Sportas

2015.06.29 14:45

Dėl techninio gedimo D. Matijošaitis liko stovėti prie starto

BNS 2015.06.29 14:45

Automobilių sporte nėra garantijų. Net ir turėdamas bene greičiausią automobilį varžybose, dėl menkiausio gedimo gali likti nieko nepešęs. Taip ir nutiko Dainiui Matijošaičiui Baltijos šalių žiedinių lenktynių čempionate (BaTCC). Varžovai vienas po kito lėkė pro D. Matijošaitį, o šis dėl techninio gedimo liko stovėti prie starto.

Automobilių sporte nėra garantijų. Net ir turėdamas bene greičiausią automobilį varžybose, dėl menkiausio gedimo gali likti nieko nepešęs. Taip ir nutiko Dainiui Matijošaičiui Baltijos šalių žiedinių lenktynių čempionate (BaTCC). Varžovai vienas po kito lėkė pro D. Matijošaitį, o šis dėl techninio gedimo liko stovėti prie starto.

D. Matijošaičio „Renault Megane RS Sport“ dėl pavarų dėžės gedimo net nepajudėjo iš starto vietos ir apšilimo ratų metu buvo nustumta už trasos atitvarų, kad netrukdytų kitiems lenktynių dalyviams.

Užvedus variklį, niekaip neįsijungė pirmoji automobilio pavara. Mechanikai ilgai suko galvą ir ieškojo gedimo priežasties. Jiems padėjo inžinieriai iš Estijos. Būdami už 130 km jie prisijungė per internetą ir padėjo lietuviams išspręsti šią problemą. Prieš vidurnaktį jie rado kaltininką – sugedo vienas daviklių pavarų perjungimo mechanizme. Gedimas atsirado dėl senųjų šeimininkų iš Olandijos nedėmesingumo perrenkant automobilį, bet D. Matijošaitis nepuolė jų kaltinti.

„Lenktynininkas pats atsako už savo techniką. Negali nieko kaltinti – tik save. Reiškia, kažką galėjai padaryti geriau. Merfio dėsnis. Jei jau turi sugesti automobilis, tai būtinai stovint starte“, – sakė lenktynininkas.

Kitas „Brum Brum Sport“ komandos narys Andrius Jasionauskas patyrė smagias lenktynes su greitais latvių „Radical SR3“ automobiliais.

Kol D. Matijošaitis pirmąsias lenktynes stebėjo iš serviso zonos, A. Jasionauskas įsivėlė į smagią kovą su latviais. Tris ratus A. Jasionauskas važiavo pirmas, niekaip neleisdamas žymiai greitesniems „Radical“ bolidams užsiimti trajektorijų. Jis lenktynes baigė antras bendroje įskaitoje ir pirmas savo klasėje.

„Tikrai nesitikėjau to su tokiomis plikomis padangomis, bet pavyko. Buvo smagios lenktynės ir mums, ir žiūrovams“, – sakė A. Jasionauskas.

BaTCC čempionatas vyksta dviejų lenktynių formatu. Pernu pirmosios vyko šeštadienį, o antrosios sekmadienį. Daug sportininkų zirzė, kad lenktynės ištęstos per dvi dienas, bet būtent toks formatas leido D. Matijošaičiui atsirevanšuoti. Mechanikai turėjo laiko išspręsti technines problemas.

„Lyg ir sutvarkėme automobilį, bet tik trasoje pamatysime, kaip viskas yra iš tikro“, – prieš sekmadienio lenktynes D. Matijošaitis nebuvo užtikrintas.

Sekmadienį lenktynininkas startavo iš rikiuotės galo, bet jam prireikė tik trijų ratų, kad aplenktų visus varžovus ir tądien būtų greičiausias. Pernu trasoje jis buvo 13 sekundžių greitesnis už artimiausią persekiotoją Vitalijų Kalmį. Lietuvis trasą įveikė per 17 min. 05,843 sekundės. A. Jasionauskas į priekį dar užleido Ernestą Globytę ir bendroje įskaitoje liko ketvirtas.

„Lėtesniais automobiliais važiuojantys varžovai žinojo, kad startuosiu pačiame gale, ir buvo tikrai dėmesingi ir tolerantiški, tad ačiū jiems, kad suteikė man progą greitai prisivyti lyderius su „Radical“ automobiliais ir turėti šansą juos aplenkti“, – teigė lenktynininkas.

D. Matijošaičiui neužteko už antrąsias lenktynes iškovotų 25 taškų ir jis apdovanojimų negavo, bet nosies nenukabino.

„Nieko, dar grįšime, bus tų „sloinikų“, – juokavo D. Matijošaitis.

A. Jasionauskas buvo labai patenkintas iškovota pirmąja vieta savo klasėje.

„Norėjau kiek kitokios baigties, bet viskas gerai. Svarbiausia, kad gerai praleidau laiką“, – sakė lenktynininkas.

Iki kito BaTCC etapo D. Matijošaičiui bus kur pasitreniruoti. Liepos 11 jo laukia Europos Le Mano serijos varžybos Austrijoje, o po jų ir 1000 km lenktynėse Palangoje.