Naujienų srautas

Sportas2019.06.10 12:43

Karklys lenktynėse Nyderlanduose patyrė šiurpią avariją

LRT.lt 2019.06.10 12:43

Savaitgalį Nyderlanduose Zandvoorto trasoje vyko trečiasis Centrinės Europos „Renault Clio Cup“ čempionato etapas, kuriame dalyvavo vienintelis Lietuvos atstovas Jonas Karklys, skelbiama pranešime spaudai.

29-erių sportininkas puikiai pradėjo pasirodymą varžybose užfiksuodamas ketvirtąjį rezultatą penktadienio treniruotėse. J. Karklys vieną Zandvoorto trasos ratą įveikė per 1:55.987 sek. ir pranoko 2017 m. čempioną komandos draugą Tomą Pekažą.

Vis dėlto gera pradžia netapo sėkmės garantu tolimesniuose važiavimuose. Antroje treniruotėje sugedo automobilio pavarų dėžė. Laimei, patyrusių mechanikų dėka, gedimą pavyko pašalinti ir buvo galima tęsti pasirodymą.

Naktį iš penktadienio į šeštadienį Nyderlandų pajūrį, kurio kopose įsikūrusi trasa, siaubė audra, niokojusi uždarą techninį parką. Nuostolius patyrė ne viena komanda, įskaitant ir dalyvius iš Lietuvos – sunaikintos palapinės ir kita techninė įranga.

Po skubių stichijos likvidacijos darbų prasidėjo kvalifikacija, kurioje J. Karklys ilgą laiką laikėsi pirmajame penketuke, tačiau, varžovams panaudojus antrąjį lietui skirtų padangų komplektą, nukrito į 12-ą poziciją.

Pirmosiose lenktynėse džiūstančioje trasoje lietuvis po starto prarado keletą pozicijų, tačiau vėliau sėkmingai lenkė varžovus ir finišo vėliavą kirto 9-as. Tiesa, teisėjai nusprendė skirti 30 sek. baudą už lenkimą, esant pavojui trasoje.

Tuo metu antrosiose lenktynėse J. Karklys startavo 9-as, tačiau starto metu vėl prarado brangių pozicijų ir nukrito net į 16-ą vietą. Įpusėjus varžyboms lenktynininkas jau buvo pirmajame dešimtuke, o pačioje jų pabaigoje jau kėsinosi į 7-ąją vietą.

Vis dėlto tada įvyko lemtingas susidūrimas su vietos legenda, buvusiu “Formulės-1” lenktynininku Michaelu Bleekemolenu. Lietuvis bandė lenkti varžovą, tačiau šis priešininko nepraleido ir dukart trenkėsi. Po incidento automobilio amortizatorius prapjovė padangą ir viename iš posūkių J. Karklys dideliu greičiu rėžėsi į betotinę sieną. Nors automobilis patyrė rimtų apgadinimų, sportininkas sužalojimų išvengė.

„Tempas buvo geras, pavyko aplenkti nemažai varžovų, atrodė bus puikios varžybos. Visgi laimė nenusišypsojo ir buvo labai baisu, kai matai, kad tuoj trenksies į sieną. Džiaugiuosi, kad likau sveikas, o mašiną sutvarkysime”, – po lenktynių įspūdžiais dalijosi J. Karklys.

Kitas čempionato etapas vyks rupjūčio 3 d. Vokietijoje, Oscherslebeno trasoje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi