Naujienų srautas

Sportas2019.06.06 18:04

Revanšui komandą telkiantis Urbonas: pavyko produktyviai padirbėti

Jau penktadienį nacionalinės Lietuvos futbolo rinktinės turės progą pasiekti revanšą – atrankos į kitų metų Europos futbolo čempionatą rungtynėse Valdo Urbono auklėtinių lauks dvikova su Liuksemburgu, kuriam pirmoje dvikovoje išvykoje buvo pralaimėta 1:2.

Prieš rungtynes komandos gynėjas Mindaugas Palionis ir treneris Valdas Urbonas bendravo su žiniasklaida ir aptarė komandos žaidėjų sveikatos būklę, ugdomą mentalitetą bei pasidžiaugė vakar Lietuvos jaunimo rinktinės pasiektu laimėjimu San Marine.

Į antrą stovyklą paeiliui pakviestas M. Palionis džiaugėsi komandos komandos darbu trumpos savaitės metu.

„Laikas buvo trumpas, buvo svarbu vienam kitą pajausti, rasti ritmą ir padirbėti taktiškai. Manau, kad esame pasiruošę gerai", – kalbėjo M. Palionis.

Tuo tarpu V. Urbonas taip pat teigė, jog rungtynėse bus siekiama gero rezultato.

„Tos kelios dienos prabėgo greitai, bet pavyko produktyviai padirbėti. Dabar bus svarbu rasti balansą tarp to, ką kalbėjome stovyklos metu, ką darėme treniruotėse ir kaip sieksime galutinio rezultato. Galų gale viskas sukrenta į tai, kad svarbu pasirodyti kuo geriau ir pasiekti geriausią rezultatą“, – sakė V. Urbonas.

– Užsiminėte apie geriausio rezultato siekimą, koks rezultatas būtų geras?

– Sieksime pergalės. Rungtyniausime namuose, tad tikiu, kad tai yra realu ir galime to siekti.

– Kokia situacija su traumomis, ar visi žaidėjai pasirengę rungtyniauti?

– Šiokių tokių problemų yra su Justu Marazu ir Deimantu Petravičiumi. Visi kiti sveiki ir pilni noro išbėgti į aikštelę.

– Draugiškose rungtynėse Liuksemburgas neseniai rungtyniavo su Madagaskaro rinktine, ar teko stebėti tą susitikimą?

– Stebėti teko, nors įrašo kokybė ir nebuvo pati geriausia. Matėme, kas kiek žaidė, tačiau labiau orientuojamės į pirmas mūsų rungtynes, taip pat į Liuksemburgo ir Ukrainos dvikovos analizę. Oficialios rungtynėse lieka oficialiomis, o draugiškos gali neatspindėti to, kas gali vykti iš tiesų.

– Minėjote, kad sieksite žaisti agresyviau, kiek jau pavyko tai įdiegti?

– Vienas mūsų tikslų yra tas, kad būtume agresyvesni, nes žaisime savo aikštėje. Tačiau tas noras žaisti agresyviau turi būti kažkuo pagrįstas. Treniruočių metu ties tuo dirbome ir manome, kad sekėsi ganėtinai neblogai.

– Prie stovyklos prisijungė Karolis Laukžemis, kokia jo forma šiuo metu?

– Dėl objektyvių priežasčių jis pavėlavo į stovyklą, tačiau jo noras, turinys to, ką jis gali atlikti aikštėje, palieka gerą įspūdį. Dar reiktų ir man jį pažinti geriau, ir jam adaptuotis prie mūsų reikalavimų, nes pirmoje stovykloje jis nedalyvavo. Jam reikės laiko, bet tikiu, kad gali mums padėti.

– Kiek jaučiamos Artūros Žulpos ir Manto Kuklio netektys?

– Galima kalbėti ir apie vartininkų, ir apie atraminių saugų netektis, nes jie pastaruoju metu buvo vieni pagrindinių ir duodavo reikiamą toną. Tačiau tikiu, kad radome, kuo juos pakeisti esu patenkintas rinktinėje esančių žaidėjų darbu, žaidimo lygiu. Kaip ir minėjau stovyklos pradžioje, tai geras šansas žaidėjams pademonstruoti savo galimybes ir parodyti, kad jie gali pretenduoti į pagrindinę sudėtį.

– Kiek jus džiugina pergalingas U21 rinktinės startas atrankoje į Europos jaunimo čempionatą?

– Toks startas tikrai svarbus, taip pat matau ten keletą gerų žaidėjų. Žiūrėjome rungtynes ir labai džiugu, kad pavyko pasiekti pergalę.

Galima kalbėti, kad varžovas nebuvo iš stipriausiųjų krepšelio, bet pati žaidimo mintis paliko gerą įspūdį. Pasveikinau ir Donatą Vencevičių, o dabar svarbu nesustoti – reikia, kad žaidėjai iš savęs reikalautų maksimumo, nepriklausomai nuo to, su kuo žaidžiama.

Dažnai kalbama apie rinktinės norą laimėti, tačiau nesugebėjimą to įgyvendinti. Kaip jums galbūt pavyksta įdiegti tą nugalėtojų mentalitetą?

– Šiandien reiktų kalbėti apie psichologiją ir nusiteikimą. Tam tikra našta yra susikaupusi per eilę rungtynių, kurios nebuvo sėkmingos, tačiau naujų, šviežių žaidėjų įsijungimas ir atsirinkimas buvusių futbolininkų prisideda prie to, kad psichologinė būsena yra nebloga. Komandos susibendravimas taip pat yra geras, o tai leidžia pereiti nuo kalbų prie rezultatų siekimo.

– Ar jau esate apsisprendęs dėl rytojaus rungtynių sudėties, kuriose pozicijose galbūt dar turite klausimų?

– Praktiškai jau yra apsispręsta, tikiuosi, kad ta paskutinė treniruotė planų nepakoreguos. Man apsispręsti yra lengviau po pirmos stovyklos, mačo su Liuksemburgu, kai jau yra praktikos. Daugiau klaustukų buvo prieš pirmą mačą, dabar tie sprendimai man yra kur kas lengvesni.

Rungtynes penktadienį nuo 21:30 galėsite tiesiogiai stebėti LRT PLIUS kanalu ir portale LRT.lt.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi