2019.06.09 17:07

Viktorija Andrulytė pasiekė karjeros pergalę – triumfavo pasaulio buriavimo taurės etape Prancūzijoje

LRT.lt2019.06.09 17:07

Marselyje, Prancūzijoje, sekmadienį finišavo finalinis pasaulio buriavimo taurės etapas, kuriame didžiausią karjeros pergalę pasiekė lietuvė Viktorija Andrulytė.

Olimpinėje moterų „Laser Radial“ klasėje lietuvė triumfavo net šešiuose plaukimus iš devynių, du kartus finišavo antra ir tik sykį liko penkta.

„Jaučiuosi šiek tiek pavargusi, tačiau labai laiminga laimėjusi aukso medalį pasaulio taurės varžybose Marselyje. Per 6 lenktynių dienas turėjome nuo silpno-vidutinio vėjo iki itin stipraus ir net per stipraus. Po treniruočių stovyklos Nidoje laukia pasaulio čempionatas Sakaiminato mieste, Japonijoje“, – po pergalės teigė 15 vietą pasaulio moterų buriuotojų reitinge užimanti Lietuvos sportininkė.

Iš viso V.Andrulytė surinko 10 baudos balų ir triuškinančia persvara aplenkė visas varžoves. Antra liko 2007 m. pasaulio ir 2015 m. Europos čempionė baltarusė Tatjana Drozdovskaja (28), o trečia – Kroatijos atstovė Elena Vorobjova (30).

Tai didžiausia Lietuvos buriuotojų pergalė šioje klasėje nuo Gintarės Volungevičiūtės-Scheidt laikų.

Po kiek daugiau nei mėnesio V.Andrulytė dalyvaus pasaulio „Laser Radial“ klasės čempionate Japonijoje. Ten lietuvė sieks iškovoti kelialapį į  2020 metų Tokijo olimpines žaidynes.