2019.06.09 18:55

Po dramatiškos baudinių serijos UEFA Tautų lygoje trečia vieta atiteko Anglijai

LRT.lt2019.06.09 18:55

Sekmadienį Portugalijoje finišuoja UEFA Tautų lyga. Dėl trečiosios vietos susikovė Anglijos ir Šveicarijos futbolo rinktinės. Po nulinių lygiųjų ir baudinių serijos triumfavo Garetho Southgate`o auklėtiniai.

Viso susitikimo metu pranašumą netikėtai turėjo šveicarai. Jie atliko daugiau smūgių link vartų, nors smūgių į vartų plotą statistika buvo panaši.

Atrodė, kad 86-ąją minutę anglai sugebės išsiveržti į priekį, kai kamuolį į vartus po chaoso varžovų baudos aikštelėje pasiuntė Callumas Wilsonas. Teisėjai pasitelkė VAR sistemą ir neįskaitė įvarčio.

Laimėtojas neišaiškėjo per 90 minučių – vienuolikėms teko žaisti pratęsimą, tačiau per papildomas 30 minučių nė viena ekipa nesugebėjo pelnyti įvarčio, dėl to vyko 11 metrų baudinių serija.

Baudinių serijoje Harry Maguire`as pirmuoju smūgiu išvedė Angliją į priekį. Rezultatą išlygino Stevenas Zuberis. Taikliais smūgiais apsikeitė Rossas Barkley ir Granitas Xhaka, o netrukus ir Jadonas Sancho su Manueliu Akanji.

Anglams ketvirtą baudinį įmušė Raheemas Sterlingas, o šveicarai taip pat toliau neklydo – tuo pasirūpino Kevinas Mbabu. Penktąjį smūgį netikėtai, tačiau labai sėkmingai Anglijos ekipai atliko vartininkas Jordanas Pickfordas, tačiau Fabianas Scharas atsakė sėkmingai – rezultatas tapo 5:5.

Šeštąjį tašką Anglijos ekipai pelnė Ericas Dieris, o paskutinį Šveicarų rinktinės smūgį apsaugojo J. Pickfordas ir užtikrino savo gimtinei bronzos medalius.

Tautų lygos finalas startuoja 21:45 val. Mače susitinka Portugalijos ir Nyderlandų ekipos, o transliaciją tiesiogiai nuo 21:30 val. galite stebėti portale LRT.lt ir per LRT PLIUS.