Sportas

2019.06.07 23:54

Įspūdingu palaikymu ir žaidėjų kova pasidžiaugęs Urbonas: jausmas didingas

Paulius Cubera, LRT.lt2019.06.07 23:54

Po kovingų ir gražių Lietuvos rinktinės lygiųjų su Liuksemburgu mūsų rinktinės vyr. treneris Valdas Urbonas džiaugėsi žaidėjų kovingumu ir puikiu palaikymu LFF stadione. Dar pirmojo kėlinio pabaigoje dėl antros geltonos kortelės Saulių Mikoliūną praradę lietuviai visiškai dominavo aikštėje po pertraukos, įmušė išlyginamąjį įvartį, tačiau pergalingo pasiekti nepavyko. Mačas baigėsi lygiosiomis 1:1.

Dvikovą Lietuvos rinktinė galiausiai užbaigė net be dviejų pašalintų žaidėjų, kai pačioje mačo pabaigoje stabdydamas greitą varžovų ataką antrą geltoną kortelę prieš save išvydo ir Modestas Vorobjobas.

„Vienas taškas, nors norėjome ir tikėjome, kad galime laimėti – tai mums mažas žingsnis į priekį, bet matyt nuo jų prasideda ir tolimesni ateities žingsniai. Tikrai labai neblogai pradėjome rungtynes, sukūrėme aštrių situacijų, išpildėme planą pradžioje būti aktyvūs. Krito nelauktas ir netikėtas įvartis, tikrai galėjome toje situacijoje sužaisti geriau. Aišku, praleidus įvartį reikia laiko sugrįžti į žaidimą. Žaidėjų noras pasirodyti kuo geriau apsivertė į antrą geltoną kortelę Sauliui. Ji tikrai nebuvo mums reikalinga.

Pertraukos metu pasikalbėjome, mačiau, kad žaidėjai tiki, kad galime išlyginti rezultatą, galime toliau žaisti ir daryti tai, ką planavome. Nepaisant nieko visi ėjo ir kovėsi. Fiodoras Černychas parodė pavyzdį, su kokiu atsidavimu reikia žaisti.

Europos futbolo čempionato atrankos varžybos. Lietuva – Liuksemburgas: pamatykite rungtynių įvarčius

Antras kėlinys, manau, kad buvo tikrai įdomus. Buvo gerų momentų, ypač prie Liuksemburgo vartų. Gerai, kad rezultatą išlyginome, turėjome dar situacijų, kuriose galėjome išpešti kiek daugiau. Pavyko keitimai, patenkintas ir Karolio Laukžemio, ir Domanto Šimkaus išėjimu į aikštę“, – po mačo spaudos konferenciją tokiais žodžiais pradėjo V. Urbonas.

Rezultatą rinktinė išlygino 74-ąją minutę, kai į baudos aikštelę įsiveržęs ir varžovą suklaidinęs K. Laukžemis paliko kamuolį įkirtusiam Arvydui Novikovui ir šis galingu smūgiu pelnė įvartį. Iš viso lietuviai kėlė net 13 kampinių, sukūrė neblogų progų, bet pergalės išplėšti nesugebėjo.

– Kaip vertinate galutinį rezultatą – tai išplėštas taškas ar prarasti du?

– Būčiau neteisingas Liuksemburgo atžvilgiu, jei sakyčiau, kad praradome du. Taip, progų turėjome, bet tas taškas mums yra labai svarbus. Duoda mums atsispirti ir su pozityvu žiūrėti į ateitį.

– Ką sakėte komandai per pertrauką, kad antrajame kėlinyje pavyko žaisti taip kovingai ir dominuoti?

– Komandos susitelkimas ir situacijos supratimas. Nebuvo ženklų, kad mes pasitrauksime iš kovos, kad mums rungtynės jau baigėsi. Išėjome su tuo užsivedimu. Turime lyderius, į kuriuos lygiuojasi visi. A. Novikovo žaidimas įrodė dar kartą, kad tai aukštos klasės žaidėjas. Visi atidavė visas jėgas. Vyrams tikrai padėkojau.

– Kokios nuotaikos po rungtynių buvo rūbinėje?

– Tai mano pirmos rungtynės kaip trenerio namuose su rinktine. Jausmas labai didingas ir atsakingas. Žiūrovai degė irgi noru, kad mes išlygintume ir persvertume rezultatą. Jie buvo tas dešimtas aikštės žaidėjas, kurio netekome pirmo kėlinio metu. Tikrai vertinga patirtis.

– Jau 51-ąją minutę pakeitėte Paulių Golubicką, kodėl?

– Kai turi žaidėju mažiau, reikėjo daugiau jėgos, stipresnio žaidėjo. Galima buvo keitimą daryti ir pertraukos metu, bet buvo neaiškumas dėl F. Černycho. Manau, kad keitimai buvo savalaikiai ir mums pridėjo kokybės, azarto. Ir mes neatsivėrėme gynyboje. Kai turi vienu žaidėju mažiau, turi tą žmogų kompensuoti.

– Gal galėtumėte palyginti tas komandas: rinktinę Liuksemburge ir šiose rungtynėse?

– Žaisti dvi rungtynes iš eilės su tuo pačiu varžovu yra iššūkis. Sudėtyje įvyko perstatymų ir pakitimų. Turėjome problemų pirmose rungtynėse, kai kraštiniai gynėjai ne visada susitvarkė su savo funkcijomis. Buvo ir daugiau pakeitimų. Modestas Vorobjovas puikiai užkišo skylę, atsiradusią po S. Mikoliūno raudonos kortelės. K. Laukžemio prisidėjimas, P. Golubicko debiutas įnešė savo reikšmę. Kaip sakiau prieš mačą, norėjome ir galėjome būti agresyvesni. Manau, kad mūsų užsivedimas turėjo matytis ir tai davė vaisius.

– Rungtynes pradėjote gana atakuojančiu vienuoliktuku. Turbūt prieš Serbiją tokio drąsaus negalime tikėtis?

– Varžovų pajėgumo pristatyti, aišku, nereikia. Laukia labai sunkios rungtynės, turime ir dvi raudonas korteles, J. Marazo netektį. Mūsų gretos pakankamai retos. Bet jaučiu kiekvieno žaidėjo norą, galvoju, kad rasime, kuo pakeisti negalėsiančius žaisti. Tokio atakuojančio ir aktyvaus žaidimo tikėtis sunku, bet turime ieškoti savo argumentų.

– Ar didžiausią galvos skausmą kels aikštės vidurys?

– Rungtynes baigė D. Šimkus ir Vykintas Slivka, turime Karolį Chveduką, kuris Airijoje žaidžia šioje pozicijoje. Manau, kad iš šių trijų žmonių galėsime lipdyti atraminę zoną. Daugiau klausimų bus dėl dešiniojo gynėjo pozicijos – S. Mikoliūnas ir M. Vorobjovas iškrito.

– Jau dukart žaidėte su silpniausiu grupės varžovu. Turbūt galime prognozuoti, kad užimti ketvirtąją grupės vietą bus sudėtinga?

– Negalėčiau taip vertinti. Man gal svarbiau tas taškas emociškai. Neturime vien koncentruotis į vietą, mums reikia padėti pagrindą, kad galėtume kažkur eiti. Ne sužibėjimo vienose ar kitose rungtynėse reikia. Noriu mažo žingsnelio link įrodymo aplinkai ir pirmiausia sau patiems, kad mes galime žaisti.

Lietuvos rinktinė pirmadienį (birželio 10 d.) žais Belgrade su viena grupės favoričių Serbijos rinktine. Rungtynes nuo 21:30 val. tiesiogiai transliuos LRT PLIUS ir portalas LRT.lt.

Tiesa, serbai penktadienio vakarą Lvove patyrė triuškinančią nesėkmę 0:5 prieš Ukrainos futbolininkus.

Šiuo metu grupėje tik Ukraina (7 tšk.) ir Liuksemburgas (4 tšk.) yra sužaidę po trejas rungtynes. Portugalijos (2 tšk.), Serbijos (1 tšk.) ir Lietuvos (1 tšk.) rinktinės žaidė po dusyk.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.