Sportas

2019.06.07 19:09

Netikėtai varžybose po operacijos sudalyvavęs Gudžius: apie kasdienius skausmus ir planus varžytis pasaulio čempionate

LRT.lt2019.06.07 19:09

Prieš kiek daugiau nei mėnesį pasaulio čempionui disko metimo rungtyje Andriui Gudžiui buvo pašalinta prieš trejus metus į pėdą įstatyta plokštelė. Penktadienį sportininkas netikėtai pasirodė LLAF (Lietuvos lengvosios atletikos federacijos) taurės varžybose Utenoje ir diską nusviedė apie 66 metrus ir 3 centimetrus bei įvykdė olimpinį normatyvą.

Šio rezultato užteko iškovoti LLAF taurę. Antrąją vietą disko metimo varžybose užėmė Aleksas Abromavičius (58 m 55 cm), trečiąją – Domantas Poška (56 m 51 cm).

Pats sportininkas nebuvo visiškai patenkintas rezultatu ir savo pajėgumu, tačiau džiaugėsi, jog pavyko įvykdyti prieš varžybas išsikeltą planą. 

Paklaustas apie dalyvavimą varžybose ir rezultatą, A. Gudžius teigė, jog pasiilgo šio sporto ir atskleidė, kad ketina išbandyti jėgas po mažiau nei dviejų savaičių vyksiančiame Deimantinės lygos etape.

„Žiūriu, visi dalyvauja, tai ir pačiam norisi to jaudulio ir atmosferos. O jei rimtai, birželio 16 dieną vyks Deimantinės lygos etapas Maroke. Kad patekčiau į finalą reikia surinkti tam tikrą kiekį taškų. Galvojom, kad būtų gerai nuvykti į Maroką ir į Londoną kelis taškelius „pasigriebti“, kad galėčiau dalyvauti finale.

Šios varžybos buvo lakmuso popierėlis sužinoti, ar aš pasiruošęs vykti į Maroką, ar reiks tas varžybas praleisti. Su treneriu paskutinę dieną nusprendėme, ar tikrai dalyvausime. Žiūrėsime, kaip koja, kiek smausmo bus ir kokia savijauta, kad nereiktų plėšytis.

Šiandien neįgyvendinau tikslo, nes dar negaliu mesti 100 proc., bet planas buvo diską numesti 64-65 metrus. Pavyko numesti 66, tai čia toks bonusas išėjo, nes įvykdžiau pasaulio čempionato ir olimpinių žaidynių normatyvą. Tuo esu patenkintas. Žinoma, jei būčiau sveikas, būčiau nosį nukabinęs po tokio pasirodymo, bet dabar esu labai patenkintas“, – su šypsena pasakojo disko metikas.

Paklaustas apie sveikatą ir situaciją su operuota koja, A. Gudžius teigė, kad skausmai jį vis dar kankina ir apriboja jo pasirodymą.

„Skausmą jaučiu kasdien. Vieną dieną daugiau, kitą mažiau. Svarbiausia, kad leistų dirbti tiesioginį darbą ir kad galėčiau bent 80 proc. pajėgumu mėtyti diską. Manau, kad kasdien vis geriau. Prieš operaciją mečiau panašiai. Jei praėjus 5 savaitėm po jos galiu mesti panašiai, kaip prieš ją manau, kad viskas einasi neblogai, ir vasaros pabaigoje pasaulio čempionate galima galvoti apie aukštesnius rezultatus.

Šiandien man buvo sunkiausios varžybos gyvenime. Ne dėl karščio, bet dėl savijautos. Fiziškai esu pasiruošęs mesti toli, bet reikia save stabdyti dėl kojos, nes yra skausmų, o jei ją neteisingai pastatysiu, galima ir atnaujinti traumą. Yra rizikų. Techniškai buvo ypatingai sunku, nes negalėjau techniškai mesti įrankio.

Greitis buvo sumažintas iki 60 proc. mano pajėgumo. Jėga sumažinta iki 60-70 proc. maksimalios jėgos. Sunkiausia, kad reikia pasiekti rezultatą, tačiau reikia ir riboti savo pajėgumą. Ačiū Dievui viskas pavyko ir išėjo pagal planelį. Džiugu, jog planą pavyko įgyvendnti be neigiamų pasekmių“, – pasakojo A. Gudžius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt