosi, kad dėl to kalti žmonės turės drąsos pasitraukti. Patys.

Ir kalbu aš ne tik apie vadovus. Kalbu ir apie visus trenerius, kurie vis dar galvoja, kad be dopingo sporte nieko neįmanoma pasiekti. Laikas jiems išeiti. Nauja mūsų sportininkų karta turi augti su kitokia filosofija, o ją visų pirma įskiepija treneriai. Kalbos apie tai, kad viso pasaulio atletai vartoja dopingą yra visiškai neadekvačios. Reikia gelbėti ne visą pasaulį, o tai, kas dar liko iš Rusijos lengvosios atletikos“ , – „Instagram“ rašė M. Lasickienė.

26 metų M. Lasickienė yra viena geriausių pasaulio šuolininkių į aukštį. Ji negalėjo varžytis olimpinėse žaidynėse Rio dėl visiems Rusijos lengvaatlečiams skirtos diskvalifikacijos.

Po to M. Lasickienė visos svarbiausiose varžybose – 2017 m. pasaulio čempionate ir Deimantinėje lygoje, 2018 m. pasaulio uždarų patalpų čempionate, Europos čempionate ir Deimantinėje lygoje bei 2019 m. Europos uždarų patalpų čempionate.

 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi