Sportas

2019.06.10 14:00

Lietuvos rinktinės iššūkis tuščiame stadione – po beviltiško pralaimėjimo pikti serbai

Paulius Cubera, LRT.lt2019.06.10 14:00

Lietuvos futbolo rinktinės pirmadienio vakarą Serbijos sostinėje Belgrade laukia itin sunkus išbandymas Europos čempionato atrankoje. Mūšis su Serbijos rinktine ir taip yra sunkus, tačiau serbai su lietuviais susitinka pikti po triuškinančio pralaimėjimo 0:5 Ukrainoje. Įdomu, kad rungtynėse Belgrado Rajko Mitičiaus stadione vyks be žiūrovų dėl serbams pritaikytų sankcijų. Jose bus tik nedidelė Lietuvos sirgalių grupė.

Serbijos ir Lietuvos rinktinių rungtynės – nuo 21:30 val. tiesiogiai per LRT PLIUS ir portale LRT.lt.

Luka Jovičius šį sezoną buvo vienas geriausių Europos puolėjų ir ką tik perėjo į Madrido „Real“. Dušanas Tadičius tą patį „Real“ kone vienas sudaužė Čempionų lygoje. Vis dėlto serbai penktadienį Ukrainoje patyrė skaudžiausią sutriuškinimą nepriklausomos šalies futbolo istorijoje – 0:5 pralaimėjo Ukrainai.

Atrankos B grupėje serbai po dviejų mačų turi tik tašką (1:1 sužaidė su Portugalija) ir yra net žemiau nei lietuviai – paskutinėje vietoje. Tiesa, jie dar nežaidė su grupės autsaiderėmis Lietuva ir Liuksemburgu, bet po gėdos Lvove gimtinėje pasigirdo daugybė kritikos ir net raginimų treneriui Mladenui Krstajičiui trauktis.

„Šį rezultatą drįsčiau pavadinti sensacingu. Ne tiek nustebino Ukrainos pergalė, kiek pats žaidimas ir rezultatas. Jeigu rungtynių pradžioje serbai turėjo keletą neblogų situacijų ir varžovams niekuo nenusileido, tai po pirmojo įvarčio prasidėjo tiesiog žaidimas į vienus vartus. Serbija turėjo labai daug problemų gynyboje. Ukrainiečiams buvo suteikta pernelyg daug erdvių, kurias ši komanda nuostabiai išnaudojo.

Prie viso to dar pridėčiau keletą labai grubių serbų klaidų aikštės viduryje, elementariose situacijose prarastus kamuolius. Po antrojo įvarčio serbai tiesiog sustojo ir nebetikėjo savimi, o ukrainiečiai įmušė penkis ir turėjo dar daugiau progų“, – LRT.lt sakė futbolo komentatorius Paulius Jakelis.

Nuo 2000 metų Europos čempionatuose nežaidę serbai, ištraukus šios grupės atrankos burtus, galėjo trinti rankomis ir tikėtis perlipti bent jau ukrainiečius. Tačiau toks skaudus pralaimėjimas šansams užimti vieną iš dviejų pirmųjų grupės vietų gali labai skaudžiai atsiliepti. Taigi pergalė prieš Lietuvą yra būtina ir ją reikėtų pasiekti kuo didesnių įvarčių skirtumu.

Su serbais praėjusiais metais dukart susitikime UEFA tautų lygoje. Vilniuje teko pripažinti varžovų pranašumą 0:1, o Serbijoje šeimininkai buvo itin nesvetingi – 4:1.

Vis dėlto penktadienį Lvove serbai nė iš tolo neprilygo ukrainiečiams. Vos vieną kartą į vartų plotą smūgiavę serbai padarė dvigubai daugiau pražangų ir buvo tiesiog sumindyti.

M. Krstajičius rungtynėse Ukrainoje pasirinko drąsią ir atakuojančią sudėtį, kurios užnugarį saugojo trys vidurio gynėjai. Priekyje treneris pastatė du puolėjus – L. Jovičių ir Aleksandrą Prijovičių. Tačiau toks planas visiškai nepasiteisino. Ukrainiečių gynybą gliaudė serbų atakas it riešutus, o puolime šeimininkai turėjo daugybę erdvės savoms atakoms.

„Aš neturiu jokių abejonių, kad Serbijos rinktinė šį vakarą bus tarsi iš narvo paleistas alkanas liūtas. Jie sulaukė labai daug kritikos po šio pralaimėjimo ir prarasti taškai rungtynėse su Lietuva būtų tarsi spjūvis į veidą. Neabejoju, kad mums šis rezultatas nepadės ir varžovai turės ekstra motyvaciją. Jie tiesiog privalo įrodyti, kad rungtynėse su Ukraina įvyko nesusipratimas. Jie turi labai daug talento, mūsų rinktinės laukia itin sunki užduotis“, – teigė P. Jakelis.

Nuo susitikimų su Lietuva pernai Serbijos rinktinė yra pasikeitusi. L. Jovičius abiejuose susitikimuose su lietuviais liko ant atsarginių suolo, puikų sezoną sužaidęs jo komandos draugas Frankfuto „Eintracht“ klube Filipas Kostičius antrose rungtynėse net nebuvo komandos sudėtyje.

Vis dėlto mūsų rinktinei kone pavojingiausias yra puolėjas Aleksandras Mirtovičius, išsiskiriantis savo ūgiu ir galimybėmis antrajame aukšte. Jis yra rezultatyviausias šios rinktinės žaidėjas, per 48 rungtynes pelnęs 23 įvarčius. D. Tadičius rinktinėje yra pelnęs 15 įvarčių.

„Manau, kad iš Serbijos rinktinės atakuojančių žaidėjų mums pavojingiausias visų pirma yra Aleksandras Mitrovičius. Šis puolėjas yra labai stiprus fiziškai, fantastiškai kovoja antrame aukšte ir mums kėlė daug problemų Tautų lygos turnyre. Kita vertus, čia yra tiek daug talento, kad vien jį išskirti nebūtų teisinga. Pavojus gali atsirasti iš bet kur“, – prognozavo P. Jakelis.

Nors pralaimėjimas Ukrainoje buvo skaudus, tačiau tai buvo pirmoji serbų nesėkmė per 9 pastarąsias rungtynes, žaistas po 2018 m. Pasaulio čempionato Rusijoje.

Serbija Tautų lygoje iškovojo 4 pergales, dukart sužaidė lygiosiomis ir ramiai pakilo į B divizioną. Po to Serbija draugiškose rungtynėse 1:1 sužaidė su Vokietija bei tokiu pačiu rezultatu pradėjo atranką į Europos čempionatą.