Sportas

2019.06.07 18:25

Revanšo siekis: kokią sudėtį rungtynėms su Liuksemburgu pasirinks Valdas Urbonas?

Vaidotas Kazlauskas, LRT.lt2019.06.07 18:25

Iki to momento, kai ant LFF stadiono dangos apšilinėti Europos futbolo čempionato atrankos rungtynėms išbėgs Lietuvos ir Liuksemburgo rinktinės, lieka vos kelios valandos. Lietuvos rinktinės treneris Valdas Urbonas ketvirtadienį minėjo, jog dėl startinės sudėties klaustukų nebėra, tad portalas LRT.lt nusprendė paspėlioti, kurie vienuolika Lietuvos rinktinės žaidėjų pirmieji žengs ant LFF stadiono dangos.

„Dėl sudėties praktiškai jau yra apsispręsta. Po pirmos stovyklos priimti sprendimą yra lengviau, nes jau turiu praktikos. Daugiau klaustukų buvo prieš pirmą stovyklą, dabar viskas atrodo lengviau“, – ketvirtadienį žiniasklaidai pasakojo rinktinės treneris Valdas Urbonas.

Stratego teigimu, visi rinktinės žaidėjai yra sveiki, šiokių tokių problemų turi tik Deimantas Petravičius ir Justinas Marazas.

Iš šių dviejų futbolininkų turbūt tik pirmasis turėjo realių šansų prasibrauti į startinę, mat Škotijoje sezoną užbaigęs krašto saugas buvo vienas tų, pradėjusių kovą Liuksemburge kovo mėnesį.

Portalas LRT.lt pateikia savo spėjimą, kaip atrodys Valdo Urbono pasirinkta sudėtis penktadienio vakaro rungtynėms.

VARTININKAS

Džiugas Bartkus. Pozicija, kelianti turbūt mažiausiai klausimų. Kai į rinktinę dėl įvairių priežasčių nebuvo pakviesti pirmasis ir antrasis vartininkai Ernestas Šetkus ir Emilijus Zubas, o juos kandidatų sąraše pakeitė Tomas Švedkauskas, mažai kas abejojo, kad vietą tarp virpstų turėtų užimti buvęs pagrindinis Vilniaus „Žalgirio“ ir Marijampolės „Sūduvos“ vartininkas. Kitiems dviems kandidatams trūksta tokių varžybų patirties, o Dž. Bartkus yra viena saugiausių ir patikimiausių opcijų.

GYNĖJAI

Vytautas Andriuškevičius. Marijampolės „Sūduvą“ prieš sezoną papildęs kairio krašto gynėjas ilgai gydėsi traumą ir vykdė reabilitaciją, tačiau panašu, jog futbolininkas yra pasirengęs rungtyniauti – tą demonstruoja ir faktas, kad alytiškis po 90 minučių sužaidė A lygos kovose su Vilniaus „Žalgiriu“ ir Kauno „Stumbru“.

Nors ir lieka reali opcija, kad dvikovą pradės kitas „Sūduvos“ gynėjas Vaidas Slavickas, LRT.lt mano, jog startinė kairiojo gynėjo pozicija bus patikėta V. Andriuškevičiui.

Linas Klimavičius. Buvęs Vilniaus „Žalgirio“ gynėjas 2018-ųjų sezoną turbūt norės kuo greičiau pamiršti, mat Vilniaus „Žalgiryje“ futbolininkas daugiau laiko leido ant atsarginių suolelio, o gavęs progą startuoti su rinktinės apranga neišvengdavo klaidų.

Sausio mėnesį futbolininkas persikėlė į Bukarešto „Dinamo“ klubą Rumunijoje, kur greitai tapo pagrindinės sudėties žaidėju ir vienu iš komandos gynybos ramsčių. Neblogai gynėjui susiklostė ir mačas Liuksemburge, tad tikėtina, kad V. Urbonas vienu iš vidurio gynėju pasirinks būtent L. Klimavičių.

Mindaugas Palionis. Daug daugiau klausimų kyla dėl to, kas užims antrojo centro gynėjo vietą. Nors Algis Jankauskas Marijampolės „Sūduvoje“ vis dar yra vienas patikimiausių varžovų atakų griovėju, tačiau rinktinėje patyręs gynėjas jau neišvengia klaidų, o jomis pasinaudodami varžovų puolėjai siunčia kamuolį į vartus.

Kitas gynėjas Edvinas Girdvainis Azerbaidžane taip pat nebuvo reguliarus startinės sudėties žaidėjas, tad jo galimybės startuoti taip pat atrodo miglotai.

LRT.lt spėja, kad šansas mačą pradėti starte bus suteiktas Mindaugui Palioniui. Šis rungtyniavo draugiškoje dvikovoje su Azerbaidžanu ir ryškiai prisidėjo prie to, jog su pajėgiu varžovu pavyktų išsiskirti nepraleidus įvarčių – 0:0. Po tokio pasirodymo Valdas Urbonas gali futbolininkui suteikti progą ir oficialiose rungtynėse.

Rolandas Baravykas. Įprastai ši kandidatūra atrodytų natūrali ir nejudinama, tačiau nerimo rinktinės strategui gali kelti tai, kad paskutinėse keliose Vilniaus „Žalgirio“ rungtynėse A lygoje šiaulietis nebebuvo pirma opcija dešiniojo gynėjo pozicijoje, o ją užimdavo žemiau nuleistas Saulius Mikoliūnas.

Nepaisant to, LRT.lt spėja, kad dešiniojo gynėjo vietoje ryškių permainų V. Urbonas nesiims ir toliau pasitikės R. Baravyku, kuris gali prie komandos veiksmų sėkmingai prisidėti ne tik tiesioginiais gynybiniais veiksmais, bet ir indėliu atakoje.

SAUGAI

Modestas Vorobjovas. Kai dėl traumų iš rikiuotės iškrito ir į stovyklą negalėjo atvykti Mantas Kuklys ir Artūras Žulpa, M. Vorobjovo startu nuo pirmų minučių galima neabejoti.

Pirmas rungtynes su Liuksemburgu išvykoje Vilniaus „Žalgirio“ atraminis saugas stebėjo nuo suolo, tačiau sėkmingai sužaidė vėliau sekusiame susitikime su Azerbaidžanu, kur savo kietu žaidimu ne kartą iš vėžių išmušdavo varžovų futbolininkus.

Kieto atakų stabdytojo rinktinei reiks ir penktadienį, o M. Vorobjovas turėtų būti pagrindinis šią užduotį atliekantis žaidėjas.

Vykintas Slivka. Traumas patyrusius A. Žulpą ir M. Kuklį rinktinėje pakeitė Domantas Šimkus ir Justinas Marazas, tačiau reikia pripažinti, jog nei vienas iš jų kol kas nėra lygiavertė pamaina ekipos senbuviams.

LRT.lt spėja, kad lygiai taip pat, kaip ir mače Liuksemburge, antrasis atsitraukęs saugas bus Edinburgo „Hibernian“ žaidžiantis Vykintas Slivka.

Nors tokia pozicija įprastai riboja futbolininko veiksmus puolime, tačiau šalia turėdamas tokį gynybinio žaidimo stiliaus partnerį kaip Modestas Vorobjovas. V. Slivka galės aktyviau dalyvauti atakų kūrime ir padėti priekiniams žaidėjams.

Paulius Golubickas. Tai būtų šioks toks netikėtumas, tačiau jaunasis Marijampolės „Sūduvos“ talentas pastaruoju metu yra tapęs vienu pagrindinių komandos žaidėjų ir žiba ne tik bendraamžių tarpe, tačiau visoje A lygoje apskritai.

Žaidėjo kūrybiniai sugebėjimai aikštėje, turima vizija sudaro varžovams didelių sunkumų, o tai gali būti dar viena priežastis suteikti futbolininkui šansą startuoti tokiose rungtynėse.

P. Golubickui tai nebūtų debiutas rinktinėje, mat žaidėjas jau rungtyniavo draugiškame mače su Azerbaidžanu ir ten paliko gerą įspūdį tiek rinktinės treneriui V. Urbonui, tiek ir komandos sirgaliams.

Nors P. Golubickas į rinktinę atvyko turėdamas šiokių tokių sveikatos bėdų, panašu, kad žaidėjas yra pasiruošęs rungtyniauti, o portalas LRT.lt spėja, kad komandos trenerių štabas pasitikės jaunu lietuviu ir patikės jam atakuojančio saugo poziciją.

Arvydas Novikovas. Vienas iš tų žaidėjų, kurių pozicija rinktinėje iš esmės yra nejudinama. Pirmame komandų tarpusavio mače Balstogės „Jagiellonia“ krašto saugas rungtyniavo po apsinuodijimo. Tada savo įprasto vikrumo ir technikos pademonstruoti jis nesugebėjo ir įsibėgėjant antram kėliniui buvo pakeistas.

Tačiau tada, kai jis yra sveikas, A. Novikovas neabejotinai yra vienas iš komandos vedlių ir žaidėjų, galinčių drąsiai imtis iniciatyvos.

Norėdamas siekti teigiamo rezultato, V. Urbonas negali šio žaidėjo palikti ant suolo, tad A. Novikovas rungtynes neabejotinai pradės startinėje sudėtyje.

Saulius Mikoliūnas. Valdas Urbonas minėjo, jog sveikatos problemų turi mačą Liuksemburge pradėjęs Deimantas Petravičius, tad jo dalyvavimas penktadienio mače nuo pirmųjų minučių atrodo abejotinas.

Vienas realiausių kandidatų jį pakeisti – antrąją jaunystę pastaraisiais mėnesiais išgyvenantis Saulius Mikoliūnas. Verta paminėti, jog būtent jis dvikovos Liuksemburge metu pavyzdingai sukovojo ir atliko rezultatyvų perdavimą vienintelio įvarčio autoriui Fedorui Černychui.

Galima sakyti, jog futbolininko greičio savybės su metais vis mažėja, tačiau jei jam laiku padės Rolandas Baravykas, du žalgiriečiai gali tapti tikrai pavojingu varžovams tandemu dešiniajame atakos krašte.

PUOLĖJAI

Fedoras Černychas. Dar vienas neabejotinas startinės sudėties narys. Rinktinės kapitonas yra daugiausiai įvarčių dabartinėje rinktinėje įmušęs futbolininkas ir jo pozicijos nekelia visiškai jokių abejonių.

Vienintelė įmanoma rotacija – F. Černychas gali būti stumiamas į dešinįjį kraštą, o atakos smaigalyje vietą užima Nerijus Valskis arba Karolis Laukžemis, tačiau pastarieji paskutiniu metu negalėjo pasigirti stabiliu žaidimo laiku, tad LRT.lt spėja, kad Maskvos „Dinamo“ puolėjas mačą pradės pačiame priekyje.

F. Černychas taip pat neseniai susilaukė atžalos, o tokiais atvejais sportininkai dažnai rungtyniauja su dar didesne motyvacija, tad belieka tikėtis, su papildomu impulsu kapitonas rungtyniaus ir penktadienį.

LRT.lt spėjama Lietuvos rinktinės startinė sudėtis mačui su Liuksemburgu:

Rungtynes tarp Lietuvos ir Liuksemburgo rinktinių nuo 21:30 tiesiogiai stebėkite LRT PLIUS kanalu ir portale LRT.lt.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.