Sportas

2015.06.30 11:25

Vilniaus „Žalgiris“ pasirašė sutartį su Brazilijos futbolininku

ELTA 2015.06.30 11:25

Lietuvos čempionas Vilniaus „Žalgirio“ futbolo klubas pasirašė sutartį su 25-erių metų brazilu Eliandro.

Lietuvos čempionas Vilniaus „Žalgirio“ futbolo klubas pasirašė sutartį su 25-erių metų brazilu Eliandro.

Futbolininkas yra Brazilijos futbolo grando „Cruzeiro“ klubo auklėtinis.

„Pirmiausia, peržiūros metu norėjome nuodugniai patikrinti šio futbolininko fizinį pasiruošimą, sveikatos būklę. Jo kaip žaidėjo aukšto lygio sugebėjimai treniruotėse buvo pastebimi nuo pirmos dienos. Visumoje mus tenkina tai, ką Eliandro gali duoti komandai“, – sakė „Žalgirio“ vyriausiasis treneris Valdas Dambrauskas.

Eliandro dėl vietos pagrindinėje sudėtyje varžysis su savo tautiečiais Elivelto ir Lucasu Gaucho. Puolėjo pozicijoje taip pat labai sėkmingai rungtyniauja Linas Pilibaitis, kuris kartu su Elivelto yra rezultatyviausi komandos futbolininkai, pelnę po 11 įvarčių.

„Tikrai nėra taip, kad esami žaidėjai nepateisina lūkesčių. Norime, kad komanda būtų dar stipresnė, įvairesnė, todėl nusprendėme ją papildyti dar vienu puolėju. Eliandro yra kitokio stiliaus žaidėjas nei esami. Jis išsiskiria fizinėmis savybėmis, gerai užsiima poziciją grumdamasis su gynėjais. Pavyzdžiui, kitas komandos naujokas L. Gaušas puikiai užbaigia atakas, daugiau laiko praleidžia baudos aikštelėje, o Eliandro labai naudingas kontratakose, priimant kamuolį toliau nuo vartų. Jį sunku išversti iš kojų“, – skirtumus tarp savo treniruojamų futbolininkų įvardijo V. Dambrauskas.

Eliandro karjerą pradėjo pastaraisiais metais Brazilijos čempionu tapusiame „Cruzeiro“ klube, kuriam atstovavo 2009–2014 metais, tačiau dalį laiko nuomos pagrindais praleido ir kitose Brazilijos ekipose.

Futbolininkas patirties sėmėsi gimtinėje atstovaudamas tokiems klubams, kaip Resifės „Sport“, Belo Horizontės „America“, Natalio ABC. Jis taip pat buvo nuomojamas „Villa Nova“ klubui, su kuriuo savo jėgas šią žiemą išmėgino ir Brazilijoje treniruočių stovyklą surengę žalgiriečiai.

2012 metais puolėjas paragavo legionieriaus duonos, kai buvo išnuomotas aukščiausios Portugalijos futbolo lygos Madeiros „Nacional“ ekipai.

Eliandro į Lietuvą atvyko iš Maltos „Birkirkara“ komandos, kuriai futbolininkas padėjo iškovoti šalies taurę bei supertaurę.