Naujienų srautas

Sportas2019.06.09 23:41

Kanadoje suklydęs Vettelis padovanojo pergalę Hamiltonui

LRT.lt 2019.06.09 23:41

Kanados GP lenktynių metu suklydęs ir teisėjų nubaustas Sebastianas Vettelis  padovanojo pergalę Lewisui Hamiltonui, rašo f-1.lt.

S. Vettelis pirmavo lenktynėse nuo pat jų starto. Bet antroje varžybų pusėje, kai L. Hamiltonas pavijo vokietį, „Ferrari“ pilotas suklydo, išlėkė už trasos ribų, o grįžęs į trasą vos neatsitrenkė į „Mercedes“ bolidą. Teisėjai nubaudė S. Vettelį skirdami jam 5 sek. baudą. Nors vokietis ir finišavo pirmas, pritaikius baudą jis buvo nustumtas į antrą poziciją. O ant paskutinio apdovanojimų pakylos laiptelio užlipo antrasis „Ferrari“ pilotas Charlesas Leclercas.

S. Vettelis sėkmingai pradėjo lenktynes ir pirmoje jų atkarpoje saugiu atstumu buvo nutolęs nuo L. Hamiltono. Bet antrojo varžybų pusėje britui pavyko pavyti „Ferrari“ pilotą.

48-ame lenktynių rate, bandydamas išlaikyti varžovą už savęs, S. Vettelis suklydo ir atsidūrė už trasos ribų trečiame posūkyje. Akimirką pasivažinėjęs ant žolės vokietis grįžo į trasą visai šalia L. Hamiltono, kuris bandė pasinaudoti varžovo klaida ir jį aplenkti, bet vengdamas susidūrimo pristabdė ir liko antroje vietoje.

Sužinojęs apie tai, kad už nesaugų grįžimą į trasą jam buvo skirta 5 sek. bauda, S. Vettelis reiškė nepasitenkinimą ir radijo ryšiu sakė, kad „teisėjai nori iš jo pavogti“ pergalę.

Vokiečiui per likusius ratus taip ir nepavyko įgyti didesnės nei 5 sek. persvaros. Tad nors ir kirto finišo liniją pirmas, S. Vettelis pritaikius baudą liko antras.

Tik sekunde nuo komandos draugo atsiliko ir trečioje vietoje finišavo C. Leclercas. Tai buvo pirmas kartas šiemet, kai ant apdovanojimų pakylos užlipo abu „Ferrari“ ekipos pilotai.

Ketvirtoje vietoje finišo liniją kirto greičiausiai vieną trasos ratą įveikęs ir papildomą tašką iškovojęs antrasis „Mercedes“ pilotas Valtteri Bottas. Tai buvo pirmas kartas šiemet, kai suomis neužlipo ant apdovanojimų pakylos.

Iš devintosios pozicijos lenktynes pradėjęs „Red Bull“ atstovas Maxas Verstappenas varžybas Kanadoje baigė penktas. Olandui pavyko aplenkti abu „Renault“ ekipos pilotus Danielį Ricciardo bei Nico Hulkenbergą, kurie finišavo atitinkamai šeštoje ir septintoje pozicijose.

Priešingai nei M. Verstappenas, olando komandos draugas Pierre‘as Gasly prarado kelias pozicijas ir lenktynes pradėjęs penktas, jas baigė aštuntas.

Su pirmos specifikacijos „Mercedes“ varikliu startavęs „Racing Point“ pilotas Lance‘as Strollas sugebėjo prasibrauti į pirmąjį dešimtuką ir finišavęs devintoje vietoje iškovoti du taškus.

Stipriausiųjų dešimtuką užbaigė „Toro Rosso“ pilotas Daniilas Kvyatas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi