Naujienų srautas

Sportas2019.06.08 13:14

Pirmo kėlinio pabaigoje komandą mažumoje palikęs Mikoliūnas: pasikarščiavau

Daugiau nei 3 tūkstančiai LFF stadione penktadienio vakarą susirinkusių žiūrovų sukūrė tokią atmosferą, kokios Lietuvos rinktinės rungtynėse nebuvo jau senokai. Antrajame kėlinyje prieš Liuksemburgo rinktinę dominavę lietuviai turėjo ne vieną šansą išplėšti pergalę, tačiau galų gale liko su tašku. Tačiau dar pirmame kėlinyje tas taškas galėjo atrodyti kaip tolima svajonė.

Dvikovą lietuviai pradėjo užsivedę ir nuolat kurdami spaudimą svečiams iš Liuksemburgo, tačiau įvarčiu jos paversti nepavyko. Negana to, pirmą rimtą progą gavę Luco  Holtzo auklėtiniai ją pavyzdingai realizavo, kai smūgiu iš baudos aikštelės Džiugą Bartkų nuginklavo varžovų ekipos lyderis Gersonas Rodriguesas.

Tada tiek aikštėje, tiek ir tribūnose nuotaikos dar labiau suprastėjo, svečiai perėmė iniciatyvą ir galėjo padvigubinti savo pranašumą.

To jie nepadarė, tačiau sulaukė kitos dovanos – dešiniojo krašto gynėjo pozicijoje mačą pradėjęs Saulius Mikoliūnas grubiai sustabdė greitą varžovų ataką, prieš save išvydo antrąją geltoną kortelę ir dar pirmojo kėlinio pabaigoje paliko savo komandą kautis mažumoje.

„Aišku, teisėjas jau ankstyva kortele mane įspėjo, o kai žaidi su kortele, iš karto yra sunkiau, – portalui LRT.lt po rungtynių kalbėjo Saulius Mikoliūnas. – Antrame momente, aišku, kažkiek pasikarščiavau ir pavėlavau bei buvau nubaustas antrą kartą. Bet tai yra tik mano paties klaida“.

Iškart po pertraukos S. Mikoliūną jo pozicijoje pakeitė žemiau nusileidęs Modestas Vorobjovas, o lietuviai pradėjo priekyje rungtyniauti dar aktyviau ir neatrodė, kad lietuvių aikštėje buvo mažiau. Lietuviai kūrė vieną progą po kitos, kol rezultatą galų gale puikiu smūgiu išlygino Arvydas Novikovas.

Ką rūbinėje per pertrauką žaidėjams pasakė Valdas Urbonas?

„Treneris akcentavo tai, kad turime nenuleisti nosies ir kovoti iki galo, o vyrai tai ir padarė. Stengėsi užvesti, vyrai įsiklausė ir atidavė visą save. Tai padėjo įmušti įvartį, manau, kad galėjo įmušti ir antrą. Komanda įrodė, kad gali žaisti, pademonstravo nugalėtojų mentalitetą ir žaidė iki pabaigos, šaunuoliai.“ – pagyrų saviškiams negailėjo Vilniaus „Žalgirio“ veteranas.

Tai dar nebuvo paskutinės Lietuvos rinktinės rungtynės šiame atrankos lange – Valdo Urbono auklėtiniai jau šeštadienį išvyksta į Serbiją, kur pirmadienį Belgrado mieste susikaus su vietos rinktine, kuri penktadienį netikėtai skaudžiai išvykoje 0:5 krito prieš Ukrainos ekipą.

Jau aišku, kad tose rungtynėse Valdas Urbonas turės imtis permainų – negalės rungtyniauti Saulius Mikoliūnas, taip pat dvikovos pabaigoje iš aikštės išvarytas Modestas Vorobjovas bei traumuotas Justinas Marazas.

S. Mikoliūno teigimu, tai neturėtų sumažinti lietuvių kovingumo, nes rinktinėje yra daugiau rungtyniauti galinčių futbolininkų.

„Taigi yra ir kitų žaidėjų. Turime 23 žaidėjus, kurie yra geri ir manau, kad tos netektys labai nenusilpnins komandos“, – sakė S. Mikoliūnas.

Rungtynes Serbijoje pirmadienį nuo 21:30 galėsite tiesiogiai stebėti LRT PLIUS kanalu ir portale LRT.lt.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi